PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 140 112
ocen
7,1 10 1 140112
6,8 25
ocen krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

Rewelacja

ocenił(a) film na 7

Oczywiście zwiastun, a nie bajka, bo tej jeszcze w kinach nie ma. Byłem w kinie na
"Przygodach TinTina" 3d i widziałem zwiastun "Brave" w trójwymiarze. Animacja wyglądała
rewelacyjnie. Co do fabuły, to raczej nie odbiega poziomem od innych bajek tego typu. Mi
osobiście kojarzy się z "Jak wytresować smoka".

ocenił(a) film na 9
kinomanpl

Też mi się wydaje, że to może być fajne. W każdym razie trailer jest świetny :) Bardzo chciałabym , żeby film był trochę podobny do " Jak wytresować smoka", jeśli chodzi o klimat.

ocenił(a) film na 9
kinomanpl

Też mi się wydaje, że ten film może być fajny. Trailer jest świetny:) Chciałabym, żeby film był podobny do " Jak wytresować smoka", jeśli chodzi o klimat.

kinomanpl

Zwiastun prezentuje się słabo i rozczarowująco. To ma być ten słynny Pixar?
Humor sprawia wrażenie, jakby chcieli podrabiać Dreamworksa i za bardzo nie wiedzą jak - do czegoś takiego Pixar nigdy się ni zniżał...
Kierunek artystyczny strasznie podobny do "Jak wytresować smoka?", ale zarówno estetycznie jak i technicznie prezentuje się nieporównywalnie słabiej od Zaplątanych Disneya.
Ale nie ma się co dziwić, gdy weźmie się pod uwagę plotki o zmianach reżysera (reżyserki?) z powodu niezadowalających rezultatów.

ocenił(a) film na 8
Kazioo

Jedyne co mnie niepokoi to rodzaj żartów. Reszta jest zupełnie w porządku. Nie zauważyłem zżynania z "Jak wytresować" ale nie ma co ukrywać, że przez lokację, obydwie produkcje będą w podobnym klimacie.
Nie zgodzę się, że estetycznie i technicznie gorsze od Zaplątanych. Moim zdaniem na najwyższym poziomie.

Mlodzik91

Specjalistą nie jestem, ale na tyle ile amatorsko interesuję się technologiami animacji i renderingu od strony praktycznej to nie widziałem nigdy animacji mogącej pod względem wykonania konkurować (w moim odczuciu) z Zaplątanym, ale nie ma się co dziwić - największy budżet wszech czasów wśród animacji, technologia Pixara oraz twórcy z Pixara zrobili swoje.

Oczywiście Merida "cierpi" na stonowane oświetlenie i mniej krzykliwą stylistykę, co od razu trochę odejmuje wrażenia "jakości", jednakże już same projekty niektórych postaci trochę mnie rozczarowały.

Zwiastun Meridy Walecznej wizualnie może konkurować z Jak wytresować smoka i moim zdaniem nawet tu przegrywa... chociaż te loki głównej bohaterki robią duże wrażenie i nie zdziwię się, jak po obejrzeniu całości jednak Merida wygra i to z kretesem.
Są duże szanse, że zawojują ciekawymi lokacjami.

ocenił(a) film na 8
Kazioo

Właśnie - największą uwagę zwróciłem na włosy Meridy. O ile wiem, tak skomplikowanych w animacji komputerowej jeszcze nie było. "Zaplątani" mieli kilka słabszych momentów. Szczególnie w pamięć zapadła mi woda w której Roszpunka moczyła stopy tuż po wyjściu z wieży - koszmarnie zrobiona.
Projekty postaci? W jakim sensie? Można narzekać, że Pixarowsko odrealnione, albo że podobne do czegoś poprzedniego, ale niby co jeszcze?

ocenił(a) film na 9
Kazioo

Mnie się bardzo podobało graficznie " Jak wytresować smoka", więc nie miałabym nic przeciwko, gdyby " Merida Waleczna " była w podobnym stylu.

kinomanpl

Czekam na film z niecierpliwością. Po obejrzeniu zwiastunu bardzo podobał mi się jego klimat (sądzę, że jest lekko mroczny - mgiełka robi swoje),
jednak obawiam się, że "Brave" będzie naszpikowany żartami (tak jak Zaplątani - chociaż do nich nic nie mam) i wymuszoną akcją.
Nie chcę, żeby wszyscy tworzyli filmy pod "Shreka", bo "taka moda".
Oczekuję chyba troszkę więcej delikatności od Pixara. Takiej, jaka była w "Toy Story 3".
No cóż -poczekamy, zobaczymy. To tylko zwiastun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones