PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666170}
7,4 168 010
ocen
7,4 10 1 168010
6,3 10
ocen krytyków
Love, Rosie
powrót do forum filmu Love, Rosie

zastanawiam się czy sobie nie kupić i potrzebuje opinii! hahah xD
a co do filmu
wspaniały <3
i Sam <3 najcudowniejszy <3

ocenił(a) film na 9
niezgodna136

Po przeczytaniu filmu możesz inaczej odebrać książkę, mnóstwo rzeczy jest zmienionych...
Ale książka sama w sobie świetna, polecam :)

Karlaaajn

po przeczytaniu filmu dobrze jest obejrzec sobie ksiazke.

ocenił(a) film na 9
junkiejew

haahahaah wlasnie o to chodzilo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
damianzg89

Mam małe wtf. Co takie ostre słowa i oskarżenia.. może tak nie na forum co.. cofam..znalazłam powód oburzenia.

niezgodna136

Nie widziałam filmu ale książka genialna :) Polecam !! Przeczytałam w dwa dni tak wciąga <3

ocenił(a) film na 9
zmierzchowa

ja też nie widziałam jeszcze filmu ale książkę polecam! Bardzo fajne jest to że cała książka to głównie listy :)

ocenił(a) film na 9
Gossip_Olka

mi osobiście mniej przypadły do gustu te listy i sms... w sumie dopiero czytam więc nie powinnam oceniać. zobaczę jak skończe. natomiast mam pytanie co do tych listów, czy podczas czytania nie czułaś braku akcji jeżeli wiesz o co mi chodzi?

ocenił(a) film na 9
annawintour_filmweb

Szczerze mówiąc to nie ;) pierwszy raz czytałam książkę, która jest skonstruowana w taki sposób i naprawdę mi się to spodobało. Mimo, że to praktycznie same listy to uważam, że autorka bardzo dobrze przekazała informacje, cały czas wiadomo co się dzieje w życiu bohaterów. Myślę też, że autorce bardziej zależało na pokazaniu uczuć i emocji bohaterów niż na akcji :)

ocenił(a) film na 9
Gossip_Olka

już jestem w połowie i już się przyzwyczaiłam, po prostu było mi ciężko się przestawić na taką formę. (a co do tej akcji to nie chodziło mi żeby to była taka "akcja" jak w filmach akcji xd - jakkolwiek to brzmi- tylko przekształcenie tego na narrację trzecioosobową, żebyśmy widzieli jak to wszystko się dzieje.) natomiast teraz to wgl mi to nie przeszkadza i chyba nie wyobrażam sb tej książki pisanej w inny sposób. Bardzo mi się podoba :)

ocenił(a) film na 9
annawintour_filmweb

a widziałaś film? jak ci się podobał?

ocenił(a) film na 9
annawintour_filmweb

Tak myślałam, że w końcu się spodoba ;) Ogólnie książka jest napisana bardzo prostym językiem, dzięki czemu łatwo się ją czyta i z przyjemnością :)

ocenił(a) film na 5
zmierzchowa

zgadzam sie! tez pochłonęłam w 2 dni!:)

niezgodna136

Książka świetna,na końcu się popłakałam :)

niezgodna136

Film genialny. Z reguły nie chodzę na takie do kina, ale nie żałuję :)

ocenił(a) film na 8
magia138

Książka jest cudowna!
8 cud świata jak dla mnie! <3

ocenił(a) film na 8
niezgodna136

Ja również polecam książkę - zabawna, wciągająca, lekko i szybko się czyta, a jednocześnie wzruszająca. Niektórych denerwuje jej forma (brak 3osobowej narracji, tylko listy, maile bohaterów itp) ale jak dla mnie forma nie ujmuje jej treści ;)

ocenił(a) film na 8
niezgodna136

Film i książką są od siebie całkiem różne, ale i to i to mi się podobało. :) A książka jest po prostu cudowna, serdecznie ci ją polecam! <3

ocenił(a) film na 8
niezgodna136

Dziękuję wszystkim za komentarze. Dzięki Wam przeczytałam tę książkę i uważam że jest cudowna <33
jak ktoś jeszcze nie czytał to serdecznie polecam! <3

ocenił(a) film na 7
niezgodna136

A mozna wiedziec gdzie ogladalas film? ;*

ocenił(a) film na 8
nikola139

w multikinie <3

ocenił(a) film na 10
niezgodna136

KSIĄŻKA JESZCZE LEPSZA! <3

ocenił(a) film na 8
niezgodna136

Bez oglądania, mogę śmiało powiedzieć, że książka jest lepsza :D Nic jej nie przebije.

ocenił(a) film na 8
Chudy_Dziad

Masz racje ! Książka cudowna <3 i to zakończenie <3 ale żałuje że przed pójściem do kina nie przeczytałam ksiażki :c

ocenił(a) film na 5
niezgodna136

dobrze zrobiłaś! Po przeczytaniu książki film by cie zawiódł!

ocenił(a) film na 10
niezgodna136

Masz rację młoda duszo, Sam jest super! Pozdrawiam Janina

ocenił(a) film na 5
niezgodna136

książki zawsze sa lepsze od filmu.

ocenił(a) film na 9
niezgodna136

skoro pierwsze widziałaś film to wydaje mi się, że nie ma sensu abyś teraz czyt. książkę..w książce jest wiele więcej rzeczy niz w filmie, ale jak nie masz co robić to przeczytaj, czekam na opinię samej książki

ocenił(a) film na 8
lNatalia

książkę przeczytałam już chwilę temu, od razu po filmie i uważam że to była najlepsza decyzja jaką udało mi się podjąć xd książka genialna, cudowna, kochana i wgl <3 <3 <3 bardzooooooo ale to bardzo Ci ją polecam <3 :3

ocenił(a) film na 9
niezgodna136

też czytałam, czasem tez i ryczałam, ale było warto przeczytac :D

ocenił(a) film na 8
niezgodna136

Pierwszy raz to piszę ale film był o niebo lepszy niż książka. Książkę czytałam kilka lat temu i nie porwała mnie

ocenił(a) film na 7
Wiosenka

a mnie film jakos bardzo nie porwal, czegos brakowało...a książka fajna :)

ocenił(a) film na 6
Wiosenka

U mnie to samo, ani książka, ani film wybitne... Czytając książkę miałam wrażenie, że sama autorka się zaplątała w wątku, rozumiem, że życie może się różnie potoczyć. Ponadto listy mają swój urok, ale jednak wiele się traci przez taki styl. Brakowało mi opisów, co przeżywają, jak odbierają.
W filmie za to było wiele niedopowiedzeń (to, że fabuła zmieniona to akurat na plus), co mnie strasznie denerwowało. Czytając książkę wiedziałam skąd np. wzięły się pieniądze na hotel, albo że jej rodzice wyjeżdżali w podróż dookoła świata, albo... różne inne sprawy. Brakowało mi tego jak np. Rosie zareagowała na zdradę Grega, albo jej rodzice na wieść o dziecku. Sam początek filmu był bardzo słaby, potem na szczęście się rozkręciło.
Ogólnie film mnie nie porwał, książka tym bardziej. Raz przeczytać, raz obejrzeć i wystarczy ;)

ocenił(a) film na 10
niezgodna136

Ja książkę pochłonęłam w ciągu jednego dnia, bo po prostu nie mogłam się doczekać kiedy oni w końcu będą razem <3 podobała mi się, zabawna i wciągająca, a jej forma jeszcze dodaje jej uroku. Bo te listy jakoś bardziej ukazują tą ich przepiękną, bliską relację. ;) treść i wątki się jednak trochę różnią w książce i filmie i mówiąc szczerze bardziej mi przypadły do gustu wydarzenia ukazane w filmie. I wolę jego zakończenie, bo Rosie i Alex schodzą się wcześniej, te 50 lat w książce jest może bardziej romantyczne, ale jakoś taki trochę smutek pozostawiają, że tyle życia już stracili, +patrząc na to, że już nie mogą założyć rodziny...

hahah zgadzam się, Sam najcudowniejszy <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones