PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116}

Miasto aniołów

City of Angels
7,5 148 tys. ocen
7,5 10 1 148188
5,2 19 krytyków
Miasto aniołów
powrót do forum filmu Miasto aniołów

kojarzycie to?:) Tam w tle słychać po polsku fragment:) Tak cicho, gdy spada, jest "Zdrowaś Mario...." :)

Ciary przechodzą:)

Szukam podobnych fragmentów z Polskim akcentem w zagranicznych filmach:) poddajcie coś:)

ocenił(a) film na 9
crazylucylee

Dzisiaj gdy pierwszy raz obejrzałam ten film od razu zwróciłam na to uwagę ;) takie dziwne uczucie... modlitwa po polsku...
wspaniałe ;) a film cudowny mmm chcę tak kochać

crazylucylee

Też to zauważyłem i aż się zdziwiłem :)

crazylucylee

Może modlitwa po Polsku w kościele w "Zabić księdza"
Choć cały film opowiada o Polsce, to jest po angielsku... oprócz tego momentu

ocenił(a) film na 7
krzycho123

czy ktoś wie dlaczego akurat po polsku?? skąd taka wstawka?

aliqa

może chodzi o stereotyp że jesteśmy tacy religijni ? może stąd domysły anglików/amerykańców że anioły słysząc modlitwy przede wszystkim od nas nauczyły się że to jest tak jakby "oryginalna wersja" ...

aliqa

muzykę do filmu skomponował Johnny Rzeznik - muzyk polskiego pochodzenia, poza tym muzyka do filmu fantastyczna

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

Podoba mi sie bardzo jak w zagranicznych filmach są jakieś Polskie akcenty:)

ScaRLeTT234

Polecam "Boardwalk Empire" ;) :P

ocenił(a) film na 10
crazylucylee

jak dla mnie najpiękniejszy film o miłości...

Ariel_2

Pod słońcem Toskanii-scena gdy remontowana przez polskich murarzy ściana zawala można usłyszeć k***a mać

narin2o3

niezła odpowiedź na powyższy post ; P

ocenił(a) film na 9
crazylucylee

O ile mnie pamięć nie myli w Gran Torino Eastwooda są polskie wstawki.
Ale znalazłam dobrą i wyczerpującą temat stronkę o polskich akcentach w zagranicznych filmach:
http://film.org.pl/prace/polskie_akcenty.html

crazylucylee

niesamowite,dopiero teraz to zauważyłam,rzeczywiście ciarki przechodzą po całym ciele.wspaniała jest ta scena!!!

ocenił(a) film na 10
kiwanicka

Ja musiałam cofnąć, i podgłośnić, bo nie dosłyszałam tego ze względu na późną porę. Ale łezkę uroniłam... A w "Pod słońcem Toskanii" chyba jeszcze były jakieś wstawki Czeslawa Miłosza, ale mogę się mylić.

paula0819

Były, były. Na pewno jeden z robotników pochodził z Polski i miał na imię Paweł.
Ładny film.