PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485802}

Musimy porozmawiać o Kevinie

We Need to Talk About Kevin
7,4 100 806
ocen
7,4 10 1 100806
7,8 29
ocen krytyków
Musimy porozmawiać o Kevinie
powrót do forum filmu Musimy porozmawiać o Kevinie

Nie wiem czy to zauważyliście:

W ostatniej scenie filmu podczas widzenia w więzieniu Eva zadaje Kevinowi najważniejsze z pytań: why ?

Kevin zaś odpowiada: "Kiedyś myślałem, że wiem. Teraz już nie jestem taki pewien."

Eva kiwa na to głową ze zrozumieniem lub godzi się na tą skąpą odpowiedź i w tym momencie Kevin stara się jej coś jeszcze powiedzieć. Być może spróbować dać jej jednoznaczną odpowiedź, lecz nie dowiadujemy się już tego przez strażnika więziennego, który ogłasza swoim donośnym głosem "koniec widzenia" i rozprasza tym samym Kevin'a.

Wydaje mi się, że autorzy filmu chcieli by widz sam spróbował sobie odpowiedzieć na to pytanie lub dać nam do zrozumienia, że pewnych rzeczy nie sposób pojąć...bo do tego trzeba posiadać osobowość psychopaty, którą to posiada Kevin a nie my...


ocenił(a) film na 8
ipsilon

przez całe życie myślał, że matka go nie kocha. popchnęło go to do zrobienia tych wszystkich rzeczy (chociaż tu też można by się zastanowić, czy jest on zdolny do jakichkolwiek uczuć - czy nie jest psychopatą?). sam fakt tego, że zabił ojca i jej ukochaną córkę zamiast niej, mówi o tym, że chciał ją ukarać i skazać na życie w bólu i samotności. widok matki regularnie odwiedzającej go w więzieniu, po tym wszystkim, co zrobił, skłonił go do myślenia, czy rzeczywiście Eva go nie kocha, i jeszcze to wymowne przytulenie się do niej. takie moje zdanie, ale z tego co widzę na forum, każdy inaczej "rozkminia" ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones