PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011435}

Morska bestia

The Sea Beast
6,7 10 487
ocen
6,7 10 1 10487
6,7 6
ocen krytyków
Morska bestia
powrót do forum filmu Morska bestia

Szczerze, ja już mam dość tego netflixa. Lubię klimaty pirackie, ale to już przegięcie. Sam fakt kobiety na statku pirackim było czymś wyjątkowym, co dopiero bycie piratem, a tu ich na pęczki, jakby to był jakiś standard. Czemu niszczą każde uniwersum, co się tu odwale, to ja nie wiem, takie to jest dziwnie i nienaturalne, że ciężko się ogląda i ledwo udało się mi przetrwać 15 min.

Speed1111

Ale Ty wiesz, że to bajka, a nie dokument, nie?

ocenił(a) film na 7
abijah

zostaw, nie rusz... może nie karmiony sam zdechnie ;)

sobanek

To że Ci się nie podoba czyjaś opinia, nie znaczy to że możesz pisać takie bzdury. Zastanów się co za głupoty wypisujesz, bo żeby pisać o zdechnięciu i jeszcze z uśmieszkiem? Ja wiem, że jak coś niektórym nie odpowiada, to włącza mu się taka kreatywność, ale trochę umiaru.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
adi1526_filmweb

a tobie zal dupe sciska ;P

sobanek

Nie, ot zwykłe pytanie, ale rozumiem że tak...

abijah

Oczywiście, że wiem, ale cały wzór polega na typowych piratach i to od A do Z, nawet początkowa bestia, była wzorowana na krakenie, to psuje klimat. Nie miałbym nic przeciw, gdyby byli wzorowanie na poszukiwaczy przygód itp. Ale taki mój gust, dla mnie to nie pasuje.

Speed1111

Rozumiem jakby to było coś pokroju baza astrala gdzie kobieta ma dziecko z inną kobietą bo było to coś innego ,a ty się czepiasz ,bo jest za dużo kobiet w filmie ??? XD

użytkownik usunięty
Bro_da

"coś pokroju baza astrala" - poważnie? Jedna scena podobno trwająca 10 sekund i taka chryja, że nawet przy innych filmach trzeba porównywać? Poza tym gramatyka tej wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia...

Po pierwsze mam dysleksję ,i co dało to że mnie za to wyśmiałeś a po drugie ,w nawiązaniu do sceny z baza astrala chodzi o to że ,rozumiem że ludzie mogli się oburzyć na scenę kobiet w ciąży bo to coś nowego i niema w tym nic złego że pokazali dwie kobiety chodzi o to że w porównaniu do tamtej sceny to nierozumiem po co się czepiać o 5 kobiet więcej na statku ,to był cały sens tej wypowiedzi tyle

użytkownik usunięty
Bro_da

Z góry przepraszam!
Muszę jednak zaznaczyć, że nie znam cię i nigdy nie widziałem na oczy, więc nie mogłem wiedzieć o twojej dysleksji. Wyśmianie byłoby raczej jakbym o tym wiedział i pomimo tego tak napisał. Tyle jest internautów, którzy nie myślą nad tym co piszą i nie mają (oficjalnie) żadnych chorób, przypadłości itp.
A co do samej wypowiedzi, czytałem tutejsze forum "Buzza Astrala" i drażni mnie ta nagonka na cały film z powodu jakiejś sceny, która podobno trwa 10 sekund. Myślałem, że jesteś kolejnym, który tutaj robi z tego powodu aferę i tak kwestia wywołała moje zdenerwowanie...

Bro_da

Serio już nawet w "Toy Story", czy tam bajce poświęconej jednej z postaci, wciśnięto lgbt? Hahaha, gruuubo.

ocenił(a) film na 6
Speed1111

Ja jestem wrażliwy na poprawność, ale raz... to żadni piraci, a jakiś wymyślony świat, gdzie równie dobrze mogli być też zieloni.

Speed1111

A wiesz o tym, że historczna, chińska piratka Ching Shih miała pod swoją komendą ponad 60 tys. ludzi. 1500 okrętów, a przy okazji rozgromiła cesarską flotę? Do tego nawet przeszłą na sokojna emeryturę. W sumei zorbiła karierę lepszą niż którykolwiek "kolega" w jej fachu.

grzmit

Odziedziczyła tylko tą flotę po zmarłym mężu. No i to chiny więc nie wiadomo ile w tym propagandy a ile faktów.

RadoslawKamil

Odziedziczyć to mozę byle miernotaty królewski potomek. Ona przejęła dowórdztwo co udaje sie nielicznym, a szczególnie kobietom. O propagandzie nie ma za bardzo mówić, bo to nie jest materiał na bohatera- inaczej dawno nakrecili by jakas bomabstyczną ekranizację. W końcu położyła Cesartwo na kolana i dyktowała własne warunki. Kobiety u władzy pojawiały się nieraz, a musiały mieć żelazny charakter, aby dotrzeć na szczyt i trzymać żelazną ręką męski światek. Napoleon czy Xixi byli z nizin społecznych. Co jakiś czas się po prostu naturalnie rodzą osoby o wyjatkowych charakterach, które potrafią się przebić przez system.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomsonoza

O, Średniowiecze to był wspaniały okres. Wszystkie liczące się europejskie uniwersytety wtedy powstały na przykład.

Speed1111

To bajka... Bajki oglądają dzieci - nie tylko chłopcy. Fajnie jest zobaczyć kogoś do kogo możemy się porównać na ekranie. Mi brakowało żeńskich postaci, które robiły coś innego niż zjadanie zatrutych jabłek, dźganie się magicznymi igłami i siedzenie w wieżach. Czasy się zmieniły i ważne jest aby pokazywać młodym, że nie mają ograniczonych przez historię ról w życiu. Tej poprawności co jak było, jaki status społeczny istniał kiedyś i jak się rozwinął każdy będzie się uczył w szkole. Zresztą film przedstawił bardzo fajne żeńskie i męskie postacie wpisujące się (jak na bajkę) jak najbardziej w pirackie role.

ocenił(a) film na 8
Speed1111

Jakim żałosnym samczykiem trzeba być by odpalić bajkę dla dzieci i wyłączyć ją bo za dużo kobiet w niej było...
Przeproś matkę, siostrę, córkę, jeżeli niestety takowe posiadasz. Chociaż twój komentarz świadczy raczej o niskim wieku albo incelstwie, więc ciężko aby jakakolwiek kobieta chciała cię dotknąć kijem przez szmatę.

Speed1111

Nie wiedziałem, że można mieć tak ogromny ból zada z powodu filmu animowanego. :) Dojrzałość mniejsza od dzieciaków, do których skierowany jest film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones