PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754545}
6,2 40 172
oceny
6,2 10 1 40172
5,1 17
ocen krytyków
Konwój
powrót do forum filmu Konwój

Gdyby tylko...

ocenił(a) film na 8

Gdyby tylko dodali więcej scenek o życiu bohaterów. Brakowało mi informacji o postaciach by móc lepiej się wczuć, ale film tak czy siak bardzo przypadł mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
pandaxxchan

Szczerze, to uważam, że wątek relacji Berga i Zawady był mało rozwinięty, ale z drugiej strony wtedy film mógłby trwać zbyt długo. Moim zdaniem też warto obejrzeć.

pandaxxchan

Mi właśnie ten motyw podobał się najbardziej- dużo zostawiono do indywidualnej interpretacji przez widza jeśli chodzi właśnie o pobudki bohaterów co sprawia że tym bardziej film daje do myślenia

pandaxxchan

No właśnie mi też tego brakowało, pierwsza myśl po obejrzeniu filmu :) ja bym właśnie chciała żeby pokazali background czyli drugi plan historię każdego z bohaterów filmu, podbudowanie ich postaci, moglibyśmy mieć wtedy różne perspektywy, na przykład czemu Dyrektor Więzienia jest taki a nie inny, dlaczego zbój trafił do zakładu, jaka jest historia Zawady (wiemy to tylko z jego opowiadań), jaki był Berg, Feliks czy postać którego grał Łukasz Simlat itp. Fajnie, że wplecione były retrospekcje, mogli by dać ich trochę więcej, no i przede wszystkim... ja wiem, że to jest film o facetach ale mogli włączyć trochę więcej postaci kobiecych (mimo że drugoplanowych to jednak też ważnych). Robert Więckiewicz udowadnia, że nie daje się zaszufladkować (chciałabym żeby dostawał właśnie role takiego mężczyzny z przeszłością, po przejściach, z bagażem doświadczeń itp.),
p. Janusz Gajos no to klasa sama w sobie nie ma tu co mówić ! :D młody Tomasz Ziętek także kolejna świetna rola - jakich zdolnych aktorów młodego pokolenia mamy brawo! :) a Ireneusz Czop także super w roli zbója naprawdę bardzo dobrze dobrany aktor do roli! :)
No ale i tak najbardziej polubiłam postać Prokuratora! :D
Film oceniam na 8,5 :) gdyby nie to co napisałam wcześniej byłaby 9 :)
Klimatem troszkę mi przypominał Drogówkę, Uwikłanie czy Układ Zamknięty, racja to są zupełnie inne filmy ale też są podobne.
Bardzo lubię właśnie takie filmy, thrillery połączone z sensacją, świetną fabułę, trochę polityki czy układów itp.
Zgadzam się z poglądem wcześniejszego forumowicza oj wraca wiara w dobre polskie kino! :) poproszę o więcej takich filmów !!! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones