PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=549994}

Lepsze życie

A Better Life
6,8 3,7 tys. ocen
6,8 10 1 3737
5,7 3 krytyków
Lepsze życie
powrót do forum filmu Lepsze życie

4/10

ocenił(a) film na 4

Film pełen tanich chwytów, prostych odwołań do ludzkich emocji, gra aktorska mierna, zarówno głównych bohaterów jak i aktorów drugoplanowych. Jedyne co zasługuje na pochwałę to ukazana (co prawda niezgrabnie) w filmie determinacja ojca w walce o tytułowe lepsze życie.

użytkownik usunięty
Giees

Jeśli w każdym filmie odwołujesz się do tanich chwytów i patrzysz na niby "sztuczną" grę aktorów to niedobrze.
Moim zdaniem w filmie pięknie została ukazana tęsknota za godnym, lepszym życiem. Zbliżenie się do siebie ojca i syna było wręcz wzruszające, a film po prostu prawdziwy i oglądając go nie miałem wręcz ochoty na przyglądanie się "sztuczności" aktorów, bo to nie jest ważnym aspektem.

ocenił(a) film na 4

Sądzę, że na podstawie mojej wypowiedzi jest raczej trudno stwierdzić na jakie aspekty zwracam uwagę w "każdym filmie". Film nie ukazuje tęsknoty za godnym, lepszym życiem, ponieważ ani główny bohater, ani jego syn nigdy wcześniej takiego nie doświadczył, pokazuje natomiast determinacje i pragnienie osiągnięcia lepszego statusu społecznego, co w przypadku nielegalnego emigranta okazuje się niemożliwe. Historia ciekawa jak i temat w niej poruszony dość istotny, jednak zasługuje tylko na mocną czwórkę, gdyż zawiera w sobie sporo braków. Do filmu przyciągnęło mnie streszczenie, Los Angeles, walka o lepsze jutro (może spodziewałem się podobieństwa do Pursuit of happiness) niestety dużo poniżej oczekiwań. Nie będę go polecał znajomym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
lordzik

Zrobiłeś literówkę wpisując swojego nicka i przez przypadek dodałeś "r", poza tym nie wiem czy Twój chłopak bedzie zadowolony że zamiast zajmować sie nim w nocy zostawiasz niepełnosprawne posty na fw.

Giees

ales mi powiedzial, zaraz sie chyba potne

lordzik

a na podstawie Twojej wypowiedzi, ciężko mi stwierdzić czy jesteś niedouczony ? Bo chamski to z pewnością. Popieram pomysł pocięcie się. Do roboty !

mlodziutka89

ludu pracujacy stolicy

ocenił(a) film na 10
Giees

Mnie osobiście film poruszył na tyle, że nie zwracałam uwagi na słabą grę aktorską.

ocenił(a) film na 7
Giees

"mierna gra aktorska" czego dowodem nominacja do oscara,
aigh, pis end low!

ocenił(a) film na 5
iflar

Oscary to wyrocznia? Akurat ostatnio nie ma co się sugerować wybranymi przez nich filmami.

ocenił(a) film na 5
GreenhornPL

Nominacje do Oskarów to jurorzy często dają na zasadzie "lobię go, zagłosuję" i tak np. nielubiany Tom Cruise od czasu przejścia na scjentologie nie może się doczekać nominacji nawet jak na nią zasłuży a niektórzy dostają nominacje za sranie do zlewu (Melissa McCarthy za "druhny"). Co do roli Bicihira, to jest niezła, oszczędna w emocjach, ale nie powala. Ciekaw jestem czy w jego miejsce nie można było nominować np. Fassbendera za "wstyd", ale tego filmu jeszcze nie widziałem, więc się nie wypowiem ;p

ocenił(a) film na 5
emefcelazarz

A tom cruise to za co powinien dostać? Za słaby Miszyn Impasibol? Przecież to jest mierny aktor bazujący na swoim przeciętnym, ale przystojnym wyglądzie. Nie zasługuje na oscara.

ocenił(a) film na 5
GreenhornPL

Faktycznie, patrze w filmografie Cruise'a i od jakiegoś czasu przeplata dobre filmy z bublami. Po "Mission Impossible" mial jeszcze trochę dobrych ról jak choćby w "Oczy Szeroko Zamknięte" czy "Walkirii". Chyba jednak przesadziłem z tym pomijaniem go, bo zapomniałem, że przecież nie tak całkiem dawno dostał nominację za "Zakładnika".

Co do tego, ze jest to mierny aktor to się absolutnie nie zgadzam ;]

ocenił(a) film na 5
emefcelazarz

Zgaduję, że opinię o nim wziąłeś z FILM-u. hehe

ocenił(a) film na 5
GreenhornPL

Nie czytam FILMu/ Po prostu widziałem sporo filmów z Cruisem ;p

ocenił(a) film na 5
Giees

Jak dla mnie ten film jest po prostu za krótki i dlatego wszystko dzieje się tu zbyt szybko. Temat ciekawy, ale źle ukazany.