PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184151}
7,5 66 519
ocen
7,5 10 1 66519
7,8 22
oceny krytyków
Koralina i tajemnicze drzwi
powrót do forum filmu Koralina i tajemnicze drzwi

Książka dobra (ale nie wybitna).
Ekranizacja? - czemu nie, z przyjemnością obejrzę.
Dakota Fanning! - jeszcze lepiej.
Grafika... i tu zaczynają się schody. Nie wiem, co o niej sądzą inni czytelnicy, ale jak dla mnie jest stanowczo zbyt KOLOROWA. Czytając "Koralinę", miałam przed oczami świat z czarno-szarych, niesamowitych ilustracji Dave'a McKeana, które niejako dodawały książce klimatu. Soczysty plakat kojarzy mi się raczej z czymś w rodzaju "Shreka" lub "Czarodziejek z Księżyca", niż z opowieścią rodem z koszmaru. Z tego co pamiętam, akcja książki rozgrywała się w scenerii mglisto-zakurzonej. Zdecydowanie nie podoba mi się też wizerunek Koraliny - jakoś nie przypomina przerażonej, zdesperowanej dziewczynki. Jest jak "Alex..." w porównaniu do "Kevina samego w domu".

rosarium

http://www.filmweb.pl/f6721/Kevin+sam+w+domu,1990

http://www.filmweb.pl/f506/Alex+-+sam+w+domu,1997

Czyż nie?;)

ocenił(a) film na 9
rosarium

Muszę się zgodzić...To zdecydowanie zbyt "kolorowa" i ugrzeczniona wersja Koraliny.
Czytając książke wszystkie miejsca wyobrażałam sobie jako mroczne i spowite mleczną mgłą,a zwłaszcza świat drugich rodziców...On powinnien być wręcz makabryczny,przerysowany...
Chyba że chcą zrobić z tego bajkę dla dorosłych i dzieci w wieku lat sześciu to wtedy te kolorki jakby nie patrzeć pasują.Choć to nie byłaby pociszająca wersja.
Echh...No nic,narazie czekam do premiery,potem będe narzekać(bądź zachwalać)

Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
Zarrock

Realny świat jest szary i nudny. Te kolorki są po to, by pokazać że ten drugi świat jest lepszy, fajniejszy i mniej nudny (potem to się zmieni). Dzięki temu widz bardziej identyfikuje się z Koraliną, która myśli podobnie. Taki motyw "dwóch światów" stosuje też Tim Burton.

rosarium

Tylko, że prawdziwy świat Koraliny był bardzo realny (momentami nudny aż do bólu; jak choćby brak zainteresowania ze strony prawdziwych rodziców) - jedynie jej fantazja go ożywiała, ale nie w jakiś bajeczny, barwny sposób. Oczywiście, każdy ma inne wyobrażenie; ja na przykład w "odkrywaniu świata" przez dziewczynkę (dziwne sąsiedztwo, smętne otoczenie) widziałam coś niepokojącego, mrocznego (od początku). Toteż niespecjalnie podoba mi się wersja z kolorkami. Wydaje mi się to pewnym wypaczeniem treści. Ale jestem dobrej myśli - może dalej będzie bardziej nastrojowo;)

Pozdrawiam:)

Ps. Zapewne powstająca adaptacja jest adresowana głównie dla dzieci, więc może stąd te aranżacje graficzne (dzici szarości by nie przyciągnęły)? Sęk w tym, że to raczej nie jest książka dla maluchów...
Tak mi się przynajmniej wydaje.

ocenił(a) film na 9
rosarium

Ano mi się zdaje że właśnie tak zrobią...Żeby film nie miał ograniczeń.A potem dzieci będa płakać ja na seansie Labiryntu Fauna

ocenił(a) film na 9
Zarrock

*Jak na seansie..Pomyłka :P
.............

rosarium

Mam podobne odczucia - za kolorowo. Chociaż jak się przyjrzałam grafice na stronie internetowej, to kojarzy mi się strasznie z "Gnijącą Panną Młodą".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones