PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119466}

Nemezis

Nemesis
5,7 1 498
ocen
5,7 10 1 1498
Nemezis
powrót do forum filmu Nemezis

Film kategorii B lub C, nie ma żadnych wartości estetycznych czy przesłania...
ale
jest to jeden z najbardziej cyberpunkowych filmów wszech czasów! i pod tym względem można go porównywac do terminatora 1&2 czy blade runner

Kmieciu4eveR

czy ja wiem ? Może z tym kiczem to lekka przesada...chociaż rzeczywiście chyba bez przesłania

ocenił(a) film na 10
tomek4495

Jak Wy ogladacie filmy? ;) Przesłanie jest i to bardzo jasne.. Podobnie jak w "Ja Robot" został poruszony ważny temat, a mianowicie (ewentualna) świadomosc maszyn-cyborgów. Film nakłania do refleksji- do czego może dojsc, gdy technologia posunie się za daleko.. W prawdzie jest tu dużo akcji, jednak nie zmienia to faktu iż przesłanie jest ogromne i dotyczy egzystencji gatunku ludzkiego, w (nie)dalekiej przyszłości...

clark_2

Dla mnie absolutna klasyka cyborgowego kina. Dla większości kicz ale jeśli się przyjrzeć bliżej to jeden z niewielu dobrych B - klasowych produkcyjniaków. Widziałem ten film pierwszy raz kiedy miałem 12 lub 13 lat, więc tego typu filmy dość łatwo stawały się moimi ulubieńcami. I kiedy go oglądam teraz po kilkunastu latach przerwy nic nie stracił ze swej "świeżości"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones