PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468403}

Miasto życia i śmierci

Nanjing! Nanjing!
7,6 2 550
ocen
7,6 10 1 2550
Miasto życia i śmierci
powrót do forum filmu Miasto życia i śmierci

Film to chińska Propaganda ,Japonia są bardziej cywilizowani i maja o wiele lepszą kulture niż Chiny i dlatego nakręcili propagandę .

ocenił(a) film na 6
vAkatsuki

oczywiście w wielu chińskich filmach widać obsesję antyjapońską, ale akurat w tym filmie nie ma właściwie zbyt dużo rzeczy do których można by się przyczepić, może trochę z tym chińskim patriotyzmem rozstrzeliwanych żołnierzy trochę przesadzili, w owym czasie ten patriotyzm był jeszcze raczej w powijakach (dominowało przywiązanie do własnego regionu i obojętność a nawet niechęć do innych językowo i kulturowo odmiennych prowincji), a regionu Nankinu broniły na dodatek dawne oddziały worlodowskie - niezbyt waleczne w porównaniu z trzonem sił kuomintangowskich , co do większego ucywilizowania Japończyków to się nie zgodzę, to Chiny miały w przeszłości wielki wpływ na kulturę i rozwój Japonii, a w czasie wojny Japonia była bardziej ucywilizowana ale na zachodnią modłę (technicznie,naukowo,administracyjnie) w wyniku reform końca XIX wieku i tyle albo aż tyle

ocenił(a) film na 10
Ketrid2_

ka popieram Japonię, mam nadzieje ze nie jesteś dziecko i to rozumieć że każdy ma swój ulubiony kraj który wspiera :P tak podczas filmu miałem kojarzenie ze do Wietnamczyków strzelają i ich mordują ludobójstwo itp , Japonia ma wspaniałą kulturę i sztukę moim zdaniem dlatego ich wspieram, Samuraje,karate,aikido,ninja,teraz mają najlepszą mangę :D

ocenił(a) film na 6
vAkatsuki

no cóż skoro tak to spoko loko

ocenił(a) film na 10
Ketrid2_

chodzi mi, o szacunek zdania, a nie takie gimbuzy jak hiszpan_filmaniak ,Enkaii i uważają ze są spoko bo nie mają mózgu jeszcze .

vAkatsuki

"Japonia ma wspaniałą kulturę i sztukę moim zdaniem dlatego ich wspieram, Samuraje,karate,aikido,ninja" I dlatego nie było żadnej masakry, a ten film jest zmyślony.

ocenił(a) film na 10
Ketrid2_

Moim zdaniem, jedyna wada tego filmu, że jest czarno-biały. Jakiś tam ... w Hollywood ubzdurał sobie, że artyzm polega na kolorach. Drugi raz nie chce mi się kropkować tego, co na ten temat sądzą, ale jeśli mamy dostęp do technologii, to po co film dziadoczyć. IMHO, gdyby nadać filmowi kolory, wiele by zyskał. W przeciwieństwie do „Kwitów Wojny”, czy „John Rabe” nie ma zbyt wielkiego zakłamania historii. Chociaż chyba najlepiej historia jest oddana w „Nankin”.

Piszesz, że Chiny przeciw Japonii kręcą filmy? Film jest jak „Katyń” Wajdy . Poprawność polityczne nad prawdą historyczną!!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
hiszpan_filmaniak

a skąd wiesz ze Japonia tak robiła ? nie wszyscy żołnierze Japonii byli tacy , chińczyku wracaj do chin ! pewne masz znajomych w psychiatryku bo sam byłeś w tym szpitalu idealne miejsce dla ciebie i dla takich chorych psychiczne takich dzieci jak ty . albo jesteś pewne Chińczyk dlatego napisałeś takie głupoty albo jesteś dziecko z przedszkola co jeszcze nie ogarnia o co chodzi lub twój mózg stanął w rozwoju . Ttakie dzieci niedojrzałe jak ty pier.. głupoty ze Stalin nie był zbrodniarzem .. ja jestem Fanem Japonii a ty Fanem Chin i tyle... lepiej lecz się na głowę jak masz problemy z psychiką ..

ocenił(a) film na 9
vAkatsuki

Wyglądasz mi raczej na fanatyka. Nie znasz historii, idź się doucz, poczytaj trochę- nie zaszkodzi i może mniej zaśmiecać forum będziesz. Być fanem, jak się nazywasz, nikt Ci zabraniać nie będzie, a obrażając tutaj ludzi i pisząc głupoty historii nie zmienisz. Jest wielu naocznych, w tym również japońskich, świadków, wielu Japończyków po latach opisało wydarzenia. Zapewne kochasz się w japońskim anime i myślisz, że już wszystko o Japonii wiesz... O Nankin nie wiesz nic, zapamiętaj i nie bluźnij!
Odsyłam do lektury Rzeź Nankinu- Iris Chang, o ile potrafisz czytać, bo widzę, że z poprawnym pisaniem masz duże kłopoty. A jak czytać nie umiesz to sobie pooglądaj obrazki, jest tam wiele zdjęć dokumentujących dokonania Japończyków.
Kamery również zapisały tamte wydarzenia, w Nankin w tym czasie było sporo korespondentów, a nawet filmowców...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
vAkatsuki

hehe, wiem koleżko, że sobie jaja robisz na tym filmwbie, toteż dalszą dyskusję uważam za zbędną. Wolę ambitnej i wyżej sięgać niźli Ty, po prostu szkoda czasu na takie żarty. Ponadto szkołę skończyłam, a nawet dwa kierunki studiów mam za sobą, zatem mam nadzieję, że zrozumiesz iż szacunek do siebie nie pozwala mi kontynuować tej jakże bogatej w argumenty i mądrość dyskusji :)

ocenił(a) film na 10
Enkaii

jaja to ty robisz się , masz problemy psychiczne ? taki niby jesteś mądry a nie potrafisz uszanować kogoś zdanie , popieram Japonię i jestem za Japonią uważam ich za lepszych od Chińczyków bo mają lepszą sztukę i kulturę (Samuraje,ninija,karate,Judo,Aikido, mają najlepszą mangę i nie tylko i jeszcze tam jest święto sexu czyli nie wstydzą się ludzkiej natury ) a takie dzieci jak ty nie potrafią to uszanować innych zdanie .

ocenił(a) film na 10
Enkaii

Gimbuz takie bzdury to mów swoim kolegą z Chin , to na pewno uwierzą .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Sode_No_Shirayuki

To troll. Nie karm go.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Sode_No_Shirayuki

Dam ci uniwersalną odpowiedź na twe powyższe wypociny:

Hahahahaha - i na tym powinna zakończyć się ta jakże marna gierka

ocenił(a) film na 10
Sode_No_Shirayuki

przemyślałem na tym co napisałem, trochę przesadziłem z tym wyzywaniem od razu . Wtedy Japonia walczyła o swoją wolność i Niepodległość . Polska tak samo wtedy Walczyła o swoją Wolność i Niepodległość ale zdradziła nas ZSRR i Alianci .. wiele lat temu był rozbiór Polski wykonany przez Rosję,Niemcy, Austro-Węgry . Polska wtedy walczyła o to swoje prawa i żeby odbudować naród Polski... tak samo miała Japonia czy Gruzja gdy zaatakowała ten sąsiedni kraj żeby odbudować kaukaz a Rosja zniszczyła wiele narodów . Przez czas komunizmu ZSRR zabrała nam tą niepodległość i patriotyzm . Uważam ze Japonia miała racje .. ze chcieli przekonać Aliantów żeby podpisać pokój .. to było by korzystnie dla obydwóch stron Alianci mogli by więcej Wietnamczyków zamordować i podbili by Wietnam a Japonia odzyskała swoją wolność i Niepodległość .

ocenił(a) film na 8
vAkatsuki

Twa niewiedza cię tylko pogrąża. Już nie nam ochoty cię pouczać lecz powiem jedno przeczytaj parę książek na temat japonii i dorosnij. Twa nieświadomośc mnie przeraża już na logikę rozumując sama nazwa wskazuje imperialna japonia czyli taka która istnieje by podbijać i mordować. Tutaj kończę me wywody bo to wszystko wygląda tak jakbym rozmawiał z kimśkto nie na żadnego pojęcia o historii a mimo wszystko zabiera głos więc proszę nie mów mi o wiedzy z gimnazjum i o rozbiorach bo ją wiem troszkę więcej a i powiem ci że nawet się interesuje co powinieneś wywnioskować już na początku. Piszę po raz ostatni z uwagi że nie masz bladego pojęcia o historii a jedynie podjarałeś się samujajcami

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Sode_No_Shirayuki

tak napisałeś bzdury ze masakra... jeszcze napisz ze Fajne ze Litwa nam zabrała Wilno albo ze ZSRR nas zdradziła podczas 2 wojny światowej i jeszcze super ze Ukraina nas zaatakowała podczas 2 wojny światowej .. co za i... skąd takie dzieci jak ty biorą się ..

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
vAkatsuki

To że lubisz Japonię nie znaczy, iż masz być głuchy na fakty i przekłamywać historie. Na potwierdzenie masakry nankińskiej jest wiele dowodów i relacji (również są to źródła japońskie pomimo że sami rządzący to nieraz negują lub starają się przemilczeć). Ogólnie to Japończycy byli bardzo okrutni podczas wojny i zbrodnie Cesarstwa Japonii w latach 30 i 40 postawiłbym na tym samym poziomie co ZSRR i III Rzeszy. Zresztą stara kultura japońska którą też się interesuję gloryfikowała przemoc i brutalność (choć do Mutsuhito Japonia zajmowała się sprawami wewnętrznymi i obroną swojej niezależności a dopiero od jego panowania zaczęła mieć ambicje imperialne). Nie zmienia to faktu że i wiele innych krajów ma w swojej historii wstydliwe wydarzenia. Moim zdaniem to głupie podejście, że trzeba się zawsze całkowicie opowiedzieć po jednej stronie i szerzyć jej propagandę. Ja także nie popieram przekłamywania historii Polski; zarówno reaguję jak ktoś ją fałszywie oczernia lub wykazuje się obraźliwą ignorancją na jej temat jak i na próby jej zakłamywania czy wyrywkowego podejścia w imię patriotyzmu.
Sam film uważam za bardzo dobry i jako jedną z kilku wad uznałbym właśnie pewne ocenzurowanie tego co tam się działo, ale z drugiej strony pokazanie właściwej skali tamtych wydarzeń mogło by być nie do zniesienia (z oceną wielu filmów o innych zbrodniach np o niemieckich obozach zagłady czy rosyjskich łagrach mam podobny problem). Z resztą w z tego co czytałem to w Chinach nie był ten film zbyt dobrze przyjęty głównie dlatego że był za mało propagandowy. Przyznaję że podkręcił bohaterstwo Chińczyków, ale nie pokazał Japończyków tak źle jak mógł. Do tego co mi się bardzo w tym filmie podobało to pokazanie tych wydarzeń z wielu perspektyw w tym wrażliwego japońskiego żołnierza wykazującego empatię.

Na koniec dodam że kultura jest zmienna i co widać też bardzo dobrze po Japonii (jedno z najbardziej militarnie nastawionych społeczeństw stało się jednym z najbardziej pacyfistycznie nastawionych przez tak krótki okres). I powtórzę o czym już pisałem że jak pogrzebać w historii każdego kraju który miał choć przez pewien czas silną pozycję to się znajdzie straszne rzeczy zarówno w stosunku do mieszkańców innych państw jak i swojego (z tym drugim jest nawet łatwiej i nie ma nawet potrzeby bycia znaczącym krajem ale też to się aż tak nie przemilcza jeśli osoby za to odpowiedzialne nie są już przy władzy). W Chinach jest wiele spraw np atak na Tybet czy Rewolucja Kulturalna o których w ciąż nie można mówić prawdy. Ludzi niezależnie od narodowości jeśli mają sprzyjające do tego warunki stać na wiele.

ocenił(a) film na 10
Lech_qv

"W Chinach jest wiele spraw np atak na Tybet czy Rewolucja Kulturalna o których w ciąż nie można mówić prawdy. Ludzi niezależnie od narodowości jeśli mają sprzyjające do tego warunki stać na wiele." Czyli Chiny nie chcą takie nie winne jak mówi się . a co do tematu to moja sprawa ze jestem za Japonią , Wolę Japonię niż Chiny, a nie rozumiem takich osób jak ty zachowują się jak dzieci i na siłę wciskają swoje poglądy ze Japonia to zło . to ja tyle powiem lecz się bo ja wole Japonię niż Chiny .

ocenił(a) film na 9
vAkatsuki

Aktualnie to ja zdecydowanie wolę Japonię niż Chiny właściwie pod niemal każdym względem. Jeśli chodzi o historie to oba te kraje zrobiły wiele złego. Ale w przypadku Japonii jako kraju to uważam to za przeszłość (nie jest z tego co wiem tam za dobrze w kwestii równouprawnienie płci a też w stosunku do wielu krajów nie jest z tym aż tak źle) a Chińska Republika Ludowa wciąż praktykuje wiele rzeczy, które mnie oburzają (np. dopiero niedawno oficjalnie zlikwidowano tam obozy pracy a podobno i tak dalej w praktyce funkcjonują, prześladowania mniejszości i opozycji oraz wiele innych). Właściwie zawsze też mnie bardziej interesowała kultura japońska niż chińska.
Nie rozumiem tylko twojego podejścia, że skoro bardziej interesuję cię Japonia i podoba ci się jaki ten kraj jest w dzisiejszych czasach to musisz negować zbrodnie tego kraju w przeszłości. Jedno z czym się muszę z tobą zgodzić że i w Nankin pewnie nie wszyscy japońscy żołnierze gwałcili i zabijali z zaangażowaniem nieuzbrojonych więźniów, ale dlatego raczej piszę o zbrodniach Japonii i jej armii niż Japończyków, bo chcę się odnieść do polityki ludzi przy władzy i/lub popularnych nastrojów i zachowań a nie do wszystkich ludzi zaliczanych w tedy do tego narodu (ogólnie nie lubię generalizowania).
Powiem też, że sposobem prowadzenia dyskusji to ty bardziej przypominasz dziecko.

PS Tak żeby potwierdzić to że widzę że wiem że nie wszyscy Japończycy byli w tedy zbrodniarzami daję link do krótkiej informacji o http://pl.wikipedia.org/wiki/Chiune_Sugihara którego można uznać za takiego odpowiednika John'a Rabe bo jak ten drugi ratował Chińczyków przed japońskimi żołnierzami to ten drugi Żydów przed nazistami.

ocenił(a) film na 9
Lech_qv

Adnotacja co napisałem PS z tą historią Chiune Sugihara to trochę uprościłem/przekręciłem bo ostatecznie Żydzi którym dał wizy nie zostali wydanie III Rzeszy jak ta chciała ale wydawanie ich zaczął po wkroczeniu na Litwę Armii Czerwonej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
RAB

I to nie jedną grubą książkę, zarówno jeśli chodzi o okres imperialny w stosunku do innych narodów oraz własnego jak i o feudalnym gdzie głównie chodzi o okrucieństwo wyższych klas w stosunku do niższych oraz prześladowania religijne.

ocenił(a) film na 10
Lech_qv

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/01/25/bolszewickie-pieklo-10-faktow-ktorym i-wyleczysz-kazdego-zwolennika-komunizmu-18/

http://niezalezna.pl/63913-rosyjskie-trolle-w-internecie-zobacz-ile-placi-im-mos kwa-za-produkowanie-newsow

ocenił(a) film na 10
Lech_qv

nie każdy jest tak debilny jak ty i nie modli się do Obrazka Stalina i nie popiera Chiny .

vAkatsuki

Co za brednie.
Jaką mają kulturę to pokazali w Nankinie dokonując jednej z największych zbrodni w historii ludzkości.
Ponadto Japończycy czerpali pełną garścią z chińskiej kultury ale co Ty możesz o tym wiedzieć.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/01/25/bolszewickie-pieklo-10-faktow-ktorym i-wyleczysz-kazdego-zwolennika-komunizmu-18/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Wstrzasajacy-raport-o-rosyjskich-zbrod niach-na-Ukrainie-Morduja-jak-polskich-oficerow-w-Katyniu,wid,18101695,wiadomosc .html?ticaid=116c8f&_ticrsn=5

Polacy wolą Japonie niż Chiny, a tacy osoby jak ty co mieszkali w Chinach i przeprowadzili się do Polski naciskają nam Polakom propagandę o miłośći do Chin , a my Polacy mamy gdzieś wasze chiny wolimy bardziej Japonie za Sojusznika niż Komuchów z Chin którzy kochają Stalina i ZSRR

vAkatsuki

Bolszewickie zbrodnie? Co na piernik do wiatraka? Gdybyś znał historię, to byś wiedział, że wówczas Chinami rządził Kuomintang, który zwalczał komunistów. Gdyby nie agresja Japonii, być może dalej by rządzili państwem.

Japońskie zbrodnie są faktem. Ich negowanie jest tym samym, co twierdzenie, że Stalin wcale nie zorganizował zbrodni katyńskiej. Jeśli, tego nie dostrzegasz, to jesteś jedynie tępym fanatykiem Japonii. Kraju, który w latach trzydziestych uważał białych (a więc również ciebie) za gorszą rasę.

ocenił(a) film na 10
NikKlik

haha Zwolennik Chin wpisuje propagandę Chińską hahahaha

vAkatsuki

Teraz już mam całkowitą pewność. Naprawdę jesteś idiotą.
Nie znasz historii, ignorujesz fakty i jesteś fanem okrutnego reżimu, który wymordował miliony ludzi. Niczym się nie różnisz od wielbicieli III Rzeszy i ZSRR. Gardzę takimi ślepymi fanatykami jak ty.

vAkatsuki

"Pianista" to polsko-żydowska propaganda. Niemcy są bardziej cywilizowani i ja jestem ich fanem, więc holocaustu nie było...

Koleś, twoja ignorancja mnie przeraża.

ocenił(a) film na 10
NikKlik

nasz Polaków nie obchodzi zdanie żydów z Izraela którzy mieszkają w Polsce .

vAkatsuki

Nie jesteś Polakiem, bo nawet pisać po polsku nie umiesz vAkatsuki, więc się nie podszywaj pod nas i zamknij japę, bo na wszystkich forach robisz chlew, jak tylko otwierasz gębę. Nie widziałem, byś jeszcze coś mądrego napisał pod jakimkolwiek filmem! W ogóle jestem w szoku, że umiesz obsługiwać komputer. Widziałem twoje wpisy kilka lat temu i pomyślałem, że jesteś niedorobionym dzieciakiem jakimś, ale ten wpis jest z 2016 roku! Czy ty w ogóle się rozwijasz?! Chcesz mi powiedzieć, że twoje IQ stoi na tym samym dennym poziomie sprzed kilku lat? Idź do psychiatry, bo najwyraźniej jesteś chory umysłowo! ...i usuń konto! Wówczas poziom głupoty na FW spadnie minimum 20%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones