PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856962}
4,0 16 tys. ocen
4,0 10 1 15828
1,7 7 krytyków
Koniec świata czyli Kogel Mogel 4
powrót do forum filmu Koniec świata czyli Kogel Mogel 4

Jestem dobita

ocenił(a) film na 2

Zawiedziona zostałam 3- częścią. Po wielu latach od ogromnego sukcesu tego filmu można było jeszcze coś stworzyć, tym bardziej, że żyło sporo osób z pierwotnej obsady. Już Trójka była słaba, ale czwórka to kompletna porażka. Nachalne lgbt, żeby wątki były chociaż ciekawie rozwinięte, a tu tylko kumpel - kumpla przy okazji chciał niby buzi ale w sumie to nie wiadomo co, a policjantki zdeklarowane już jako związek lgbt jedna drugiej zaniosła obiad...
Nie mogę znieść ohydnej sztuczności Rozbickiego (nie tylko tu), Hamkało, okropny Zakościelny i Skrzynecka. Tragiczna rola starej prukwy nie umiejącej po polsku ani po angielsku, po prostu nie potrafiącej grąć! I ten jej lowelas...Kapusta. Nawet nie mógł się wykazać, bo z góry narzucono mu durną rolę, nie wiele mógł, jak mu się taka prostacka królowa przytrafiła. Scenariusz i reżyseria tak kiepska, że nawet Ewa Kasprzyk wypadła blado, choć ta kobieta ożywiłaby nawet martwe. Kasia starała się, ale na skutek zabiegów niemal zatraciła mimikę twarzy...Na plus w filmie wypada pan Wardejn, wprawdzie drży mu głos, ale jest naturalny i ma ten dawny błysk w oku.
Próbuję znaleźć plusy. Poszłam do kina z sentymentu do pierwszych dwóch części. Ta czwarta część to dno, nawet docenię nie lubianą przeze mnie Annę Muchę. Coś tam gra, a jak nie to dorabia przemijającą urodą, ale przynajmniej jest wyrazista.