PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 192 967
ocen
7,4 10 1 192967
5,5 53
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy
JohnTheBrave

Dopiero zwiastun, a już jest świetnie, murowany kandydat do Oscara w najważniejszych kategoriach.

pianaa13

Cooper poświęcił się całkowicie projektowi. Wsiakl na trzy lata zanim ruszyły zdjęcia. Dla niego najważniejsza jest historia. De Niro, z kurtuazji czy też nie, zachwalal film (widział go na pokazie testowym). Cooper nauczył się śpiewać poza tym, to też sprawia, że patrząc na niego uswiadamiamy siebie, że po otrzymaniu Oscara nie spoczął na laurach. To może być jego moment.

JohnTheBrave

Cooper nie otrzymał Oscara, miał 3 nominacje.

wersob95

W sumie to 4 bo zapomniałam, że był producentem nominowanego Snajpera

wersob95

Mój błąd. Niemniej liczba nominacji i wygrane inne istotne nagridy branżowe a on jest dalej zaangażowany w kino, rozwija się.

JohnTheBrave

No ale ta premiera dopiero 30 listopada to mi się strasznie nie podoba....
Ogółem jestem strasznie zachwycony!

balapipa22

Film nie był prezentowany w Cannes bo jest ustawiony pod Oscary zatem ta data nie jest wcale straszna, wtedy jest sezon filmów pod Oscary

JohnTheBrave

Może się nie dostał do żadnej selekcji po prostu, dlatego przełożono premierę na jesień (z wcześniej planowanej na maj)?

hedlio

Film pierwotnie przed rozpoczęciem kręcenia datę premiery ustaloną miał na 28 września. Po skończeniu nagrywania Warner Bros. zdecydowali, że film pójdzie w maju, więc pewnie liczyli bardziej na kasowy sukces oparty na popularności Gagi i Bradleya, lecz później znów zdecydowali, że wolą jednak pójść w sezon Oscarowy :)

JohnTheBrave

Jest jest, bo chodziło mi o polską premierę. W USA film ma premierę 5 października i na całym świecie w okolicach tej daty, kilka dni wczesniej / tydzień lub dwa później, a u nas 2 miesiące później... Porażka.

JohnTheBrave

Nie powiem kto kogo zjada, Cooper nie dostał się do Cannes wcale ;)

hedlio

To przekłamanie. "Narodziny Gwiazdy" zostały zaproszone do Cannes ale zaproszenue to zostało idrzucone. Sprawdź swoje źródło.

hedlio

http://www.indiewire.com/2018/05/suspiria-a-star-is-born-cannes-skipped-oscars-c ooper-guadagnino-1201960730/

JohnTheBrave

Co to za porównanie???
Pewnie Elliott czy Chappelle dostali większą gażę, niż budżet ZIMNEJ WOJNY...

pawelk1504

O dużym budżecie mozna dyskutować gdy się mówi o blockbusterach. Narodziny Gwiazdy to przecież skromny film.

JohnTheBrave

Nie wiem dlaczego użyłeś terminu "blockbuster", jak nimi są też filmy o niskim budżecie, a które okazały się przebojem kasowym???
I ten "skromny" film może mieć budżet około 30mln dolarów, a to jest prawie 110mln złotych
Ile budżetu może mieć ZIMNA WOJNA??? - góra kilka milionów złotych...

pawelk1504

Film miał budżet prawie 40 milionów, więc tak przeciętnie. A o blockbusterze będzie można mówić, kiedy zarobi przynajmniej 3 razy tyle i więcej.

balapipa22

40mln dolarów, czyli 145mln złotych to jeszcze lepiej i pewnie nie pomyliłem się, że np. Sam Elliott dostał gaży więcej, niż cały budżet ZIMNEJ WOJNY.
Więc dalej śmieszy mnie tytuł założonego tematu...

pawelk1504

No ja sam w sumie nie wiem co ma jeden film do drugiego, więc nie rozumiem tych porównań.

balapipa22

Właśnie i raczej dobrą produkcję rodzimego kina to powinno chwalić się, a nie jeszcze po niej jechać...

balapipa22

Chodzi o nominację do oskara. Stąd to porównanie.

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

"A Shart is Born" zjada "Zimną wojnę"? Śnij dalej. Widać od razu, że 4 filmy w życiu obejrzałeś...

MyNameIsDeath

Chodź na mój profil i się przekonaj. Wygadana hab, tylko tyle masz do powiedzenia?,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones