PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34663}
7,7 4 163
oceny
7,7 10 1 4163
8,0 12
ocen krytyków
Kwaidan, czyli opowieści niesamowite
powrót do forum filmu Kwaidan, czyli opowieści niesamowite

Wprawdzie obejrzałem tylko dwie pierwsze opowieści, ale i tak zdążyłem się
wynudzić i zniechęcić.
Owszem, od strony wizualnej wygląda to całkiem ładnie. Praca kamerzysty,
operatora bardzo udana, jednak jako horror "Kwaidan" wypada bardzo blado.
Już lepiej, aby nazwać to baśnią czy filmem surrealistycznym.
Muzyka też nie powala, choć taki minimalizm może się podobać.

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

Baśn jak najbardziej. Surrealizmu tu dużo nie ma, chyba że odnajdujesz go w scenerii. Ja tego filmu za bardzo jako horror nie traktuje. Dla mnie to czysta rewelacja w odróżnieniu do Twojej oceny.

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

Opowieść o Yuki (druga) jest niemal słowo w słowo z książki. Surrealistyczne dodatki pochodzą od twórcy ekranizacji. Mimo wszystko Kwaidan nie jest horrorem, a zbiorem opowiadań, które mają dziwić i czasem nawet zaszokować odbiorcę. Nie wydaje mi się, by ten film byłby dla mnie aż tak interesujący, gdybym wcześniej nie czytał książki. Tymczasem obejrzałem z zachwytem, zastanawiając się, które z opowieści zobaczę na ekranie.

ocenił(a) film na 3
Lukas_Art

Zgadzam się, że strona wizualna jest świetna, szczególnie to pomalowane tło stanowiące niebo. Niestety cały film wypada bardzo słabo. O ile przez pierwsze dwie historie udało mi się przebrnąć, tak na trzeciej prawie zasnęłam, bo sceny zawodzenia niewidomego mnicha ciągnęły się w nieskończoność. Ostatnia nie miała zakończenia, co było celowym zamierzeniem by pobudzić wyobraźnię widza. W moim przypadku efekt był taki, że film wydał mi się nagle urwany, bez żadnej spójnej końcówki. Ale może wynika to z faktu, że filmweb podaje pełny czas trwania filmu 3 godziny 3 minuty, a ja widziałam wersję około 20 minut krótszą?

Swoją drogą, czy gdzieś w necie można obejrzeć pełną wersję tego filmu?

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones