PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875533}

Krzywe linie Boga

Los renglones torcidos de Dios
6,9 17 230
ocen
6,9 10 1 17230
6,0 6
ocen krytyków
Krzywe linie Boga
powrót do forum filmu Krzywe linie Boga

Wiadomo , że kobieta była chora i śledztwo , które uroiło jej się w głowie , było tak naprawdę wydarzeniem z okresu ucieczki i pożaru . Nie czytałam książki i nie wiem, jak daleko twórcy filmu odeszli od pierwowzoru, ale mam wrażenie jak niektórzy piszący , że ona nie pierwszy raz trafiła do szpitala. Zastanawia mnie, skąd tak dobrze znała chłopców , że bezbłędnie potrafiła ich odróżniać i wiedziała , że olbrzym zabił nie tego, co chciał . Była też informacja , że dzieci urodziły się w szpitalu. Może to faktycznie były jej dzieci a wędrowała po szpitalach już od dawna. Dlaczego akurat ją chłopcy wybraliby na „matkę”, przychodzili , jak była w klatce? Skąd taka więź? I jeszcze jedno, skoro Alicji już prawie udało się uciec, dlaczego wraca w płaszczu patologa? Przecież wiadome było , że ją zdekonspirują. Wychodzi na to , że bardziej niż na wolonosci zależało jej na znalezieniu zabójcy chłopca . A na koniec- lekarz, który składa doniesienie na policji - patrzy na zmieniany portret , chyba jakiegoś szefa policji . Twarz na portrecie kogoś przypomina. Ktoś może zauważył ? W filmie dużo jest takich drobiazgów . Pęknięte lusterko, w którym przegląda się Alicja tuż przed konsylium i widać jej podwójne oblicze , co może sugerować jej podwójną osobowość . Chyba zabiorę się za książkę .

Iwona_ola

Portret generała Franco został zastąpiony portretem króla Hiszpanii, o ile się nie mylę. Może to określać ramy czasowe wydarzeń.

ocenił(a) film na 7
Karn_Evil_9

Słusznie . Tak skupiłam się na detalach, że w każdym doszukiwałam się drugiego dna.

Iwona_ola

Zmiana portretu może mieć znaczenie bo Franco umarł w 1975 , dlatego zmieniono portret więc to by oznaczało, że bohaterka była dłużej w szpitalu. Przeglądała w archiwum akta z 1978 roku. Ale to mogło dziać się w jej głowie więc już sama nie wiem:)

ocenił(a) film na 6
Iwona_ola

No niestety, każdy twój argument można obalić. ,,dobrze znała chłopców , że bezbłędnie potrafiła ich odróżniać'' przecież oni różnili się zachowaniem i tym, że jeden z nich w ogóle nic nie mówił. ,,Dlaczego akurat ją chłopcy wybraliby na „matkę”,'' Z tego co jeden z bliźniaków powiedział, dlatego że była najbardziej ,,normalna''. ,,Alicji już prawie udało się uciec, dlaczego wraca w płaszczu patologa? Przecież wiadome było , że ją zdekonspirują.'' Bo jest doskonałą manipulatorką i wszystko ukartowała. Wiedziała, że jak sprzeda dobrą bajeczkę to ją puszczą. Alice nie była chora, tylko inteligentna, która bez problemu potrafiła prawie każdego zmanipulować. Jedyny który od początku miał racje to dyrektor.

Iwona_ola

Była socjopatką.

Iwona_ola

Moim zdaniem ona nie uciekła, kiedy otworzyła bramę, bo po prostu wiedziała, że tu jest jej miejsce. Że "normalny" świat nie jest dla niej, bezpieczna, szczęśliwa i potrzebna czuje się tylko wśród "swoich" - wraca dalej prowadzić swoją grę.
Wydaje mi się, że to właśnie symbolizuje ta scena kiedy ona stoi i patrzy na świat za bramą, a tam tylko ciemność i deszcz. Choć nie widać jej twarzy moim zdaniem świetnie zagrała w tej cenie strach przed odejściem z tego miejsca.

natkurka

Bardzo dobrze ci się wydaje.
https://auralcrave.com/en/2022/12/11/gods-crooked-lines-explained-the-book-endin g/

Iwona_ola

Było powiedziane że jeden z bliźniaków może zabić jeśli nie przyzna mu się racji, więc skoro powiedział że jest ich matką to nie zaprzeczył i nie wprowadzała go z błędu. A o tym, który zaginął naprawdę zorientowała się podczas rzekomej sekcji zwłok. Wiedziała że jeden z bliźniaków jest agresywny, zaatakowany na pewno by się bronił szczególnie że nie raz rzucał się na Słonia i miał by jakieś ślady na rękach. A ten miał czyste i gładkie dłonie. Poza tym idelanie potrafił naśladować innych, więc nikt się nie domyslił, brata posadził w swoim pokoju, a sam usiadł po zabójstwie w jego, stąd pomyłka. Co do poczytalności Alice, książka to wyjaśnia że faktycznie miała paranoję, ale lekarze postanowili jej dać drugą szansę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones