PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1440}
6,8 10 tys. ocen
6,8 10 1 10200
Mansfield Park
powrót do forum filmu Mansfield Park

Przepadam za ekranizacjami Jane Austen , przeczytałam i to z trudem Dumę i uprzedzenie i Rozważną i romantyczną i uznałam że lepiej pozostałe sobie podaruję . Ekranizacja Mansfield Park może niezbyt wierna literackiemu pierwowzorowi zachwyciła mnie i uważam że to jedna z najlepszych adaptacji Austen . Po prostu piękny film , jeśli Fanny w powieści jest inna dziewczyną to wolę tą filmową powściągliwą , skromną i szlachetną . Krótko , dla mnie doskonały .

Ann_11

Przy Fanny książkowej, ta filmowa w ogóle nie jest powściągliwa, skromna i szlachetna. Film jest świetny, książka (moim zdaniem) nudnawa.

Ann_11

Rozważna i Romantyczna to była świetna książka szkoda że Tobie się nie podobała...

ocenił(a) film na 8
kwiat

Też żałuje , choć teraz jak się zastanawiam to chyba nie było aż tak źle z tą Rozważną i .... tylko czytałam ją już po kilkakrotnym obejrzeniu filmu z E. Thompson i już tak byłam zauroczona obrazami zapamiętanymi że zabrakło miejsca na wyobraźnie .Przypomniałam sobie że przebrnęłam też przez Opactwo N. które w żadnej wersji mi się niestety nie podoba i zdania nie zmienie :)))

Ann_11

Hej, ja mam to samo. Książek Jane Austen nie lubię, ale ich ekranizacje mogłabym oglądać godzinami. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale powieści Austen są dla mnie zwyczajnie nudne. W filmach jest o iwele więcej życia.