PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8173}
5,3 542
oceny
5,3 10 1 542

Noc poślubna w biały dzień
powrót do forum filmu Noc poślubna w biały dzień

Coś mnie powstrzymuje przed napisaniem, że było to totalne g...

"Zamierzony jako satyra na stosunki społeczne panujące w Polsce końca lat 70".

Powiedzmy, że raczej jako satyra generalnie, satyra na swoiście rozumianą "nowoczesność", cynizm mordujące tradycję i tę pewną niewinność. Przynajmniej tak mi się wydaje, że to było o tym, ale czy dobrze interpretuję, nie wiem. Ilość dziwactw utrudnia sprawę. Może jest to tylko faktycznie dorabianaie teorii do g...
Nie podobała mi się ta dawka "nadprogramowej obrzydliwości". Przy scenie kopania Małgosi w twarz nie miałem wrażenia, że jest to uzasadnione, był w tym jakiś filmowy sadyzm. Panie Gruza, nie poznałem pana.
Postacie Chudego i Małego beznadziejne. To nie schizofrenia, tylko głupota scenariusza.
W każdym razie, od teraz lepiej uważać na geometrów, kiedy znowu się na nich trafi na ulicy. ;)

Germi

Przepraszam muszę się poprawić. Przyznałem, że była to "satyra" a tak nie jest. Satyra to chyba powinna być zabawna? Współczuję osobom, które ten film rozbawił. Lepiej tu pasuje słowo "krytyka" po prostu.

Germi

Żadna satyra, żadna krytyka - nie ma co się sugerować recenzjami itp. Po prostu to jest rzeźnia psychodeliczna i tyle.

ocenił(a) film na 3
Germi

Zdecydowanie ciężki film , z satyrą nie ma nic wspólnego. Jak dla mnie nienaturalne przerysowane postaci. Dialogi naciągane , przegadane nie pasujące do świata i postaci. Film dziwny, bezsensownie brutalny . Gra aktorska raczej słaba . Zdecydowanie najlepsza rola Biernackiego a Magister strasznie irytująco wypowiada głupio-mądre sentencje z powtarzaną przez wielu aktorów manierą mówienia rzeczy niby mądrych szybko z przymkniętymi oczami - jakby to miało zmienić je w jakieś filozoficzne odkrycia.

ocenił(a) film na 5
Germi

Nie oglądałem od początku więc ciężko mi oceniać.Ale jak piszesz brakowało uzasadnienia tego wszystkiego.Nowickiego bardzo cenię ale w tym filmie nie mogłem na niego patrzeć.On chyba sam pisał sobie dialogi hehe.

ocenił(a) film na 8
irish23_faurepavane

Inaczej odebrałem ten film.
Film jest artystyczny i nie do każdego dotrze. Myślę, że obejrzałem kawał doprawdy bardzo dobrego kina, do tego fantastycznie zagranego. Gołas w tym filmie to rewelacja, Nowicki podobnie jak i Trafankowska czy Dyblik absolutnie genialni. Dzisiaj już takich filmów nie robią, a szkoda.

ocenił(a) film na 5
sieciowiec652

Nie wiem gdzie widziałeś ten artyzm...

ocenił(a) film na 8
irish23_faurepavane

Wsłuchaj się w dialogi.

ocenił(a) film na 5
sieciowiec652

Nic nie słyszę - pustka ::-)

ocenił(a) film na 8
irish23_faurepavane

Nie sądzę, gdyby przenieść elementy tego filmu wraz z dialogami na teatralną scenę powstałaby całkiem niezła sztuk.a

ocenił(a) film na 5
sieciowiec652

Może po prostu mamy nieco inne pojęcie sztuki i artyzmu ;-)

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 6
Germi

To raczej byli geodeci , psychodeliczni ale geodeci. totalnie zwariowane towarzystwo i zepsute. Jednak sam film hipnotyczny, no i nie zapominajmy o muzyce Maanamu, podnosi to wartość produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones