PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597670}

Kraina miodu i krwi

In the Land of Blood and Honey
6,5 4 330
ocen
6,5 10 1 4330
Kraina miodu i krwi
powrót do forum filmu Kraina miodu i krwi

Film słaby, niestety; z trudem wytrzymane dwie godziny, sceny są wydłużone do granic
wytrzymałości, co miało zapewne dodać dramatyzmu, a wieje chłodem; w historii miłosnej
nie ma krzty namiętności; źle zagrany, a to jakoś pół na pół wina aktorsko-reżyserska;
wszystko, co zobaczyłam, znam, nic nowego, nic świeżego film nie wnosi; to może brzmieć
dziwnie w skojarzeniu z wojną, ale nie umiałam oprzeć się wrażeniu, że widzę tylko kalki, i
schematy, a zabrakło ludzi; dzieło pani gwiazdy Angeliny się niestety nie udało; wojna jak
lekcja z podręcznika historii, kilka faktów, kilka osób, konflikt i... brak jakichkolwiek
logicznych powiązań czy psychologicznych uzasadnień; większość scen brzmi fałszywie i
wcale nie jestem zaskoczona; miałam wrażenie, że osoba za kamerą po prostu zwyczajnie
nie myśli i nie ma nic do powiedzenia; 1000 razy lepszy jest Incendies

ocenił(a) film na 3
sahara_filmweb

Aby nie zaśmiecać forum podpisuję się pod twoją opinią, gdyż uważam niemal w 100% tak samo. Film jest dziwny, moim zdaniem niedorobiony, a koncepcja niedopracowana. Bo ani to porządny dramat wojenny, ani historia miłosna. Nie wiadomo. Takie pomieszanie z poplątaniem, ale tak to jest jak chce sie zrobic cos "wielkiego" z miliona rzeczy/wątków/historii i wychodzi.. nic.
Muzyki praktycznie brak (no może nie zupełnie, ale w moim odczuciu stanowczo za malo, film długi i nudny dzieki temu), wciągającej historii też nie ujrzałam, aktorstwo bardzo średnie, ten cały "romans" absurdalnie spłycony i sztuczny.. Nie podoba mi się ten film w ogóle. Pani Jolie chciala pokazac swoje wspolczucie i wsparcie dla ofiar wojen, biedy i ubostwa, ale odnosze wrażenie, że zupełnie jej to nie wyszło.

ocenił(a) film na 4
sahara_filmweb

Potwierdzam - film faktycznie poniżej przeciętnej. Zawiódł przede wszystkim scenariusz, ale i reżyseria. Całość jest generalnie dość nudna, rozwleczone sceny, oklepany temat, znane schematy, postacie i sytuacje. Połączenie historii wojennej z wątkiem miłosnym niestety nie udało się - całość jest dość powierzchowna, robiona "po łebkach", sztuczna i bezsensowna. Dodatkowym minusem jest jednostronne pokazanie konfliktu, a także brak wnikliwości w genezę konfliktu.
Nie polecam - słabe 4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones