PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401436}

Niesamowity Spider-Man

The Amazing Spider-Man
6,7 159 tys. ocen
6,7 10 1 159338
6,6 27 krytyków
Niesamowity Spider Man
powrót do forum filmu Niesamowity Spider-Man

Kompletnie niepotrzebny film, na który wydano pewnie sporo pieniędzy i który niczym mnie nie miażdży i nie zachwyca . Rozumiem że współczesna młodzież będzie narzekała na starego Spiderman'a ze względu na starzejace się efekty specjalne itd. , ale czy rzeczywiście tutaj mamy coś wizualnie wspaniałego ? Moim zdaniem nie. Wielkie rozczarowanie postacią Jaszczura - ani ta postać nie jest ciekawa ani też w sensie technicznym jakoś rewelacyjnie przedstawiona. Początek filmu to takie kino dla nastolatków i zarzutu z tego powodu czynił nie będę, ale jest też dość nudno. Wątek romansowy jak dla mnie pojawia się kompletnie od czapy tak na zasadzie odhaczenia "koniecznego" wątku w filmie. Nie wiem za co na FW emma Stone ma ocenę 8.0/10 za występ w tym filmie ale chyba głównie za urodę. Ten film da się obejrzeć ale jeśli ktoś zabiera sie za ponowne nakręcenie tej historii zaledwie po 5 latach od ostatniej części starej trylogii to powinien rzeczywiście pokazać nową jakość. Wg mnie takowej tutaj nie ma.

ocenił(a) film na 4
armarange

Na tym tle chociażby pierwsza część nowego Batman'a urasta do rangi filmu wybitnego, kontynuacja w postaci Mrocznego Rycerza do rangi arcydzieła i jak na razie lepszych filmów o superbohaterze nie widziałem , ale może coś mnie jeszcze pozytywnie zaskoczy. Niesamowity Spider Man to wg mnie słaby film ( koszmarny finał ! ), podobnie jak jedynka Iron Man'a ale nieco lepszy niż Thor. Aktor który wcielił się w tą postać "tym razem" ( bo może za parę lat powstanie jeszcze jedna wersja ? ) mi osobiście do gustu nie przypadł ale doceniam to że się starał.

Powyższe opinie są czysto subiektywne tak samo jak wszelkie ochy i achy nad tym filmem i uznawanie go za film znakomity, do czego każdy ma prawo. Uprzedzam więc, że w jałowych dyskusjach na temat tego jak ja się nie znam a inni się znają ( bo ocenili ten film na 8/10) , uczestniczyć nie będę. Jeżeli jesteś pryszczatym nastolatkiem zakochanym w tym filmie i oceniasz go na 8 czy 9/10.... masz do tego prawo a ja pewnie jestem głupi i mam wszy bo oceniłem poniżej 5/10 :-P ( to powinno skutecznie odstraszyć hejterów )