PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487307}
6,5 1 648
ocen
6,5 10 1 1648
3,5 2
oceny krytyków
Nie opuszczaj mnie
powrót do forum filmu Nie opuszczaj mnie

http://film.wp.pl/idGallery,6695,idPhoto,234553,galeria.html?ticaid=1a3d4

Gutek niczego nie zablokował, nie było żadnego listu, na który powołuje się Rzepa. Co najwyżej zdecydował nie wprowadzać do kin słabego filmu. Sam jestem dziennikarzem i wstyd mi za to, że moi koledzy po fachu wzbudzają aferę w oparciu o wyimaginowane źródła informacji.

ocenił(a) film na 10
Lesny_Dziad

Tłumaczycie towarzyszu jak ci za komuny. Jak ludzie strajkowaliw latach 80-tych to reżimowa TV opowiadała, że przerwy w pracy powodują wielkie straty. Teraz jak po bandycku wprowadza się cenzurę, reżimowe dziennikarzyny opowiadają, że nie, to nie cenzura, to słaby film. Wy towarzysze sowieci nie zmieniliście się nic a nic przez te wszystkie lata.

WielkaStopa

no to mamy powrót cenzury. niewiarygodne, że tyle lat po upadku PRL teraz mamy z powrotem to, co było kiedyś. dzięki PO. świnie stały się ludźmi

ocenił(a) film na 10
migawka

Tyle, że nie można pozwolić aby coś takiego miało miejsce. Jakieś wypowiadanie wojen domowych, obelgi i teraz cenzura. Jak tak dalej pójdzie skończymy jak Hiszpania lat 30-tych XX wieku. Zamordystów trzeba odsunąc od władzy bo nas wukończą. Każdy może mieć poglądy lewicowe, prawicowe a nawet, jak mu się podoba wierzyć w ufo. Wolna wola i wybór. Rozmowa kończy się gdy ktoś (czy to prawica, czy lewica) zagraża niepodległości albo, jak w tym przypadku próbuje wprowadzić zamordyzm i cenzurę. Wtedy osoba taka przestaje być przeciwnikiem o odmiennych poglądach politycznych a staje się wrogiem, którego nalezy zwalczać. I tyle.

WielkaStopa

No może i tłumaczę jak za komuny, może to powrót cenzury (choć nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że cenzura jest stałym elementem funkcjonowania każdego państwa), ale oto, co napisali sami producenci filmu (czyli osoby zainteresowane tematem bardziej niż My) na temat artykułu: http://www.students.pl/kultura/details/39771/Producenci-filmu-Nie-opuszczaj-mnie -o-artykule-z-Rzeczpospolitej

ocenił(a) film na 10
Lesny_Dziad

Tak, tak towarzyszu, wicie rozumicie-jak dawniej operujecie towarzyszu starymi kalkami. Towarzysze w latach 80-tych też mówili, że w prawdzie u nas bida z nędzą i ogólny szajs, propaganda i cenzura ale na zachodzie (oczywiście zgniłym) to dopiero jest zamordyzm. Dowodem tego jest, że w takiej Ameryce to biją murzynów. Ochyda. I jak tu Polak, taki zwyczajny jak ja, reakcjonista-konserwatysta może rozmawiać z towarzyszami, których rodzice wychowywali się na Trybunie Ludu a oni na Wyborczej. No nie może. Nie rozumiemy się bo ja należe do kręgu kultury europejskiej, śródziemnomorskiej a wy towarzyszu jesteście azjatycki zamordysta. Dlatego co dla mnie jest cenzurą, dla was towarzyszu jest normalną działalnością przodownika pracy Gutka Romana na odcinku ograniczania ludowi pracującemu dostępu do wrażej, imperialnej propagandy. W Polsce mieszkają dwie różne nacje. Bez szans na porozumienie.

ocenił(a) film na 10
Lesny_Dziad

SB-ecka cenzura, Gutek będzie miał przechlapane, bojkot już się rozpoczął, to sami się tyczy zleceniodawców cenzury, mali pełni nienawisci do prawdy ludzie

użytkownik usunięty
skarel

A może to celowe narobienie sztucznego szumu, rodzaj chwytu marketingowego?

ocenił(a) film na 10

przez kogo?? Ewe Stankiewicz, J. Pospieszalskiego???
rzeczywiście to osoby, za którymi stoją ogromne koncerny, które są jeszcze większe niż Agora, ITI, sieć Multikino, TVN różnego rodzaju zrzeszenia producenckie, przemysł reklamowy POP kultury etc...

tylko, że ja takiego koncernu nie znam.

a tutaj piękny pokaz, jak 1/256 ynteligent z mikrofonem robi wywiad
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=66005&klik=zobtakze

skarel

jeśli piszecie o cenzurze to chyba nie wiecie co to znaczy! ten film nie został zakazany ,tylko dystrybutor sie wycofał jesli film jest dobry (podobno nie jest) znajdzie dystrybutora ,kasa jest kasą. co do gutka rozumiem go ze nie chce byc kojarzony z pania stankiewicz.
Jasne jest ze tvp załatwiła kase na ten film w zamian stankiewicz nakreciła papke z pospieszalskim .Piszecie o cenzurze?dokument pani stankiewicz jest idealnym przykładem cenzury ,ja byłem pod pałacem i widziałem jak pospieszalski rozmawiał z ludzmi i pytał o poglądy , jesli pasowały do jego dokumentu to robił wywiad ,jesli nie to cie pomijał! tak sie robi manipulowane filmy i wypowiedzi ludzi o niewygodnych poglądach (innych niz pro-pisowskie) sa niedopuszczane do głosu ,to jest cenzura!

ocenił(a) film na 10
bennyblanco

po pierwsze jest to forma cenzury, mająca charakter prześladowania, czyli nie ma formy bezpośredniej, niemniej jednak to cenzura.

nie wiem, co ty robisz na forum portalu zajmującym się szeroko pojętą kinematografią, w szkole podstawowej chyba już uczą czym jest reportaż, czy dokument

byłeś pod pałacem, z jakiej okazji??? i czy na pewno tam byłeś?? twoja wypowiedź oparta na prowokacji, jest nielogiczna, skoro masz takie pełne nienawiści i fałszu poglądu, to wcale się nie dziwie, że cie pominięto, bo kompletnie byś tam nie pasował, to tak jakbym kręcił film dokumentalny o walkach kibiców i nagle w kadrze znalazł by się ubrany w garniturze poeta, który przyszedł recytować wiersze, oczywiście, że bym cię zdjął, bo kompletnie nie utożsamiasz się z milionowym tłumem kibiców, a przecież to film o kibicach, a nie o zabłąkanym przechodniu.

skarel

a wiec odpowiadajac na twoje watpliwosci: reportaz albo dokument niezmanipulowany pokazuje więcej niż jeden punkt widzenia.Z twojej wypowiedzi wynika ze to ciebie nie nauczyli czym jest reportaż.
możesz mi pokazać moją pełnie nienawiści? gdzie?fałsz gdzie?a prowokacje?
A wiec pod pałacem byłem kilka dni po wypadku trupolewa, nie zapalałem znicza ,tylko chciałem zobaczyc na żywo jak to wygląda.To było absurdalne pytanie z twojej strony.
film pospieszalskiego nie był o kibicach ,tylko o ludziach którzy byli pod pałacem ,wierz mi ze pod pałacem byli inni ludzie niz tylko ci co opowiadali ze "szkoda ze tusk nie zginał , ze to na pewno zamach itd."..
powtarzam jesli fillm jest dobry, to znajdzie innego dystrybutora.
a teraz cytat:"skoro masz takie pełne nienawiści i fałszu poglądu, to wcale się nie dziwie, że cie pominięto, bo kompletnie byś tam nie pasował" to jest właśnie cenzura na którą się oburzyłeś.


Lesny_Dziad

Z wypowiedzi Gutka wynika jednak, że w związku "z szumem medialnym" wokół reżyserki jednak zablokował. A wydawało się, że czas półkowników minął.

beejay_2

Gutek - kolejny pieszczoch PRLu

mmaarroo

Dystrybutorem został Lancelot Media Distribution
Ale ciekawi mnie to, że w filmie ten Pani występuje Daniel Olbrychski...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones