PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238728}

Lakier do włosów

Hairspray
5,9 34 145
ocen
5,9 10 1 34145
7,3 7
ocen krytyków
Lakier do włosów
powrót do forum filmu Lakier do włosów

...na czym polega nadmierna poprawność polityczna tego filmu? W wypowiedziach na ten temat nie doszukałem się wyjaśnienia... Byłbym wdzięczny za odpowiedź (nawiasem mówiąc filmik oglądałem i jest wg. mnie świetny)

PrzemeQ_2

Poprawność polityczna tego filmu to wynik nakręcenia przez Shankman'a tego, co w 1988 nakręcił John Waters.
Waters bawi się kiczem, jest kontrowersyjny , nawet w swoich "grzecznych" filmach. Każdy jego film zasłużył, dzięki temu, na miano kultowego. Walczy o równość, o szacunek dla inności - transwestyci, transseksualiści, geje, ludzie różnych ras, innych kategorii wagowych, ci z wszelkimi odchyłami od normy, to właśnie jego muzy. Bawi się ludzką głupotą i uprzedzeniami.
Shankman wziął scenariusz Watersa i zrobił jeszcze raz ten sam film - ale idee filmu straciły sens. Film jest poprawny, bo kompletnie pozbawiony zaangażowania w to, o czym jest. Waters posunie się do wszystkiego, a Shankman'owi zależało na filmie, który obejrzeć można z dziećmi i babcią:) To, co w 1988 było odważne, dziś jest oklepane i puste - same wytarte slogany.
Film musiał być poprawny, bo Shankman'a nie stać na obsadzenie w roli Edny prawdziwego drag queen, który zasłynął w kinematografii sceną zjedzenia psiego gówna. Jego stać na Travoltę:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones