PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163598}

Kroniki Spiderwick

The Spiderwick Chronicles
6,7 26 734
oceny
6,7 10 1 26734
6,8 5
ocen krytyków
Kroniki Spiderwick
powrót do forum filmu Kroniki Spiderwick

obejrzalem na razie pierwsze 30 minut ale juz wiem ze film glupi ;/ w ogole nie wiadomo o co chodzi i jeszcze ten zje**ny dubbing, dziewczyna lezy na lozku wlosy ma przywiazane i piszczy ze az sluchac sie nie da i to ta niby co glos podklada pod Leslie z mostu do terabithii?? w ogole niepodobny, strasznie denerwuje mnie ten chlopak jaka on ma twarz wkurzajaca ;/ taki lalus, co jak ten dzieciak z kevin sam w domu 4, takie dzieci sa wkurzajace. albo jak krzyczy, to w ogole ten krzyk aktora dubbingowego nie pasuje do tego dzieciaka ;/ 0/10

ocenił(a) film na 8
reaster

Brawo! Jak wogóle można sądzić film po obejrzeniu pierwszych 30 minut?! Nie ośmieszaj się! Nie sądzi się całej książki po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów. Co do twojej jakże miłej wypowiedzi na temat dubbingu - nie podoba się, to oglądaj z napisami, a nie zniechęcaj innych. Nie jesteś pierwszym antyfanem polskiego dubbingu. Swoją drogą powinniście założyć jakiś "Klub wielkich przeciwników dubbingu". Potraficie tylko narzekać i krzywić się, nic nie umiecie docenić.

ocenił(a) film na 6
Krzysiu011089

Jak ten film zdubbingowano to nie wiem, bo oglądałem w orginale, ale moim zdaniem to polski dubbing ogólnie jest bardzo dobry. Rzecz w tym że wychodzi to jedynie przy animacjach. Filmów z prawdziwymi aktorami nie powinno się dubbingować. Jako że "Kroniki..." to połączenie postaci realnych i fantastycznych, to sądzę że powinni go puścić z napisami w kinach, co jak przypuszczam za jakiś czas będzie robione z wszystkimi takimi filmami.

P.S. Teraz zamiast czytać książek oglądamy filmy, ażeby nie zapomnieć jak się czyta bedziemy oglądać filmy z napisami.

Forest128

nie bulwersuj się tak, Krzysiu011089:) po prostu niektórzy tak mają. Ja np oglądam większość filmów z napisami, więc jak nagle trafia mi się z dubbingiem albo lektorem, to brzmi naprawdę dziwnie i nienaturalnie. Poza tym (taki przykład nie na temat) oglądałam już kilka razy "LotR" z napisami, no a potem obejrzałam w telewizji z lektorem. O mało nie padłam trupem - to był koszmar! Dodatkowo jeszcze lektor i dubbing często zniekształcają słowa angielskie, a napisy dość wiernie oddają całość.
To tyle tak ode mnie:)
film może faktycznie trochę mało oryginalny (patrząc na tego Gryffina od razu przypomina mi się hipogryf z HP:)), ale mimo to dość dobry. 7/10 się należy.

ocenił(a) film na 8
godziasia

No zgadzam się, że czasami dubbing i lektor pozostawiają wiele do życzenia, ale nie zawsze tak jest.

ocenił(a) film na 9
Krzysiu011089

zgadzam się z Twoim pierwszym postem.
nie wolno oceniać ksiązki po kilku rozdziałach, dla mnie takim przyklądem jest "duma i uprzedzenie" do oświadczyn Darcy'ego nudzila mnie niesamowicie, a potem tak mnie wciągnęła, że nie moglam się oderwać :)
ja uweilbiam ten film, oglądałam go i w oryginale (bez napisów) i z lektorem, obie wersje mi się podobają.
film ten pozwala oderwać nam się od rzeczywistości, zatonąc w świecie, który jest tylko w naszej wyobraźni...
oglądałam go wczoraj i jest to naprawdę film familijny, wszyscy z mojej rodzinki usiedli, aby go oglądać, rodzice, starsza siostra.

no cóż, ale o gustach się nie dyskutuje, gusta się ma :D

pozdrawiam :)

Krzysiu011089

nie w temacie trochę, ale koment do poprzedniego postu:
ostatnio siostra oglądała "Piratów z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" w telewizji (lektor oczywiście). Słuchałam tylko niektórych kawałków, jako że akurat szykowałam sobie kolację, ale myślałam, że nie zdzierżę. Jakoś się trzymałam przez parę dobrych minut, ale zrezygnowałam z kolacji, jak usłyszałam, że Billa "Rzemyka" przetłumaczono jako "Sznurówkę". No ludzie, przecież to już kurde jest profanacja!

ocenił(a) film na 7
reaster

Jeżeli w tak prostym do zrozumienia filmie (bo przecież skierowany jest raczej do młodszej widowni)założyciel tematu stwierdził, że "w ogole nie wiadomo o co chodzi" to znaczy, że jest z nim coś nie tak...

ocenił(a) film na 8
twins29

Najwyraźniej.

ocenił(a) film na 7
Krzysiu011089

Ten film jest nudny. Po prostu. Oglądając go zasnąłem po połowie- siostra wytrwała do końca krytykując go niemiłosiernie. Ksiązka o niebo lepsza.

reaster

Nie rozumie jak można krytykować coś, czego tak szczerze mówiąc nie zaczęło się nawet dobrze oglądać. Nic dziwnego że nie wiesz o co chodzi, książki Agaty Christie też pewnie byś srogo skrytykował bo po 30 stronach nadal nie wiesz kto zabił ofiarę:> Jeśli poruszymy wątek z przywiązaniem włosów, to chyba jesteś łysy skoro nie rozumiesz, że to boli jak się za nie ciągnie, w jej sytuacji przy najmniejszym ruchu głowy bolało więc nic dziwnego, że krzyczała panicznym krzykiem pełnym boleści a nie pięknym, pełnym wdzięku operowym;p Co do chłopaczka grającego tam akurat uważam, że tam pasuje. I w roli lalusia lubiącego zwierzęta i nieznośnego bachora chcącego do tatusia nadaje się idealnie. Dubbing owszem pozostawia wiele do życzenia, dlatego dobry widz ogląda filmy w oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Nie możesz krytykować zagranicznego filmu za nieudany polski dubbing. To jak powiedzieć, że angielskie wiersze są do niczego, bo przetłumaczone na nasz język się nie rymują;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones