PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666170}
7,4 169 tys. ocen
7,4 10 1 168684
6,4 15 krytyków
Love, Rosie
powrót do forum filmu Love, Rosie

Niestety, ale zawiodłam się przeogromnie. Teoretycznie lubię filmy tego typu, jednakże w tym przypadku nie jestem w stanie dać więcej niż 4/10.
Dlaczego:
1. początkowo fajne i realistyczne postaci rozmywają się coraz bardziej,
2. czułam się jakbym oglądała kopię One,
3. sposób traktowania małżeństwa jak ciągłe odbijanie piłeczki: "oj, masz męża, to ja szybko znajdę sobie żonę", "ojejku, masz żonę i spodziewasz się dziecka? to ja szybciutko hajtnę się z facetem, którego nie kocham", ( serio, nie lepiej było trochę poczekać, aniżeli po miesiącu się oświadczać? :S)
4. poruszana już kwestia listu: no faktycznie, pisz codziennie milion maili i smsów, a potem nagle posiłkuj się LISTEM. jednym listem, po którym uznajesz, że to koniec i szybko szukasz nowej dupy,
5. zrób film o wielkiej przyjaźni damsko- męskiej, gdzie dwójka( zdawałoby się) dorosłych i dojrzałych ludzi nie rozmawia o swoich uczuciach, tylko prowadzi jakąś chorą grę,
6. wieczna młodość- byłoby super, ale nie oszukujmy się- ludzie się starzeją,
7. muzyka- ktoś tu poszedł na łatwiznę i najwyraźniej inspiracje czerpał z Eski czy innego RMFu.
Ogólnie to trochę słaby ten cały romantyzm.

ocenił(a) film na 8
arquell

Zapewne w porównaniu chodziło o "One day"- jeśli już porównujemy to trzeba uznać, że to raczej "One day" przy pomina "Love, Rosie", ponieważ książka Cecelii Ahern na podstawie której został nakręcony film powstała przed książką Davida Nicholls'a, na podstawie której powstał film "One day" :)