PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736723}

Kraina lodu II

Frozen II
6,9 56 681
ocen
6,9 10 1 56681
5,7 25
ocen krytyków
Kraina lodu II
powrót do forum filmu Kraina lodu II

Wiele elementów bajki może być kłujące w oczy, zwłaszcza dla osób które obsesyjnie usiłują osadzić akcję w jakimś kontekście historycznym czy kulturowym. Sama miałam parę razy coś w rodzaju skrzywienia po cytrynce na widok niektórych elementów (ubiory, konstrukcja miasta itd.) ale w pewnym momencie coś z tyłu głowy mi powiedziało: "Stara, do jasnej cholery TO JEST BAJKA, TY MASZ SIĘ DOBRZE BAWIĆ A NIE USKUTECZNIAĆ ROZTERKI AKADEMICKIE"

I od tamtego momentu bawiłam się cudownie.

Kwestia estetyki i grafiki w całej bajce jest dobrym tematem na rozprawkę. Tak ślicznych animacji dawno nie oglądałam (szczególnie rewolucje Elsy i jej magicznych zdolności przyprawiały o opad szczęki), całość bardzo buduje nastrój, który wcale nie jest taki cukierkowy, jak można by oczekiwać po kolejnej bajce wyprodukowanej w naszych czasach.

Sama fabuła jest dość prosta, ale moim zdaniem wcale nie banalna. Bez zgłębiania się w szczegóły, w trakcie oglądania bajki można (mając perspektywę starszego widza) znaleźć wiele ważnych wartości, gdzie dominującymi są miłość siostrzana i poświęcenie w imię dobra ogółu. Brzmi być może oklepanie i przesadnie wyniośle, ale tej wyniosłości osobiście nie odczułam, a wręcz przeciwnie - wzruszyłam się te wspomniane parę razy aż do łez.


Podsumowując, ja bawiłam się znakomicie i polecam z całego serca!

ocenił(a) film na 7
Jyxy

Chyba ewolucje Elsy, bo, na szczęście, żadnej rewolucji nie wszczyna ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

XD faktycznie, słownik się rozpędził w sugerowanych. Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones