PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385852}

Miasto ślepców

Blindness
6,3 36 358
ocen
6,3 10 1 36358
5,4 14
ocen krytyków
Miasto ślepców
powrót do forum filmu Miasto ślepców

Nie oczekiwalem zbyt wiele po tym filmie ani nie liczylem na fajerwerki a jednak ... Rewelacyjnie pokazana historia w ktorej najwiekszy nacisk rezyser polozyl na analize psychologiczna ludzkich zachowan w ekstremalnych sytuacjach. Doskonale obnaza wynaturzenia psychiki i moralnosci. (polecam również film o podobnej tematyce "Das Experiment").
Gra aktorska nie powala na kolana ale z drugiej strony ciezko oczekiwac od aktorow czegos nadzwyczajnego skoro na pewno ciezko bylo im grac postacie niewidome.
Oszalamiajoce widoki opustoszalego Nowego jorku zniewalaja. Podobnie jak w "I m the legend" widzimy jak trudno pokazac to miasto w taki sposob.
Gdyby powstawalo wiecej takich filmow latwiej bylo by nam bylo zrozumiec ludzi niewidomych. Moja nota zasluzone 8/10. Ciekaw jestem czy film jest rownie dobry jak ksiazka ...

ocenił(a) film na 8
baiano84

Sprostowanie: "Ciekaw jestem czy ksiazka jest rownie dobry jak film ..." :P

użytkownik usunięty
baiano84

W filmie nie wykorzystano scenerii Nowego Jorku. Warunkiem uzyskania zgody na zekranizowanie ksiazki bylo usytuowanie akcji w bliżej nieokreślonej wspolczesnej metropolii. Celowo- m inn wlasnie po to aby uniknac schematu USA-przedstawiciel wspolczesnej cywilizacji

ocenił(a) film na 8

i wyszło to filmowi oczywiście na dobre, jesteśmy w jakimś mieście w jakiś bliżej nieokreslonych czasach. przez co film stał się bardziej alegoryczny i symboliczny - świetne jest też to że żadna z postaci nie ma imienia

dziwią mnie te negatywne komentarze bo film mi się spodobał wyjątkowo bardzo. Najbardziej mnie dziwią pretensje do aktorów. Faktycznie Ruffalo się nie wykazał, ale Julianne była fantastyczna jej powolna przemiana i zobojętnienie były świetne, i jak zwykle jej twarz zdradzająca więcej emocji niż wypowiadane słowa. GG Bernal też był dobry, ciężko wykreować tak negatywną i obojętną postać, i nadal budzić cień sympatii.

koniecznie muszę przeczytać książkę, szkoda że muszę czekać do połowy lutego, na ponowne wydanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones