PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742627}

Kochajmy się od święta

Love the Coopers
6,2 20 938
ocen
6,2 10 1 20938
5,7 3
oceny krytyków
Kochajmy się od święta
powrót do forum filmu Kochajmy się od święta

Dopiero teraz,bo przegapiłam w grudniu seanse i od wczoraj jest dostępny w necie w dobrej jakości. Liczyłam na przyjemny, świateczny film, który pozwoli mi zatęsknić za świętami i rodzinnym czasem...to się kurde przeliczyłam.
Pomijając to, że w czasie, gdy ta cała Eleanora i Joe zdążyli obalić kilka drinków, poznać się lepiej, poczekać na lotnisku na los, przejechać się autobusem i pociągiem to pani kleptomanka wciąż nie dojechała na posterunek policji. Do innego stanu ją wywoził czy jak ?
Ich wątek był najnudniejszy i najbardziej irytujący - ciągłe heheszki a potem foch, ucieczki i zabawa w ganianego. Litości.
Wątek nastolatków liżących się w galerii i szpitalu - bez komentarza.
Pani domu, mamusia pół dnia przejechała na sankach czy innym pontonie, a żarcie na wigilię nawalone na stole jakby ze 3 kobiety noce spędziły w kuchni. Każdy kto choć raz chociaż pomagał w kuchni przed świętami, wie jaka to harówa i ile czasu potrzeba żeby przygotować jedzenia dla 4 członków rodziny, a co dopiero dla ponad 10. Mało realistyczny niestety...
Film zdecydowanie nie jest świąteczny mimo iż nie można mu odmówić przepięknych widoków (te lampki, wiecznie sypiący śnieg, przepiękne dekoracje, choinki ustrojone itd. no przepiękne...). Ani razu się nie zaśmiałam mimo iż jest podobno "komedią", ale kilka razy miałam łzy w oczach - może to przez te dni w miesiącu. No ale ważne,że miał oklepane happy zakończenia...Tańce i mini wigilia w bufecie szpitalnym, jezu chryste.
3/10, za zakłamany zwiastun obiecujący lekki, świąteczny film.

ocenił(a) film na 4
Brzydgoszcz

Jest jednocześnie mało realistyczny i bardzo realistyczny. Mało realistyczny dramatycznie ale wręcz dokumentalny obyczajowo.

Amerykańscy szpanerzy zawsze wynajmują pomoc domową i zamawiają potrawy na duże przyjęcia rodzinne. Jest wiele biznesów specjalizujących się właśnie w tym, które przynoszą straty przez cały rok a zarabiają z nawiązką właśnie pod koniec grudnia.

To samo jest z wyglądem szpitala: takie już są szpitale prowadzone dla zysku, które mają tabuny pracowników biurowo-finansowych, którzy mają bardzo mało normalnej roboty do wykonania w tym okresie.

Jest nawet krótki klips z tego czarno-białego filmu z Jamesem Stewartem.

Ogólnie to mas rację, że ten film jest dość niestrawną mieszanką ze ścinków z lepszych scenariuszy. Ale jako para-dokumentalny to dałbym mu 9/10.

Wujek_Sylwek

"Amerykańscy szpanerzy zawsze wynajmują pomoc domową i zamawiają potrawy na duże przyjęcia rodzinne."

Zgadzam sie, ale w filmie pokazali troszeczkę jakby to sama mama wszystko zrobiła - piekarniki zawalone mięsem, puree sama niby zrobiła co pies sobie spróbował, fasolka którą skubał tata...wychodziło na to, że wszyściutko sama zrobiła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones