PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483796}
7,1 140 112
ocen
7,1 10 1 140112
6,8 25
ocen krytyków
Merida Waleczna
powrót do forum filmu Merida Waleczna

Powinno być lepiej

ocenił(a) film na 6

Powinno bo to w końcu bajka od Disneya. Dzień wcześniej oglądałem rewelacyjnych Zaplątanych i z tym większym zapałem podchodziłem do Meridy. Jednak odrobinę się rozczarowałem. Nie to żwby ta bajka była zła. Do ucieczki Meridy na koniu z domu (czyli prawie połowy) jest całkiem przyjemna, ma kilka śmiesznych scen i ogólnie wiadomo o co chodzi. Niestety potem sytuacja się komplikuje i jakoś to wszystko traci urok. Momentami miałem wrażenie że twórcy nie do końca wiedzieli co chcą zrobić. O takich rzeczach jak oprawa wizualna czy głosy postaci nie ma co pisać bo wiadomo że są świetne. Wolałbym już oklepaną historyjkę że rodzice nie zgadzają się by córka walczyła ale potem jakiś zły lord napada na królestwo i córa bohatersko ratuje świat itp itd. A tak to do tej bajki równie dobrze pasował by tytuł wspomniany przeze mnie na początku - "Zaplątani".

ocenił(a) film na 5
Pencilio

Zgadzam się w 100%. Jak na animację od tak prestiżowej wytwórni liczyłam na coś więcej, tymczasem od połowy omal nie zasnęłam. Film, który właściwie nic nie wnosi oprócz tego, że lepiej nie truć matki magicznymi ciastkami. Wyjątkowo też nie przypadła mi do gustu główna bohaterka - wiecznie niezadowolona, która (miałam wrażenie) ma wszystko gdzieś oprócz siebie. Poza tym fabuła denna - domyśliłam się końcówki filmu gdy tylko matka Meridy zamieniła się w niedźwiedzia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones