PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 192 664
oceny
7,4 10 1 192664
5,5 52
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

Beyonce

ocenił(a) film na 7

na szczęście nie zagra... przecież to takie drewno....

ocenił(a) film na 5
Unibet_78

Aktorskie drewno, muzykę robi nudną. Najbardziej przeceniana "artystka".

MyNameIsDeath

Zgadzam się w 10000 %.

Unibet_78

raczej kłoda hihi

ocenił(a) film na 6
joannavonb

Na pewno nie deska

Unibet_78

Ja się cieszę, ze tez inne arytstki nie zagrały

ocenił(a) film na 10
Unibet_78

Moze nie tak surowo, ale zgadzam sie - Beyonce nie pasuje do tej roli a duet Cooper/Gaga jest rewelacyjny.

metanoia290586

Beyonce to przerost formy nad treścią

Ladybaby

co przez to rozumiesz? :)

Vinyame

Krągłości > Talent ;)

ocenił(a) film na 7
SaintLuke

to już jest przegięcie

Wictorias

Tłumaczę co miała na myśli koleżanka powyżej, o Beyonce nigdy nie miałem złego zdania :)

ocenił(a) film na 7
SaintLuke

no tak ale przerost formy nie musi dotyczyć jedynie "kobiecych atrybutów" to trochę szowinistyczne... zawdzięcza to raczej swojej prezencji (ogólnie mówiąc) co jest zupełnie inną sprawą, ale może o to ci chodziło

Wictorias

Przerost formy może rzeczywiście dotyczyć tej całej otoczki wokół jej osoby, bo zawsze była "tą wspaniałą Beyoncee" Co nie każdemu się podoba, a już szczególnie w Polsce. Wystarczy spojrzeć na cały ten temat. Talentu jej zdecydowanie nie można odmówić. No ale niestety w pierwszej chwili myślałem nieco bardziej "szowinistycznie". Jeśli kogoś uraziłem, to Przepraszam.

SaintLuke

Z całym szacunkiem, ale Beyonce talentu wokalnego nie posiada. Jest sztucznie wykreowanym "tforem" amerykańskiej sceny muzycznej. Wokalnie jest słaba - kozie wibrato zarzyna najpiękniejszą nawet piosenkę. Braki wokalne nadrabia eksponowaniem ciała, skądinąd mocno wyoperowanego i przerobionego. W porównaniu do Lady Gagi, Beyonce jest cienką bywalczynią barów karaoke. Ale większość ludzi słucha teraz oczami a nie uszami i stad bierze się jej popularność.

baba_yaga

Proszę nie udawać eksperta i posłuchać specjalistów od wokalu i wtedy oceniać która ma lepsze możliwości głosowe, jeżeli tacy specjaliści nadal nie przekonują to wystarczy spojrzeć na liczby ;) Proszę również nie mówić , iż Beyoncé to tylko atrybuty kobiecie i eksponowanie ciałem gdyż każda artystka łącznie z Lady Gaga'ą kręci tyłkiem, proszę przypomnieć sobie strasze teledyski Pani Stefani która niejednokrotnie tańczyła w samej bieliźnie i całowała się z kim popadnie. Beyoncé to lata pracy, doświadczenia jej albumy są visual ( "wizualne" nie wiem jak inaczej napisać chodzi o to , że do każdego jest nagrany teledysk a wszystkie piosenki tworzą historię), na kazdym koncercie daję w z siebie wszystko i to widać. Reasumując rozumiem , że Beyoncé ma mniejszą popularność w Polsce podejrzewam , że jej kolor skóry jest głównym powodem i jej ostatnie niektóre pisoenki mogą dla nas wydawać się nietutejsze gdyż walczy o równość dla ras. Moim zdaniem Beyoncé jest świetną kobietą bardzo silną która w pełni wykorzystuje swój talet ;) To media zrobiły z niej zarozumiałą kobietę która nie zagra w mieście w którym nie będzie złotych słomek, Błagam !

baba_yaga

Podejrzewam , że większość z Państwa słyszała 3 radiowe piosenki Beyoncé i to nie uprawnia Państwa do komentowania jej całej twórczości ;)

ocenił(a) film na 8
baba_yaga

Słuchu muzycznego to Ty nie masz. Jak Beyonce nie ma wokalu to nie wiem kto ma. Jest jedną z najlepszych wokalnie w naszych czasach.

Zerrgan

HAHAHAHA

ocenił(a) film na 5
metanoia290586

Mi się ciężko oglądało Gagę w tym filmie. Przy naprawdę mocnej roli Coopera, jej występ wyszedł niesamowicie przeciętnie. Bradley nie musiał się zbytnio wysilać by zagarnąć show dla siebie. Ze względu na zbyt dużą przepaść między nimi, duet raczej niedobrany.

Unibet_78

Naprawdę sądzisz że Beyonce walczyła o tą rolę bo tak napisali w "ciekawostkach"? Albo Shakira? Proszę, bez jaj...

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

Beyonce nie walczyła o rolę. Ona była z projektem związana przez rok. Miała grać główną rolę w czasie gdy za reżyserię odpowiadać miał Clint Eastwood. Ostatecznie jednak wycofała się po tym jak Eastwood w jakimś wywiadzie skrytykował Baracka Obamę.

MaliniaEscobar

Ale ja tak nie sądzę, to autor posta to zasugerował :)

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

Autor posta napisał że Beyonce na szczęście nie zagra. No właśnie, na szczęście nie zagra a miała grać. Była związana z projektem przez około 2 lata ale ostatecznie wycofała się. Co do Shakiry to akurat w tym wypadku wydaje mi się że kogoś poniosła fantazja. Wiem natomiast że po odejściu Beyonce do głównej roli typowano Esperanze Spalding. Ofertę otrzymała też chyba Rihanna ale stwierdziła że granie piosenkarki to dla niej żadne wyzwanie (W tym przypadku nie jestem pewna czy chodziło o „Narodziny Gwiazdy” czy zapowiadany kilka lat temu remake „Bodyguarda”)

użytkownik usunięty
MaliniaEscobar

"Ostatecznie jednak wycofała się po tym jak Eastwood w jakimś wywiadzie skrytykował Baracka Obamę."

Zaśmiałem się po przeczytaniu tego zdania xDD

ocenił(a) film na 10

https://m.youtube.com/watch?v=933hKyKNPFQ

Informacja o rezygnacji Beyonce pojawiła się chwilę po tej przemowie.

a to akurat nie jest jakieś mocno szokujące ;p eastwood negatywnie wypowiadał się o Demokratach od dłuższego czasu, poza tym filmowemu Kowalskiemu bliżej na pewno do Trumpa niż do oczadziałych lewicowców ;D

tolerancja91

Ha, osoba która w nicku ma słowo-tolerancja , wypowiada się z pogardą na temat ludzi, którzy mają inne poglądy niż ona sama . Jak się nie ma argumentów, bo jest się za głupim, to się "jedzie" po kimś, właśnie w taki prostacki sposób. Żenujące.

Vegelicious

Żal mi cię, że nie potrafisz wyłapać sarkazmu :D to dopiero żenujące

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

https://www.filmweb.pl/news/Eastwood+nakręci+%22Narodziny+gwiazdy%22+z+Beyoncé-6 9450
https://www.filmweb.pl/news/Beyonce+rezygnuje+z+roli+w+%22Narodzinach+gwiazdy%22 %2C+Esperanza+Spalding+na+celowniku+Eastwooda-89650

MaliniaEscobar

Ok czyli interesowała się rolą na samym początku, na etapie koncepcyjnym przy negocjacjach (!) Eastwooda. Więc co innego gdy sami interesujemy się takim projektem od początku (bo pewnie Beyonce chciała zrobić to po swojemu) a co innego gdy ktoś nam proponuje rolę na późniejszym etapie. A moje "oburzenie" wynika z tego że obie te wokalistki ostatnie lata spędzają jak nie na nagrywaniu płyt to na trasach koncertowych to jeszcze na rodzeniu dzieci i logicznie myśląc-taką propozycję z pewnością by odrzuciły.

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

Ona z projektem była związana jeszcze zanim Eastwood zaczął negocjować. Pierwsze informacje o tym iż Beyonce zagra w „Narodzinach Gwiazdy” zaczęły pojawiać się jeszcze w 2009 roku. Zrezygnowała w 2012 (w międzyczasie reżyser zmieniał się kilka razy) ze względu na konflikt z Eastwoodem. W końcu i Eastwood zrezygnował. Kiedy stanowisko reżysera objął Cooper próbował zresztą namówić Beyonce aby jednak wystąpiła ale tym razem nie można się z nią było dogadać w kwestii gaży.

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+narodzi+się+dzięki+Bradleyowi+Cooperowi-1105 06
Filmweb pisał również i o tym.

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

http://www.dziennik.pl/tagi/a-star-is-born;clint-eastwood
Natomiast tutaj jest napisane że Eastwood ze względu na ciąże wokalistki przesunął nawet termin rozpoczęcia zdjęć.

MaliniaEscobar

Czyli udowodniłaś, jednym słowem, że Beyonce jest równie głupia i beznadziejna, jak jej piosenki. Gratuluje.

A Gaga wymiata!

Kocio

Kocio - 100% racji. Bey to zwykłą mecząca koza. Gaga jest genialną wokalistą, obecnie najlepszą, jaka koncertuje i nagrywa.

ocenił(a) film na 9
baba_yaga

Tak jak napisała Pani wcześniej - wygląd jest istotnym elementem jeśli chodzi o show-biznes. Ładnej, zadbanej osobie dużo łatwiej będzie wejść do tego świata i się w nim utrzymać. Jeśli chodzi o beyonce, to tak się składa, że oprócz wyglądu i ciała - ma też talent, a żeby to zrozumieć, proponuje posłuchać pierwszego lepszego livea na YouTube. Taniec jest częścią jej scenicznego wizerunku (to też potrafi robić, więc to robi), jej koncerty to wielkie show. Rozumiem, że nie wszystkim musi się to podobać, ale np mi taki format odpowiada (i chyba nie tylko mi, skoro bilety na stadionie narodowym wyprzedały się w kilka minut). Nie zapomnijmy ze beyonce tez jest człowiekiem i niezależnie od tego czy jej twórczość wpisuje się w Pańskie gusta czy tez nie - należałoby zachować szacunek dla ciężkiej pracy, którą wkłada w każdy swój występ ( tutaj polecam genialną zeszłoroczna Coachelle - pół roku po urodzeniu bliźniaków). Godne uwagi jest też to, że nie każdy jej występ łączy się z eksponowaniem ciała - jest to zależne od formatu i sytuacji w której się znajduje, np. przy wykonywaniu ballad, skupia się tylko i wyłącznie na śpiewaniu, nie pokazuje swoich kobiecych atrybutów. Aha i czy z czystej ciekawości mogłabym prosić o wskazanie konkretnych przykładów, w których beyonce ukazuje swoje „braki wokalne”? Bardzo mnie to intryguje i mam szczerą nadzieje, ze do napisania niejednego negatywnego komentarza, miała Pani powody, a nie tylko chęć wylania jadu.

ocenił(a) film na 10
Unibet_78

To się kur... zdziwisz!

użytkownik usunięty
sebo8110

Jaki piękny merytoryczny komentarz...

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

zgaga nawet dobrze zagrała jakby bejonse miała zagrać to do kina bych nieszeł

ocenił(a) film na 7
nilsen

ale trendi górnolotne ksywki im nadałeś o panie

ocenił(a) film na 9
nilsen

bejonse ni ma osobowości

Unibet_78

już lepsza byłaby Beyonce niż taka Selena Gomez czy Demi Lovato. Beyonce ma dwa razy więcej talentu w małym palcu niż one razem we dwie.

isobel

Taaa, megalomanii, także ma o wiele więcej , niż te wszystkie wymienione piosenkarki ,razem wzięte. Do tego kompletnie oderwana od rzeczywistości. 15 lat temu , może nadawałyby się do tej roli, teraz? kto by jej uwierzył.? nikt poza jej fanami. A jaką jest kiepską aktorką, miała okazję już pokazać.

Vegelicious

...że co? ciężko zrozumieć sens nieprzemyślanej wypowiedzi szczególnie, gdy ktoś pisał pod wpływem bólu dupy. weź głęboki oddech, maść na ból dupy i spróbuj jeszcze raz, bo nie wiem o czym bełkoczesz. nie żeby obchodziły mnie aż tak twoje przemyślenia...

isobel

Hahahahaha, Beyonce i talent :D Hahahaha, dobre :D

baba_yaga

a i owszem. możesz nie lubić jej muzyki czy też jej samej i uważać ją za przereklamowaną, ale czy ci się to podoba czy nie Beyonce jest jedną z największych ikon muzyki pop, ogromną inspiracją dla wielu innych wokalistek i wielokrotną laureatką nagród Grammy.

dzięki za mało merytoryczny i żenujący komentarz. no ale cóż - haters gonna hate.

Unibet_78

Zgadzam się, ale Gaga też tu nie pasuje. Z tą pooperowaną twarzą. Przez cały film ma tę samą minę.

Filmoholiczka

Tak, jak pisałam wcześniej. Ludzie słuchają oczami.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Gaga zdecydowanie sprawdziła się w roli Ally. :D Musze obejrzeć wersję z Barbrą! Jestem ciekaw jak bardzo różni się od wersji 2018. Swoją drogą zapraszam na swoją pełną recenzję - https://www.youtube.com/watch?v=ZkF1MHCBL0g

Unibet_78

Zobacz film cadilac records i zobaczysz boskie drewno ktore gra a jak spiewa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones