PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 192 621
ocen
7,4 10 1 192621
5,5 52
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

Mniej więcej od połowy widz (o ile nie wcześniej) ma świadomość, jak zakończy się ten mariaż. Gaga to niezła wokalistka, ale film jest tak stereotypowy i szablonowy, że jej umiejętności wokalne wydają się niewystarczającym powodem, żeby powoływać do życia to wątpliwe dzieło. Fani artystki może i są zachwyceni, ale żaden szanujący się kinoman nie da większej oceny niż 5/6. Ostatecznie mamy sporo ambitniejszego kina poświęconego trudnym związkom z muzyką w tle.

SathyaSaiBaba

BŁA HA HA HA!
Serio? SERIO?
To Narodziny gwiazdy. NARODZINY GWIAZDY, a ty piszesz że można się domyśleć zakończenie?!? ŁAŁ
https://www.filmweb.pl/film/Narodziny+gwiazdy-1954-35057
https://www.filmweb.pl/film/Narodziny+gwiazdy-1976-31825

ocenił(a) film na 5
the_men_from_okinawa

no to nasiusiałeś ze śmiechu do piaskownicy cedząc swoje monosylaby. Mimo to - film jest kiepski i tyle, nawet linki z melodramatami z lat 70, które tak gorliwie wklejasz, tego nie zmienią, narodziny gwiazdy to tani melodramat i co z tego, że z rodowodem (którego dzieciaki jarające się gagą i tak nie znają) ten z 2018 jest do bani. Koniec i kropka.

SathyaSaiBaba

śmieję się z ciebie, bo to ty nie wiedziałeś jeszcze przed chwilą, że to remake z remak'e :)

ocenił(a) film na 8
SathyaSaiBaba

Jedno jest pewne. Jeżeli ktoś się mianuje "szanującym się kinomanem" to trzeba uciekać gdzie, gdzie pieprz rośnie, bo snobistyczne ego nadmuchane do granic możliwości.

ocenił(a) film na 5
themacadi

haha, no to uciekaj, gdzie pieprz rośnie,a nie przyszpilasz komentarze, bo boli cię, że ktoś nie podziela fascynacji filmem, któremu dajesz 8. Spijaj miodek z dziubków tym, którzy podzielają twoje wybory LOL

ocenił(a) film na 8
SathyaSaiBaba

Mnie kompletnie nie boli, że ktoś nie podziela mojej opinii, bo sądziłem, że oczywistym jest, że każda ma prawo do swojego własnego zdania. Bardziej rozbawiło mnie podejście w którym, z jakiś powodów puzurpujesz sobie prawo do wartościowania ludzi. Bo jak ktoś przyzna filmowi 5 lub 6 to jest w Twoich oczach jedynym słusznym szanującym się kinomanem a reszta, wychodzi na to, jest szczebioczącą gawiedzią. Ech, Ci wszyscy krytycy filmowi z New York Post, The Guardian czy Variety, którzy przyznali filmowi 100/100... Kompletnie nieszanujący się kinomani.

themacadi

niektórzy po prostu nie są relatywistami

ocenił(a) film na 10
themacadi

Dokladnie! Zanim przeczytalam Twoja odpowiedz, sama zabolalo mnie to nadete ego!

ocenił(a) film na 4
SathyaSaiBaba

Tak, film jest słaby. Marny scenariusz

ocenił(a) film na 5
SathyaSaiBaba

Zgadzam się. Tak szablonowej i niezajmującej historii dawno nie oglądałem. Film nudny, przewidywalny i tuzinkowy. Na pewno nie zasługuje na ocenę wyższą niż 5.

ocenił(a) film na 10
SathyaSaiBaba

A co przepraszam ma oznaczac "szanujacy sie kinoman"? Uwazasz, ze nalezy dzielic ludzi na jakies kategorie? Tych, ktorzy sie znaja lepiej, maja lepszy "smak", gust, czy jakkolwiek to nazwiesz i takich, ktorzy nie maja pojecia co ogladaja?
Troszke to brzydkie podejscie moim zdaniem i obrazliwe, a przede wszystkim snobistyczne. Kto powiedzial, ze wlasnie Ty zaliczasz sie do grona tych "szanujacych sie kinomanow"? Az piszac to, smiac mi sie chce. Ilu ludzi, tyle opinii. Kazdy ma prawo zarowno wielbic ten film, jak i go kompletnie niedocenic. Wedlug mnie jest swietny, ale nie bede negowac tych, ktorych opinia jest odmienna od mojej. Zal mi Ciebie. I nie pozdrawiam.

SathyaSaiBaba

Tak jak to było w recenzji wyżej, ckliwe kiczowate lovestory zrobione pod nominację do Oskara. Owszem Cooper i Elliott zagrali bardzo dobrze ale nominacja dla Lady Gagi do żenujący żart. Jej fani na pewno są zachwyceni tym filmem i muzyką, dla mnie jest wokalistką jakich wiele w tym rodzaju muzyki, z okropną barwą głosu. Piosenki Gagi słabe i wtórne ale ja nie trawię takiej muzy, to kwestia gustu. Już lepiej wypadły utwory Coopera, choć też żadna rewelacja. Ale jest jedna iskierka wartościowej muzy: w jednej scenie wchodzą do autobusu a w środku przez parę sekund słychać chłopaków z Beastie Boys.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones