PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=370628}
7,1 32 728
ocen
7,1 10 1 32728
6,0 12
ocen krytyków
Mała Moskwa
powrót do forum filmu Mała Moskwa

pierwsza myśl po obejrzeniu filmu to kto siedział w tym roku w jury festiwalu w Gdyni - nie za bardzo mogę uwierzyć jak ktoś o nawet średnio wyrobionym guście mógł głosować na Małą Moskwę a nie np. na 4 noce z anna czy 33 sceny z życia.

ten film jest po prostu słaby, niestety wątek który powinien być najważniejszy tzn. wątek miłości był zupełnie nieprzekonujący i banalny, wrażenie było takie jakby chodziło tylko o bzykanie.

po tym jak usłyszałem że to melodramat wiele się nie spodziewałem, ale liczyłem że ten film będzie po prostu dobrze zrobiony, a na niektóre niezbędne dla gatunku elementy trzeba będzie przymknąć oko.
ale się zawiodłem. Od strony samego warsztatu film jest kiepski.
naprawdę w zasadzie trudno jest wskazać jego dobre strony - fabuła jest schematyczna i nie wciąga, aktorsko film jest słaby, jedynie gra Svetlany Khodchenkovej i faceta który gra politycznego trzymają jakiś poziom, za to z kolei Żurek to drewno totalne.
ostatnia scena filmu spotkanie na cmentarzu przy grobie córki, jej ojca i męża ruskiej śpiewaczki to już żenada totalna i żebranie o łzę widza

P.S. w dodatku zmasakrowane kawałki Ewy Demarczyk które lubię
z dala od tego

sickboy_4

za co złote lwy? pewnie za to że współproducentem było tvp ;D
..a co do reszty nie wiem, z pewnością obejrze, nie wiem tylko czy warto iść do kina :-]

StrawberryFieldsForever

Napewno warto miec dobry dźwięk... i iść z kimś :).

ocenił(a) film na 7
Urko

Mi się podoba. Widziałam zarówno "4 noce z anna" jaki "33 sceny z życia" i wydaje mi się, że w Gdyni nie przyznaje się nagród filmom dobrym, ale filmom które mają szansę spodobać się szerszej publiczności. Z tych trzech wymienionych "4 noce z anną" były zdecydowanie najlepsze chociarz mi osobiście podobała się jeszce nie wspomniana przez ciebie "Rysa". Nie zmienia to jednak faktu, że "mała moskwa" to film przyzwoity i nagroda mu się nalerzała.

OLA_lala

no to się wszystko wyjaśniło bo ja myślałem że ta nagroda jest za "najlepszy" film. czyli co - juror myśli np. że najbardziej podoba mu sie rysa ale nie da za ryse nagrody bo to nie dla wszystkich wiec głosuje na małą moskwe - trochę to bez sensu

ocenił(a) film na 7
sickboy_4

Oczywiście ironizujesz… i równie oczywiste jest to, że „4 noce z Anną” to film ciężki i wymagający. Tak jak Oscarów za „najlepszy film” nie daje się najlepszym filmom, tak też jest w Gdyni. Po to jest kategoria „scenariusz oryginalny”, żeby uhonorować coś nieprzeciętnego. Jasne, że jury powinno glosować zgodzie z własnym sumieniem i jeśli tego nie zrobiło to powinno trzymać buzie zamknięte na kłódkę, a nie robić czarny PR niezłemu bądź co bądź filmowi rozrywkowemu jakim jest „Mała Moskwa”.

sickboy_4

Zgadzam się! Do głównych bohaterów nie odczuwa się ani odrobiny sympatii, ciężko jest mi zrozumieć Wierę, która uległa ciężko przystojnemu, chamowatemu, co chwilę sypiącemu drewnianymi , głębokimi niby teksty Feel'a frazesami o miłości Polakowi. Ponadto - nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak porucznik Armii Czerwonej mógł bez słowa przyglądać się, jak żona przyprawia mu rogi, i nawet nie dac rywalowi po gębie?? Iść "z kimś" nie polecam, mój narzeczony prawie zasnął, przy wyjściu stwierdził jedynie "dlaczego z tego ruskiego (tzn z Jurija) zrobili taką c**ę?". Film był dla mnie ciekawy jedynie pod względem językowym (zboczenie zawodowe;) , poza tym, bardzo się zawiodłam.

ta_pani_z_sokiem

W chamskich czasach nawet kochankowie bywają chamscy...

użytkownik usunięty
sickboy_4

Dokładnie.
Co to było? Melodramat, który nie wzbudza żadnych głębszych emocji, a bohaterami niespecjalnie można się przejmować, bo nie wzbudzają sympatii. Szczególnie Michał, który jest zwykłym, myślącym o sobie egoistą (zwłaszcza na początku).
Film jest oparty "na motywach" prawdziwej historii, według której Wiera rzeczywiście popełnia samobójstwo, natomiast w "Małej Moskwie" robią to za nią panowie z NKWD (tylko po co to zmienili?).
Z plusów filmu - scena z grą w kolory - piękna i wzruszająca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones