PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1158}
7,8 45 024
oceny
7,8 10 1 45024
8,1 33
oceny krytyków
Krótki film o miłości
powrót do forum filmu Krótki film o miłości

Chodzi mi konkretnie o jedną scenę. Widziałem oba filmy (zarówno "Dekalog VI" jak i "K.F.o.M"). Ponoć w którymś z filmów jest scena, w której Tomek jest na bazarze (rynku, targowisku) i kupuje lunetę ? (a konkretniej - wymienia ją na mocniejszą)
Niestety, w żadnym z obejrzanych przeze mnie filmów takiej sceny nie ma...

Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie. Dziękuję !

ocenił(a) film na 9
kaczor_78

to bardzo prawdopodobne..ja oglądałam KFOM i na końcu była scena jak magda przychodzi na pocztę i widzi tak Tomka podchodzi do niego a on do niej mówi ja już PAni nie kocham...

kaczor_78

W "Dekalogu VI" Magda przychodzi na pocztę, podchodzi do okienka Tomka i słyszy od niego: "Ja już pani nie podglądam". "Krótkiego filmu o miłości" jeszcze nie widziałam, jednak wydaje mi się, że to zakończenie, o którym piszesz, mogło być pierwotnym projektem, jaki później został odrzucony ze względu na to mocniejsze i dobitniejsze, moim zdaniem, zakończenie, o którym wspomniałam powyżej. Sądzę, że to właśnie dzięki temu zakończeniu film tak bardzo uderza w odbiorcę. Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 8
rana_postrzalowa

A ja właśnie obejrzałam Krótki film... i zakończenie było takie, że Magda obserwuje swoje życie przez tą lunetę, przez którą podglądał ją Tomek. Nie ma tej sceny, w której ona przychodzi na pocztę i on mówi, że już jej nie podgląda/kocha (jak to było w Dekalogu). Widocznie było kilka różnych zakończeń, które jednak lekko zmieniają wymowę filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones