PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401436}

Niesamowity Spider-Man

The Amazing Spider-Man
6,7 159 tys. ocen
6,7 10 1 159338
6,6 27 krytyków
Niesamowity Spider Man
powrót do forum filmu Niesamowity Spider-Man

Zabicie Petera Parkera w serii Ultimate Spider-Man to była najgłupsza rzecz jaką zrobiono… Czytałem już ten numer (Ultimate Spider-Man #160). A zrobienie afro amerykanina Człowiekiem Pająkiem, to największy kretynizm ostatniej dekady… Nie wiem co o tym myśleć, Gdy Batman trafił na wózek inwalidzki przez to że Bane go “złamał” wiadome było że jego następcą będzie Azrael, którego to kostium był dosyć ciekawą i drapieżną wersją Mrocznego Rycerza. Tyle że Bruce Wayne po roku powrócił do roli Batmana, A serie Knightfall i Knightends to jedne z moich ulubionych. Jak Doomsday zabił Supermana to stał się moim ulubionym wrogiem człowieka ze stali, bo choć “super” to jeden z największych herosów i tak nigdy go nie lubiłem, a mimo to po jego śmierci pojawiło się 4 nowych eS’ów. I również jak w przypadku Batmana numery wydawane przez TM-Semic od pierwszego numeru z Doomsdayem do zakończenia walki z Cyber-Supermanem były jedynymi seriami gdzie lubiłem czytać o Supermanie. No i Kapitan Ameryka którego zastrzelono…to akurat nie wywołało u mnie jakiegoś wielkiego wzruszenia czy coś takiego. Bo jeżeli chodziło o niego to i tak wiedziałem że tak jak pozostała dwójka z DC tak i Marvel znajdzie sposób na ożywienie swojego największego Bohatera wojennego. W końcu ileż to razy umierał Venom, czy Doc Ock, albo nawet Green Goblin… Myślę że Peter Parker w USM powróci… Mam taką nadzieję.

PS: A i przepraszam z góry za powtarzanie słowa “to” ale tak jakoś mi się napisało tak wiele razy :)

ocenił(a) film na 5
RiDeR882

ja takze mam nadzieje ze Peter wroci. Po prostu nie widze kogos innego w roli pajączka.

ocenił(a) film na 6
RiDeR882

Takie mamy czasy, w imię je*anej tolerancji zastąpili Petera Parkera jakimś asfaltem.

Szatan1997

Żeby tylko murzyn . To jest afroamerykanin gej. Bardziej poprawnej politycznie postaci chyba nie ma -nie zdziwiłbym sie gdyby z czasen okazało się że Miles jest w trakcie operacji zmiany płci

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Przy okazji jeszcze powinien bujać się na pajęczynach nad paradą równości w skąpym stroju broniąc gejów przed złym doktorem Homofobusem który chce rozpylić nad Nowym Yorkiem lekarstwo na homoseksualizm.

Szatan1997

Powinien mieć różową pajęczyne i strzelać dildowebami. Ale nie korzystajmy z obraźliwych określeń typu " asfalt" trzymajmy fason
ale spider gej deprawuje dzieci bo dzieci myślą ' o spidey jest gejem to ja też będe

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Taaa aktualne serie Spidermana są baraadzoo popularne w śród dzieci, nie mówiąc o uniwersum Ultimate które już pomału żegnamy.

MadPride

w avatarze masz okladke death of the family ?

ocenił(a) film na 6
dawid10809

tak, ta sama co variant z #15 i okładka tpb

MadPride

DOF to swietny komiks. ale w ogóle wracając do Moralesa - on jako spidey jest kijowy. nie ma tego czegos za co lubilo sie Petera

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Dotf jest rzeczywiście fajne, aktualne Endgame zapowiada się po 2 zeszytach też bardzo dobrze. Sam jeszcze do historii o Moralesie nie doszedłem, słyszałem, że sporo osób go jednak lubi. Jeżeli chcesz Petera to przecież od jakiegoś czasu wrócił do Amazing Spider-man. A najlepszy jest jak dla mnie i tak dorosły Peter i o takim powinni wreszcie zrobić film (najlepiej np. z runu Straczynskiego), zamiast męczyć w kółko to samo.

MadPride

Wiesz, o ile nigdy nie byłem fanem Jokera to komiksy takie jak 'Death of the fanily ' 'Killing Joke' ' Devil's Advocat' ' The Dark Knight Returns' prYprawiały mnie o dreszcze. W tym pozytywnym sensie , to co zrobił Jasonowi Toddowi,Barbarze Gordon,Jimowi Gordonowi etc było kwintesencją okrucieństwa.
Jeśli ja miałbym robić film o Spider-manie , pokazałbym walke Spideya z samym sobą i swoimi mrocznymi odbiciami. To by wyglądało tak : najpierw pokazałbym motyw walki z symbiotem,następnie mutacje związane z ugryzieniem radioaktywnego pająka ( wiesz, stopniowa przemiana w pająka) a po tym walka Petera ze swoim klonem ( Scarlet Spiderem) i walkę z Venomem,Doppelgangerem i Carnage'm u boku Bena .

Ja moge ci polexić ,o ile nie widziałeś jeszcze Nightwing the Series. To fan serial,ma 5 odcinków .

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Właśnie najlepiej byłoby zrobić poważniejszy bardziej skomplikowany film o Spidermanie a zamiast tego robią o dzieciaku. Gdyby robili reboot to mogli by sobie podarować już robienie jego orginiu po raz kolejny i od razu przejść do rzeczy.

Znam ale jeszcze wszystkich odcinków nie widziałem (tylko 1. gdy wyszedł)

MadPride

Ogólnie to wiesz, ludziom nie podoba sie za bardzo pokazywanie herosa który ma moce bez jego originu .Ja pokazałbym to na zasadzie przebłysków ( wiesz, np spidey bujający sie koło swojego dawnego liceum i wspomnienia o tym jak go dręczono etc) . No i mogliby pokazać relacje ogólno otoczeniowo Petera. Bo w serii TAS skupili sie tylko na love story Petera i Gwen oraz tym co sie dzieje w szkole . W serii Raimiego skupili sie na relacjach Petera i MJ. I ewolucji przyjaźni z Harry'm.

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Love story z Gwen było słabo zrobione a z MJ zrobili szmatę (chyba w każdej części albo zdradza Petera albo kogoś z kim jest, dla Petera). Origin był już dwa razy pokazany jeżeli nie wyskoczą z czymś sprytnym to podziękuję poza tym wtedy zbyt wielkie przeskoki lat musiałby by być między częściami, żeby dotrwać do takiej w której bohater ma "odpowiednią" liczbę lat. Poza tym w TAS Peter jest bardziej tym "cool kid", niż "nerd kid" co jest dziwwneee.

MadPride

Może..niech polażą Petera już dorosłego,po walce z ss, .walka z ss będzie w fornie flashbacka. i motyw jak spidey próbuje znaleźć sposób na pokonanie wszystkich z s6

MadPride

Tzn film zacząłby się tak : jest pokazany budynek,przez którego okno wpada Spidey.Jego strój jest porozrywany,on sam ma wiele blizn ,i nie ma sił by się ruszyć.Nie może dalej uciekać ,ale próbuje walczyć -nie daje to większego efektu . Natłok przeciwników i ich potęga -są zbyt wielkim wyzwaniem dla Petera. Peter wie że już jego koniec nadszedł -i wtedy dostaje wspomnień swojej kariery jako pajączek. Ile walk...ile przeciwników ...ile uratowanych istnień..ale też jco było nim się stał spider manem-prześladowanie w szkole,znajomość z Gwen i śmierć wujka Bena.Cały film skupiłby się na wspomnieniach walk spideya z jego przeciwnikami ..i na spotkaniu z niektórymi wrogami którzy się zjednoczyli tworząc sinister six

ocenił(a) film na 6
dawid10809

No i coś takiego było by wreszcie ciekawe

MadPride

Bo wiesz,seria the amazing spidermana miała to do siebie że Spidey mając bardzo potężnych przeciwników nie obrywał poważniej -u Raimiego fakt że dostawał po dupie był elementem nieodłącznym. Ale Webb zrobił dobrą rzecz ,nie uśmieracał przeciwników pajączka. W ten sposób łatwo byłoby zrobić drużynę łotrów. Fajnie byłoby to pokazać od strony złoczyńców którzy kombinują jak pokonać spidey'a ,aż w końcu łączą siły i stają się drużyną której spidey nie da rady.i przegrywa więc stara się załatwiać każdego po kolei

ocenił(a) film na 8
RiDeR882

i po co o tym piszesz? Może ktoś nie chciałby teraz wiedzieć o śmierci bohatera..

ocenił(a) film na 2
Eazy96

Ale Ultimate Spider-Man to nie jest kanoniczna seria. Uniwersum ,,Ultimate'' powinno zdechnąć dawno temu. Jedyna postać która się tam udała to właśnie czarny pajączek, czyli Miles Morales, który jest znacznie ciekawszą i lepiej napisaną postacią niż Parker.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Parker jest zajebisty.