PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1495}
6,9 66 tys. ocen
6,9 10 1 66337
6,6 27 krytyków
Mad Max
powrót do forum filmu Mad Max

Czemu kultowy ?

użytkownik usunięty

Jakoś nie potrafię go docenić z perspektywy tylu lat - wiem, że na tamte czasy film robił wrażenie, fascynował klimatem i porażał przemocą, ale nie widzę czym tu można sie zachwycać po prawie 30 latach - nie robi na mnie wrażenia a wręcz nudzi - co widzicie w nim takiego " ponadczasowego " że wciąż wam sie podoba ?

Dobrze gadasz - ja też tak uważam. Ten film na obecne czasy to jeden wielki badziew!

użytkownik usunięty
sebulba_2

Nie badziew - ale przeciętny filmik s-f klasy B, który oprócz ciekawego ale nie do końca sensownego pomysłu na świat przyszłości nie ma sobą nic więcej do zaprezentowania ( Mad Max nie jest choćby taką oryginalną postacią jak np. Terminator - który to film też był przeciętny, ale swoją " kultowość " zawdzięcza właśnie głównej postaci ).

ocenił(a) film na 7

Kultowy dlatego, że zainspirował wielu twórców do kręcenia podobnych filmów. To właśnie od "Mad Maxa" zaczęła się faza na filmy postapokaliptyczne.

Malignus

film moze sie podobac a moze i nie i tu jest sprawa gustu i prywatnych odczuc. Ale jest prekursorem i samo to daje mu miejsce na szczycie panteonu tego pokroju filmow

ocenił(a) film na 10
Niput

film jest super, dla mnie fabula tego filmu jest na dalszym planie, lubie poscigi i to przez duze P a nie tak jak ma to miejsce we wszystkich nowych produkcjach typu Szybcy i Wsciekli i tym podobne a w tym obrazie moze nie jest ich sporo ale maja klase tak jak mialo to miejsce w bullicie