PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490788}

Nie bój się ciemności

Don't Be Afraid of the Dark
5,2 28 917
ocen
5,2 10 1 28917
3,3 3
oceny krytyków
Nie bój się ciemności
powrót do forum filmu Nie bój się ciemności

Na pewno nie horror

ocenił(a) film na 1

Najgorsze jest to, że film potwornie irytuje, dziewczynka zdobywa dowody, ucina nawet jednemu potworkowi łapę, robi im zdjęcia ale oczywiście na fotografie nikt nie chce patrzeć a ucięta łapa…naprawdę nie wiem co z uciętą łapą. Do tego gdy bohaterka zrobi zdjęcie to wiadomo, że zaraz straci je w idiotyczny sposób, gdy zrobi więcej zdjęć to wiadomo, że zaraz równie głupio straci cały aparat. Oczywiście scenarzysta nie zadał sobie trudu aby wyjaśnić jak niby porwani dorośli ludzie zmieniają się w żyjące setki lat półmetrowe pokurcze.

Film stara się budować staroświecką atmosferę aby za chwile zniszczyć to tonami CGI i komputerową pracą kamery. Aktorsko tragedii nie ma (oprócz przerażająco bezbarwnych ogrodnika i służącej) ale widać, że Pearce i Holmes przyjechali tu tylko po wypłatę. Całość to raczej niesamowicie rozciągnięty odcinek jakiegoś telewizyjnego straszydła a nie porządny kinowy horror

ocenił(a) film na 5
3Grosze

To powinien być gatunek Fantasy (I trochę mi przypominał "Kroniki Spiderwick")

ocenił(a) film na 3
3Grosze

Zgadzam się w pełni.

ocenił(a) film na 4
Alkazzator

Nie można tego inaczej nazwać, jak horror dla dzieci. Miejscami wręcz kino familijne. Początek zapowiadał się super, niestety prawie od początku wiadomo z czym mamy do czynienia, co zupełnie psuje klimat. Te małe goblinki wyglądały jednak dosyć niegroźnie, a nawet przyjaźnie. Bardzo podobał mi się motyw z aparatem, niestety wszystko co opisałeś, czyli totalna nieodpowiedzialność rodziców denerwuje.
Gdybym miał małe dziecko i koniecznie chciałoby oglądnąć jakiś horror, to ostatecznie puściłbym mu to (bez pierwszej sceny). Film uczy, że nie powinno się podsłuchiwać, ani podglądać przez dziurki od klucza, bo zawsze coś może nas dziabnąć w ucho, albo oko, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła oraz "w kupie siła". Nawet żona Alexa, nie ginie, tylko jest zamieniona w stworka i widać to w ostatniej scenie, kiedy zabiera swoją laurkę.
Ta forma straszenia dla dziecka nie jest jakaś zła moim zdaniem, zauważcie, że goblinki nie nawiązują zbyt często kontaktu bezpośrednio, a przy użyciu jakichś narzędzi, wniosek = pojedynczo są całkowicie niegroźne.

Niestety w ogóle nie ogarnąłem motywu z rybkami i tym "posągiem", który Sally znalazła w ogrodzie.

ocenił(a) film na 2
kacperpl

Mam tą samą refleksję, uważam, że to idealny film dla mojej 12 letniej córki. I ładny, i potworki nie na miarę Obcego i dziecko może się identyfikować z główną bohaterką.
Skojarzenie z "Kronikami Spiderwick" świetne, Kalewra, gratulacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones