PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1495}
6,9 66 tys. ocen
6,9 10 1 66337
6,6 27 krytyków
Mad Max
powrót do forum filmu Mad Max

ocenił(a) film na 9

Bardzo dobry film, do oglądania wielokrotnego. Ma wszystko co powinien posiadać film tego gatunku (choć trudno określić co to za gatunek - akcja? dramat sensacyjny? thriller?):
> Dobre tempo, toteż nie nudzi
> Trzyma w napięciu
> Doskonała praca kamery
> Ciekawe zdjęcia
> Bohaterowie i dranie - postacie nie papierkowe


Można ponarzekać na parę drobiazgów, jak na przykład średnie aktorstwo czy momentami wydaje się, że to film nie do końca dopracowany (choć dla mnie takie niskobudżetowe cacko jest wspaniałe). Jednakże część druga jest jeszcze lepsza, co jest rzadkością w sequelach.

ocenił(a) film na 7
ABEL

Gatunek to postapokalipsa - w filmie rzadko drążony temat...

ocenił(a) film na 10
Subterranean

Zależy jak się patrzy. Teraz bardzo niewielu twórców sięga po ten temat, ale w czasach realnej wojny nuklearnej powstało bardzo wiele takich filmów.

ocenił(a) film na 7
Aise

Hmm wojny nukleranej to my jeszcze nie mielismy- tam chyba powinno być " w czasch gdy realna była możliwość wojny nukleranej"... na ale nieważne, nie czepiam się :)

Racja, racja... jednak na tle wszystkich innych produkcji since-fiction/ reprezentacja kina post-apo jest dość niewielka- szczególnie wśród bardziej znanych filmów... Przychodzi mi na myśl Aleja Potepionych, Delikatesen i kilka innych produkcji (Cyborg hehe) ale nic szczególnego..

ocenił(a) film na 7
ABEL

Zgodzę się, również uważam, że ten film jest bardzo dobry. Moim zdaniem nawet pomimo upływu wielu lat akcja w nim ukazana wciąż robi spore wrażenie. Fabuła w filmie jest ciekawa i film raczej nie nuży. Film ma też ciekawy, mroczny klimat, w napięciu faktyczie trzyma. Gra aktorska naprawdę niezła, zwłaszcza rola Maxa w wykonaniu Mela. Zdjęcia również niezłe, niektóre teksty są tylko trochę głupawe ( przede wszystkim te z początku filmu ), ale niektóre dialogi są całkiem dobre. Mnie trochę rozczarowało nieco dziwne, niespodziewane zakończenie.