PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666170}
7,4 168 018
ocen
7,4 10 1 168018
6,3 10
ocen krytyków
Love, Rosie
powrót do forum filmu Love, Rosie

Na ogół to film sprawia, że urzekła mnie historia i zamierzam do niej wrócić, rozwinąć wątek poprzez książkę. Tak stało się m.in. z melodramatem "Gwiazd naszych wina". Przekonała mnie relacja stworzona na ekranie przez dwójkę młodych aktorów (nie przeczę, że odrealniona, jak to bywa w melodramatach), ale jednak urocza. W przypadku Love, Rosie stało się odwrotnie. Książka, choć pisana stylem mailowo-smsowo-listowym zawierała wszystkie niezbędne uczucia i emocje, aby poczuć panujący między bohaterami klimat. Koleje losu były jasne, wybory bohaterów zrozumiałe. Nagle opisy narratora stały się całkowicie zbędne. Niczego nie zabrakło... I przyszła pora obejrzeć film... I urok znikł. Aktorzy dobrani do ról, zdjęcia ładne, ale pocięte i wymieszane wątki tylko częściowo oddają przekaz historii. Właściwie przez większość czasu "nie ogarniam" co nimi kieruje. Historia zawarta w książce po prostu rozprysła się w filmie na miliony kawałeczków, które nie zostały sklejone w jedną, spójną całość. Przeczytajcie książkę, a poznacie "prawdziwą" historię tych dwojga :D

ocenił(a) film na 10
annazapalska

SPOILER !!!
Osobiście się nie do końca mogę zgodzić z twoją opinią, ale ile ludzi tyle zdań... Książka przyznaję świetna, napisana tak jak napisana ale oddająca w pełni osobowości bohaterów ich uczucia i myśli, dla mnie to było jak pamiętnik dwóch osób spleciony w jeden dotyczący najważniejszego wątku życia MIŁOŚCI. Natomiast film... Trudno się nie zgodzić że było bardzo dużo zmian i odstępstw. Jednak muszę powiedzieć że już dawno żaden film mnie tak nie poruszył... oglądając go płakałam a za chwilę śmiałam się przez łzy, było to takie zgrabne i delikatne połączenie że nie raziło w oczy. Do tego świetni aktorzy. A co do historii choć zmieniona w wielu aspektach, nie zraziło mnie to, była w tym samym klimacie co książka. Ciągłe mijanie się, samemu sobie "papranie" życia... Scena początkowa na weselu i trzymanie w niepewności czyje to w końcu jest wesele... choć ich odwaga przyszła późno, pokazali że dzięki byciu szczerym można wiele osiągnąć....ehhh a samo zakończenie po prostu cudowne i choć wydawało by się banalne to nie tak do końca... dlaczego ? Według mnie dlatego że wiedzieli w którym momencie popełnili błąd i chcieli go sobie nawzajem wybaczyć....dla tego u mnie film zyskał najwyższą notę i trafił do moich ulubionych bo choć wielu powie że jest to oklepana i błaha fabuła ... film dla mnie jest cudowny i różny od innych ze swojego gatunku...

ocenił(a) film na 8
annazapalska

Moim zdaniem film lepszy niż książka. Pierwszy raz w życiu mówię takie słowa. Książka nudna i ta forma - dramat! A w filmie coś się dzieje, postaci barwniejsze no i całe szczęście z książki został zaczerpnięty tylko sam pomysł, główny wątek, bo tak to - nic się praktycznie nie zgadza. (i dobrze!)

ocenił(a) film na 9
annazapalska

według mnie forma książki jest ciężka do zniesienia... natomiast film jest wzruszający i pełen emocji, dlatego uważam, że jest dużo lepszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones