PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33908}
7,3 80 288
ocen
7,3 10 1 80288
6,6 16
ocen krytyków
Komornik
powrót do forum filmu Komornik

Nie jestem uprzedzony do polskiego kina,mimo tego,że znajduje się ono w słabej kondycji.Wręcz przeciwnie.Zawsze staram się podchodzić z zaciekawieniem do kolejnych kinowych projektów,których mamy bardzo mało.Ponieważ "Komornik" był wszędzie wychwalany pod niebiosa,to oczekiwałem naprawdę czegoś nadzwyczajnego...no i się zawiodłem.Szczerze mówiąc to większego wrażenia ten film na mnie nie zrobił,może jedynie poza sceną,kiedy bohater grany przez Chyre chciał wyrwać chorowitej dziewczynce akordeon z ręki.Odnosnie wspomnianego aktora to dla mnie swój talent o wiele bardziej pokazał w "Symetrii" niż w tym obrazie.Nie było może zły,ale też nie rerwelacyjny.Wydaje mi się,że większą uwagę zwraca gra aktorska Grzegorza Wojdona,który wcielił się w rolę jego pomocnika, Jaśka.Z dobej strony pokazały się te Kożuchowska i Preis.Podobała mi się też muzyka,będąca jednym z największych atutów tej produkcji.Szkoda,że scenariusz nie był lepszy.

ocenił(a) film na 6
Martin_Eden

Mnie scenariusz bardzo się podobał, proste zdania, wręcz banalne "nie zabronicie mi być dobrym", bardzo dobrze trafiają do publiczności, właściwie byłem wręcz zaskoczony prostotą scenariusza, dopiero po chwili zrozumiałem że własnie taki miał być:). Zgodze się co do tego że Chyra nie stworzył najlpeszej postaci, na początku filmu mimo tego że poczynania komornika wywołują w nas niechęć do niego, Chyra jest jakiś "pogodny". Osobiście zmieniłbym główną role.

ocenił(a) film na 9
Martin_Eden

Moim zdaniem fantastyczna gra aktorska Chyry ,widac że monco przylozyl sie do tej roli.Wogóle to film naprawde godny polecenia

ocenił(a) film na 6
Martin_Eden

Absolutnie tak. Chyra co prawda wykazał świetny warsztat aktorski, ale jego postać mimo wszytko nie wydaje się z początku tak mroczna jak powinna:)

ocenił(a) film na 4
Pan___Kracy

Niestety, nie do końca wiadomo, czy film ma byc realistycznym odzwierciedleniem rzeczywistosci czy moralitetem... Ogladajac miałem niestety wrazenie sztuczności fabuły.

Martin_Eden

Uważam że film jest bardzo dobry,pomimo że Polskiego kina nie lubię i uważam że mało jest naprawdę dobrych polskich filmów.Co można o nim powiedzieć?Pokazuję według mnie,jak potrafimy być zamknięci wśrodku na zło z zewnątrz,święcie przykonani że poczynamy dobrze.Może rzeczywiście film czasami banalny,trochę sztuczny.Ale warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 5
Eve094

Ja znowu bardzo lubię polskie kino i uważam, że mamy świetne filmy, ale niestety w ostatnich latach jest ich coraz mniej. "Komornik" był dla mnie schematycznym filmem, zero zaskoczenia, zero głębi psychologicznej bohatera, z trudem obejrzałam do końca, ale za to masa nagród. Jeśli to ma być wyznacznik dla polskich produkcji, to bardzo mi przykro...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones