PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655048}
6,9 74 992
oceny
6,9 10 1 74992
6,9 23
oceny krytyków
Mission: Impossible Rogue Nation
powrót do forum filmu Mission: Impossible - Rogue Nation

Oglądając najnowszą część Mission Impossible miałem dziwne wrażenie że amerykanie chcieli z Toma Cruisa zrobić swojego "Bonda" ale nie dorasta ta część do żadnej z części przygód 007.
Skąd ten wniosek?
Nasunął mi się z kilku powodów
1 - była "dziewczyna Bonda"
2 - była organizacja "Syndykat" (wzorowana na "Spectre")
3 - był szef organizacji (wzorowany na Blofeldzie)
4 - rola Aleca Baldwina była bardzo podobna do nowego M

Być może moje przemyślenia są błędne.
Liczę na wasze opinie które może zmienia mój punkt widzenia

ocenił(a) film na 8
sub7

Widziałeś pierwsze filmy z Bondem? Większość z nich to tragedia, dlatego nie sądze, aby Rogue Nation nie dorastało do żadnej z przygód 007. To raz.
Fakt, była "dziewczyna Bonda", jednak właściwie w każdym filmie akcji znajdzie się taka postać, to raczej pewien kanon niż inspiracja czy podbieranie pomysłów w mojej opinii.
Spectre jeszcze nie miało premiery, więc Syndykat nie mógł być na nim wzorowany. Zresztą, podobnie jak w przypadku "dziewczyny", walka szpiegów/agentów z różnymi organizacjami to w takich filmach chlem powszedni.
Zapraszam do mojej recenzji Rogue Nation, będę wdzieczny za dyskusję na temat filmu i polubienie Czarnej Dziury na Facebooku:
http://czarnadziura.weebly.com/blog/mission-impossible-rogue-nation

ocenił(a) film na 6
wakeup

ok co do kobiet głównych bohaterów filmów akcji to może masz i racje.
Jeżeli chodzi o "Spectre" czyli po Polsku "Organizacja Widmo" to pojawiała się ona w wielu wcześniejszych filmach o 007
Po prostu mam dziwne wrażenie ze te podobieństwa nie sa przypadkowe i Amerykanie zrobili to specjalnie.
Oczywiście tez nie ma w tym nic złego ale po co owijać to w serie M:I??

Pierwsze Mission Impossible były zupełnie inne i oglądało się je przyjemniej

PS. Pierwsze filmy o Bondzie może i teraz nie robią takiego wrażenia ale wciąż są ikonami kina akcji i na tamte czasy były przełomowe tez więc się nie zgadzam że były słabe:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones