PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803872}

Nienawiść, którą dajesz

The Hate U Give
7,1 10 159
ocen
7,1 10 1 10159
5,2 11
ocen krytyków
Nienawiść, którą dajesz
powrót do forum filmu Nienawiść, którą dajesz

Od razu przyznam się, że nie czytałam książki. Po trailerze, nasunęło mi się skojarzenie z wydarzeniami w Los Angeles w 1992 r. Historia wydaje się być bardzo podobna. Czy to o tym jest ten film?

wirtuoza

również nie czytałam książki, ale wiem na 100% że historia przedstawiona w "Hate U Give" to nie historia o zamieszkach w LA w 1992 ani też o wydarzeniach które bezpośrednio doprowadziły do owych zamieszek (tj. sprawa Rodney'a Kinga i Latashy Harlins).

akcja książki "Hate U Give" osadzona jest w czasach współczesnych, prawdopodobnie 2017 r. jeżeli chodzi zaś o miasto w którym toczy się akcja, to tak naprawdę wiadomo tylko że historia ma miejsce w USA i nic więcej.


ogółem film jest o 16-letniej dziewczynie o imieniu Star która staje się jedynym naocznym świadkiem tego jak jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa Khalil zostaje postrzelony przez oficera policji. chłopak był wtedy kompletnie bezbronny, nie uzbrojony.

w Polsce książka ma mieć premierę jeszcze tego roku. wydawnictwo Papierowy Księżyc twierdzi, że książka wyjdzie u nas przed premierą filmu w Stanach, czyli przed 19.10 br (trzymam ich cholera za słowo).

ocenił(a) film na 8
wirtuoza

Autorka mówi, że inspirowała się prawdziwymi wydarzeniami, ale przeniosła je do fikcyjnej rzeczywistości.

Czytałam książkę, jest fenomenalna.

ocenił(a) film na 7
wirtuoza

to nie jest chyba całkiem prawdziwa historia ale mogłaby być

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones