PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36174}
7,7 10 669
ocen
7,7 10 1 10669
6,6 8
ocen krytyków
Lilja 4 ever
powrót do forum filmu Lilja 4-ever

6/10

ocenił(a) film na 6

Łatwo pokazać sceny, które będą w nas wywoływały gniew, sprzeciw czy łzy - tutaj takich mamy multum: gwałt, przymuszanie do prostytucji, przemoc, opuszczenie matki itd. Ale czy to wystarczy, by film stał się czymś więcej niż łzawym melodramatem. Czy wystarczy dodać pare scen metafizycznych, by obraz nabrał głębi. Moim zdaniem nie i ten film najlepiej to pokazuje! Odniosłem wrażenie, że autor chciał na siłę wywołać we mnie silne emocje. W moim przypadku zabieg ten odniósł zupełnie odwrotny skutek, a losy Lilji coraz mniej mnie dotykały.
Duże brawa za to dla odtwórczyni głównej roli oraz za umiejscowienie akcji w ponurum rosyjskim miasteczku. Klimat tego obskurnego blokowiska faktycznie wzbudzał wrażenie braku jakichkolwiek perspektyw.

piotrowy

witaj serdecznie- jeśli posiadasz ten film to mam wielką prożbę -odezwij się do mnie na juszczuk@poczta.fm lub gg-6152216- wymienimy się na filmy - pozdrawiam-narka.

piotrowy

kompletnie się nie zgadzam. nie rozumiem, film był taki, jaka mogłaby być rzeczywistość. mieli zrezygnować z gwałtu, prostytucji itp. żeby nie było że chcą na siłę wywołać silne emocje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones