PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=879}

Nie czas na łzy

Boys Don't Cry
7,5 30 477
ocen
7,5 10 1 30477
7,4 7
ocen krytyków
Nie czas na łzy
powrót do forum filmu Nie czas na łzy

Cały film jest iście doskonały. Piękna muzyka ( piosenka "The bluest eyes in Texas"), wspaniała gra aktorów, reżyseria najwyższych lotów. Długo by tak wymieniać. Dla mnie jest to intrygujący film. Bo opowiada( trochę mijając się z prawdą) o przerażającej historii. Podobno dla Kimberly Peirce postać Brandona Teen'y stała się obsesją. Ze szczerością powiem, że dla mnie także. Ile bym dała, aby ją poznać, albo chociaż dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Jak to było naprawdę.

To jest pierwszy film w życiu na którym płakałam. A Brandon to postać, która nie daje mi spać po nocach. Jakby był nieznaną wyspą skarbów, która wciąż czeka na odkrycie i poznanie wartości tego prawdziwego "złota". Bo czyż jego historia nie jest złotem? Nie jest prawdziwym przykładem pouczającym ludzi, aby nie gardzili inności, potrafili tolerować i akceptować innych ludzi? Kto wie, może nawet poznać i dowiedzieć się co czują, jak jest im ciężko.

Z pewnością Brandon nie zasłużył na taki los. Na taką śmierć. Pewne jest również to, iż został bestialsko potraktowany. Owszem, okłamał ich nie raz. Ale w imię czego? W imię chęci bycia przez chwilę takim jak oni. Chciał być chwilę ''normalnym",jednym słowem-sobą. Zakochał się. Miłość to największa wartość. I tu nasuwa się moje pytanie, czy Lana, tak jak w filmie, była przy nim do końca?

Jeśli ktoś tak jak, jest zafascynowany tymi ludźmi, tą historią i wie trochę więcej niż ja- będę wdzięczna za odpowiedź. Może nawet ktoś jest w posiadaniu filmu dokumentalnego "The Brandon Teena Story" albo wie gdzie go szukać. Podobno też została wydana książka...

ocenił(a) film na 8
natalie_maruszak

dla mnie również to genialny film, poruszajacy do głębi, pelen emocji, jeden z filmow, ktore poruszyly mnie najbardziej... cudowny, swietnie zagrane role..moim zdaniem hilary swank byla idealna do roli brandona, ma "trudna" urode jako kobieta.. cudowny film, mimo, ze wstrzasajacy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones