PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8093}

Niebo nad Berlinem

Der Himmel über Berlin
7,9 13 458
ocen
7,9 10 1 13458
7,7 19
ocen krytyków
Niebo nad Berlinem
powrót do forum filmu Niebo nad Berlinem

Początek filmu jest niesamowicie nudny, właściwie to cała pierwsza godzina filmu wydaje się do bani:) Dwóch aniołów włóczy się po mieście i nasłuchują o czym ludzie myślą. A jak wiadomo nie jest za wesoło w świecie w którym trzeba wciąż myśleć i co za tym idzie wciąż żyć jakimiś problemami. Jednak te nieszczęsne anioły łażą tak bez sensu i starając się pomóc tym wszystkim nieszczęśnikom. Istna misja niemożliwa jakiej nie podjął by się sam James Bond:) Po drugie ich postrzeganie świata. Czy anioł nie powinien jako istota wyższa postrzegać ludzi wyłącznie jako życie w formach a nie pojedyńcze, indywidualności? W takim razie jak w ogóle możliwe jest fizyczne pożądanie anioła do kobiety? Nie dostrzegał że to piękno formy jest zwłaszcza z jego punktu widzenia tylko chwilowe i złudne? Anioły i zmysłowość, anioły i pragnienia WTF? Dobra ale powiedzmy że to tylko film fantasy. Z plusów na pewno świetne zdjęcia, muzyka, kawałek From her to eternity chociaż ja wolę starszą wersję z 84 roku z młotem pneumatycznym, piękne sceny w cyrku, genialne, klimatyczne fragmenty koncertów i fanatstyczne ostateczne spotkanie kobiety i mężczyzny w której dowiadujemy się że kobieta wreszcie tej nocy jest gotowa na prawdziwą miłość i może zaprowadzić mężczyznę do upragnionego domu. Takie nic a cieszy, cieszy też doskonały występ Petera Falka jako Petera Falka i nawiązania do tragicznej wojennej i post wojennej historii Berlina ale płaczu nie ma bo sami sobie to zgotowali a wielu ludziom jeszcze gorszy los. Tak więc film jest w sumie fajny ale tylko na raz i właściwie to nie wiadomo czemu uważany za arcydzieło.

użytkownik usunięty

Tak daleko, tak blisko to niezła kiszka w porównaniu do Nieba na Berlinem. Teraz już wiem to czego nie wiedzą anioły, wiem dlaczego Niebo na Berlinem jest arcydziełem. Wystarczyło zobaczyć ten tandetny sequel:) O, wiem też dlaczego dziewczynka widziała anioła w cyrku podczas występu kobiety kota. Dzieci widziały te anioły. Anioły widziały świat tylko na szaro dlatego film momentami jest czarno biały. Anioły nie odczuwały smutku czy radości jednak gdy jeden poznał smak miłości do kobiety postanowił zostać śmiertelnym człowiekiem. Szkoda tylko że musiał być - ciąg dalszy nastąpi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones