PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564186}
5,2 26 226
ocen
5,2 10 1 26226
4,8 16
ocen krytyków
Mordercza opona
powrót do forum filmu Mordercza opona

W sumie to nie jest przecież zły film.
Fabułę ma lepszą niż niejedna normalna produkcja.
I ujęcia niektóre całkiem ładne.

Czy ktoś pokusił się o interpretację tego dzieła?

ocenił(a) film na 7
LadySchabowa

dla mnie to film o filmach.
Są widzowie szukający taniej rozrywki. Głośno komentują, cieszą się na widok scen seksu i przemocy. Nie doszukują się głębi, nie oczekują, że zobaczą dzieło epickie, po prostu opona ma wejść pod prysznic i bawić się z dziewczyną. nikt nie będzie oczekiwał od niemówiącej opony, że będzie deklamować cytaty z np Tołstoja, Szekspira itp. po prostu ma byc szybka i brutalna akcja.
Przyszli, żeby sie pośmiać, więcej się przejmują żarciem i krzesłami niż akcją.
Są twórcy filmu - szukają taniego zaróbku. Scenarzyści piszą byle jakie teksty - Sheila nie chce ich nawet czytać.
Jeden widz narzeka na brak logiki, "błędy w scenariuszu" zostaje jednak zganiony przez porucznika, że "twórcy tej akcji" szukaja prostych i najtańszych rozwiązań.

fabuła - ala typowa strzelanina / horror - nie ma sensu ani logiki, chodzi że był klimat gore krew, przemoc.

takie interpretacje widziałam w internecie i dla mnie pasuje, bo potrafię to przypisać do filmu.

Jak "idiokracja" nie jest mega ambitny (tylko wg mnie ;), ale nie jest zły.

ocenił(a) film na 7
Retro-Kot

cieszą się na widok nagości i * ewentualnych scen seksu

moja errata

ocenił(a) film na 4
Retro-Kot

Tak na to nie patrzyłam, ale chyba masz racje...

ocenił(a) film na 6
bachenek

a w jaki sposób patrzyłaś na ten film. w 100% dosłownie? przecież od pierwszej minuty masz złamanie typowej konwencji i masz wskazówkę że to będzie metafilm czyli film o filmie

LadySchabowa

A propos ujęć (bo sama bezsensowna fabuła już została wystarczająco skomentowana przez przedmówców): jak oni to robią, że opona stoi, nagle rusza, toczy się różnymi zawijasami? Widać, że to raczej nie jest puszczone od tyłu, a przy budżecie 500 tysięcy dolców opona nie była zrobiona przez speców od animacji komputerowej:-)

Jack_Holborn15

Nie mniej bezsensowna niż życie :D

kryszti

No ale w dalszym ciągu nie mam odpowiedzi na moje pytanie:-)

Jack_Holborn15

Wydaje mi się, ze w miemtorych scenach to animacja poklatkowa. Odniosłen też wrazenie, ze w tej oponie mogł jeździć jakis mechaniczny "chomik", ktory nia poruszal

JahuTB

Ale jak ją podnieść do pionu?

użytkownik usunięty
LadySchabowa

na odwrót, to nudny film, ale początek mi poprzestawiał w głowie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones