PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716546}
7,8 13 045
ocen
7,8 10 1 13045
6,7 15
ocen krytyków
Maudie
powrót do forum filmu Maudie

To film o odrzuceniu, bólu, samotności. To film o społecznej przemocy wobec osób innych od reszty, o braku zrozumienia, wsparcia. Gloryfikacja przemocy w związku, nawet jak rozumiemy skąd się wzięła, jest dla mnie nie do zaakceptowania. Jakoś mało osób zwraca uwagę na ten wątek. Ten film to szkodliwe społecznie przesłanie - jak wystarczająco długo i spokojnie będziesz akceptować bicie i upokorzenie, to zmienisz swojego męża w anioła niemalże. I będziecie żyć długo i szczęśliwie. Wiem, że to na faktach. Ale oburzają mnie te bezkrytyczne zachwyty, nie biorące pod uwagę tego aspektu filmu. I chociaż aktorzy zasłużyli na wszelkie możliwe nagrody za swoją grę i wielowymiarowe pokazanie swoich bohaterów, wcale się nie dziwię, że film nie został obsypany nagrodami.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Gloryfikacja? Bo ten związek jest tematem filmu? A na przykład filmy wojenne są gloryfikacją wojny? ... Piszesz, że film powoduje odczucie, że przemoc jest akceptowalna, i że faceta tego typu da się zamienić w anioła. A u kogo powoduje takie odczucia? Bo widziałam ten sam film i jakoś nie zmienił mojego światopoglądu w tej kwestii, nie mam teraz potrzeby szukania złego faceta żeby go zmieniać.
Filmy mają opowiadać jakieś historie, jeżeli nie mamy do czynienia z fantasy i innymi tego typu - to mają być prawdopodobne i trzymać się tego, co faktycznie w życiu się zdarza. Więc mamy nie opowiadać podobnych historii, po to by być poprawnymi? Udawać, że każdy związek jest szczęśliwy i pokazywac ludziom tylko komedie romantyczne, żeby przypadkiem nie przejęli błędnych wzorców? Czy kino istnieje tylko w celach edukacyjnych? Bezkrytyczne zachwyty są nad grą aktorską, klimatem filmu etc. Gdzie znalazłeś/aś zachwyty nad tym, że Everett bił żonę?
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones