PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 192 621
ocen
7,4 10 1 192621
5,5 52
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

Bradley Cooper gra i śpiewa, i to bardzo porządnie, soczystego rocka. Skąd wzięliście w opisie muzykę country? Bo kapelusz nosi? Kaman! (A film genialny)

użytkownik usunięty
paczanga

Muzyka country muzyce country nie równa. Dzisiaj country to nie tylko trzyakordowy schemat oparty na akustycznej gitarze, prostej perkusji i skrzypcach. Country uległo dużym wpływom na przestrzeni lat, między innymi rocka i popu. Utwór country jest dynamiczny oparty na schemacie rockandrolowym albo jest wręcz liryczną balladą, a teksty mówią o życiu, najczęściej o miłości. Jak usłyszałam muzykę, to od razu usłyszałam country zmieszane z rockiem. A to już od jakiegoś czasu ma swoją nazwę „dark country”, „rock country”. Dobry przyklad to Nick Nolan.

imponująca wiedza :-) ja tak dobrze niuansów muzycznych nie wyłapuję. Na moje amatorskie ucho bohater Bradleya gra po prostu solidnego rocka. A skomentowałem opis, bo "country" ogółowi kojarzy się z przaśną kowbojską muzyką, amerykańską odmianą disco polo, no i - jako słowo niezbyt "sexy" - działa w opisie odstraszająco na potencjalnych widzów "Narodzin gwiazdy", a ten film zasłużył na masową widownię. PS A Nolana sprawdzę, nazwisko mi się dobrze kojarzy, dzięki

użytkownik usunięty
paczanga

Ja po prostu lubię country :D Haha
Ale faktycznie, każdy powinien zobaczyć ten film, bo jest po prostu świetny - zarówno fabuła, jak i muzyka.

paczanga

Dla mnie Metallica gra country tylko ostrzejsze, ten gatunek muzyki jest dla mnie straszny ale dzięki recenzjom z ciekawością obejrzę ten film.

RobertWhite

Metallica gra metal. Fakt, że ostatnia płyta brzmi jak nagrana przez AI. Kompletnie niepotrzebna jak przynajmniej parę wcześniejszych. To tak na marginesie.

paczanga

Soczysty rok? Taak, szczególnie te ballady przy gitarce.

ocenił(a) film na 6
auinette

Tak. Przy odrobinie wyrozumiałości to rock, ale bez przesady. Mi bohater trochę przypominał wizerunkowo Eddie Veddera.

tocomnieinteresuje

Wyrozumiałości? Przy odrobinie wyrozumiałości nie obruszałbyś się, że ktoś nazywa muzykę na pograniczu rocka i country, country. ;)
A mnie ten bohater kojarzył się z Riedlem. ;)

ocenił(a) film na 8
tocomnieinteresuje

Dokładnie tak. Jestem pewny że Cooper wzorował się na Eddiem i nawet mu dobrze wyszło. Mi się najbardziej podoba w całym ost że są różne rodzaje czy elementy muzyki. Rock, blues, country a nawet jazz i pop. Taka właśnie powinna być ścieżka dźwiękowa w filmie urozmaicona. Lady Gaga jak dla mnie powinna zmienić muzykę która robiła dotychczas, dla mnie nie musi szokować, niech po prostu spiewa to co w filmie

użytkownik usunięty
paczanga

Odpowiedziałbym ci, ale zdradziłeś Carlita, więc nie odpowiem.

ocenił(a) film na 7
paczanga

Blues'a gra, elementy country też są. A każdy rock się z blues'a wywodzi.

ocenił(a) film na 6
armarange

Mi te piosenki przypominały Bruca Springsteena (który jest trochę country) i trochę Waltera Trouta (blues). Vedder bardziej wizerunkowo, niż muzycznie ;)

paczanga

Oczywiście, że gra country.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones