PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1070}

Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Twin Peaks: Fire Walk with Me
7,3 48 005
ocen
7,3 10 1 48005
6,6 21
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.
powrót do forum filmu Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Ktoś pomoże?

ocenił(a) film na 5

Najpierw cyknąć serial czy prequel? Zachować chronologię fabuły i rozjaśnić motywy serialu przez to, czy jednak więcej smaczku będzie jeśli najpierw obejrzeć serial? A może jedno z drugim ma średni związek i jest niezależne?

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Zdecydowanie najpierw warto obejrzeć cały serial. Urok serialu polega na tym, że nie wiesz co się za chwilę stanie, atmosfera zagadki i dużo tajemniczej symboliki to obok klimatu IMO największa siła Twin Peaks. Ciężko wyobrazić sobie oglądanie 2 sezonów serialu, który ma rozstrzygać (przy co prawda sporych komplikacjach i ciekawych oraz licznych wątkach pobocznych) coś co już wiesz z prequela.
Sam prequel natomiast fajnie rozszerza serial, ale oglądając go masz wrażenie, że oglądasz jawnie pokazaną historię, której przebieg, może nie z detalami, ale ogólny zarys akcji, mogłeś sobie wydedukować z kolejnych odkryć agenta Coopera w serialu. Tak więc zaskoczenie jest mniejsze i stąd pewnie nieco niższa ocena dla prequela, choć jest on świetny, trzyma poziom i warto go obejrzeć. Jeżeli spodoba Ci się serial i jego klimat, to 'Ogniu krocz ze mną' będzie pozycją obowiązkową.

ocenił(a) film na 5
magnifico

I o to mi chodziło. Dzięki

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

popieram, najpierw serial, potem oglądasz film i mimo, że wiesz co się stanie, nie wiesz jak to dokładnie wyglądało, oglądanie ostatnich dni życia Laury przyprawiało mnie o dreszcze

trolik_filmaniak

A no właśnie, ja obejrzałem film, bez oglądania serialu i był tak dziwny, niezrozumiały i irytujący że odechciało mi się tego serialu oglądać. I do tego teraz mi jeszcze mówicie że film zdradza całą intrygę, więc tragedia, pluję sobie w brodę że to zrobiłem :P

huo_sanchez

zdecydowanie najpierw serial

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

Na 100% serial bo jezeli nie obejższysz serialu to problematyki filmu nie zrozumiesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones