PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784933}

Nieposłuszne

Disobedience
6,2 13 030
ocen
6,2 10 1 13030
5,9 14
ocen krytyków
Nieposłuszne
powrót do forum filmu Nieposłuszne

Czemu Esti, która tak czekała na zaproszenie do Nowego Jorku, nagle zdecydowała się zostać w Londynie, wtedy gdy to zaproszenie w końcu padło. I co oznaczało tak naprawdę ich ostateczne pożegnanie?

ocenił(a) film na 7
venacava

Wydaje mi się, że Esti wcale nie zamierzała zostać w Londynie, a przynajmniej nie w tej dzielnicy. Takie rzeczy jak rozwód mimo wszystko trwają, dlatego została dłużej, żeby powoli od nowa poukładać sobie życie, ale nie to, że wróciła do Dovida - w końcu spała na kanapie. Wydaje mi się, że Esti chciała wreszcie zrobić rzeczy po swojemu, w swoim tempie - całe życie przynależała do ortodoksyjnej społeczności, która mówiła jej jak żyć, teraz potrzebowała czasu tylko dla siebie, aby poznać swoje potrzeby i przygotować się na macierzyństwo. To, że nie wskoczyła z deszczu pod rynnę - czyli nie poleciała na łeb na szyję do obcego kraju za namiętnością było w moim odczuciu bardzo dojrzałe. Pokazywało, że nie tyle w tym filmie chodziło o zakazany romans, co o ludzką potrzebę wolności i wyboru. Myślę, że Esti przyleci do Ronit, ale dopiero jak sama stanie na nogi i będzie wiedziała kim jest, stanie się niezależna.

nynavee

Rozumiem. Bardzo dziekuje za odpowiedz!

nynavee

A jak Wy interpretujecie ostatnie słowa Ronit do Esti, gdzie pyta czy powie jej gdzie będzie. Dosłownie czy jakieś głębsze znaczenie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones