PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830296}
6,2 29 576
ocen
6,2 10 1 29576
4,9 10
ocen krytyków
Last Christmas
powrót do forum filmu Last Christmas

7(8)/10

ocenił(a) film na 7

To nie jest standardowa świąteczna komedia romantyczna. Oczywiście są tam wątki komediowe (śmieszne), wątki uczuciowe (przekonywujące), akcja dzieje się w czasie świąt ale w tym filmie jest coś więcej. Fabuła nie jest głupia, potrafi wzruszyć (rzadki przypadek na standardowej kom-rom) i jest zaskakująca (coś co się praktycznie nie zdarza na kom-romach). Aktorsko film daje radę, Emilia Clark jest przekonywująca w swojej roli pozostali także. Czuć chemię pomiędzy głównymi bohaterami. Mimo że film jest zanurzony w sosie multi-kulti i tzw. "poprawności politycznej" to jest to pokazane w taki sposób że to nie razi. Akcja dzieje się w Londynie a to miasto takie jest. Postacie które tam są pokazane nie rażą jakąś łopatologiczną edukacją czy też wyglądają jakby poszły z jakiegoś poprawnościowego klucza. Są dobrze napisane i rozpisane. Poszedłem na ten film z myślą że dostanę jakąś głupiutką historyjkę a dostałem naprawdę coś fajnego i zaskakującego.

Czy warto pójść do kina - warto, ale weźcie pod uwagę że nie jest to standardowa komedia romantyczna

Czy warto zobaczyć na małym ekranie - warto

ocenił(a) film na 6
balto14

Trafny komentarz w przeciwieństwie do np. pana redaktora Popieleckiego, którego nadgadatliwość nie idzie w parze ze zrozumieniem. Nie jest to wielkie kino, ale też nie jest ani głupie, jak chcą niektórzy, ani infantylne, jak mówią inni. Dobre dialogi, świetna Clark.

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Akurat to nie Kuba Popielecki jest autorem tutejszej recenzji

ocenił(a) film na 6
lew890

Nie chodzi mi o "tutejszą"; nie o tym pisałem.

balto14

Zrobiłam trzy podejścia do tego filmu i nie żałuję. Dwa pierwsze zakończyły się niepowodzeniem po kilku minutach, bo Tom był dla mnie nieobecny, jego "zaloty" nie mieściły się w utartym schemacie (który uwielbiam). Myślałam "z tej mąki chleba nie będzie", ale jednak otworzyłam klapki i zaczęłam delektować się tą historią, wsiąkłam w nią. I mimo, że postać Toma wydawała mi się metafizyczna końcowy twist kompletnie mnie zaskoczył.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones