PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703046}
3,1 2 235
ocen
3,1 10 1 2235
2,8 5
ocen krytyków
Karol, który został świętym
powrót do forum filmu Karol, który został świętym

Co tu dużo mówić, skoro wszystko już zostało powiedziane przez moich przedmówców...

Bałwochwalczy wręcz kult JPII to propaganda katolicka. "Cudownych uzdrowień za jego pośrednictwem" nie było: to zjawisko medyczne zwane psychoneuroimmunologia. Większość Polaków nic też nie wie o Janie Pawle II, jego działalności, encyklikach, a potrafią godzinami tylko oglądać albumy z jego zdjęciami i małpować bezrefleksyjnie na pielgrzymkach i stadionach hasła: "Jan Paweł II, Papież Polak, Chwała Wielkiemu Polakowi" itp. Wbrew pozorom jest nas - antagonistycznie nastawionych do kultu Papieża Polaka - więcej, po prostu my nie dysponujemy środkami propagandowymi aby udostępnić prawdę w miejsce jego kultu. Ale daruję sobie wylewanie żalów i wytknę w sposób zuchwały i bluźnierczy jego grzechy główne, stawiające go w świetle absolutnego kryminalisty, bandyty, "nie-świętego", który dbał tylko i wyłącznie o reputację organizacji KRK, która na podstawie prostych danych matematycznych tylko w Polsce wydaje DZIENNIE 13 milionów na propagowanie samej siebie we wszelkiej formie (ktoś, kto w Polsce dysponuje majątkiem takiego rzędu, że stać go na dzienne wydawanie sumy liczących kilkanaście milionów złotych, jest szlachtą, jeśli chodzi o pozycję, co mnie akurat nie dziwi). Ale przechodząc DO RZECZY:
- Bank Watykański za pontyfikatu Jana Pawła II brał udział w wielomilionowej aferze finansowej Banku Abrosiano, w którą zamieszane były pranie pieniędzy narkotykowych mafii i terroryzm w Ameryce Łacińskiej. Bank Watykański, Instytut Dzieł Religijnych, był udziałowcem tej pralni mafijnych pieniędzy z narkotyków. Więcej na ten temat mówi m.in. (i nie tylko) Mariusz Max Kolonko.
- Kongregacja Nauki Wiary w latach 60. wydała tajny dekret Crimen Sollicitationis, nakazujący zatajanie przestępstw seksualnych kleru. Ów dekret działał sobie jak gdyby nigdy nic aż do ujawnienia go w czasie pontyfikatu Ratzingera, który sam go wydał jako głowa Kongregacji. W Polsce takiego zjawiska chyba raczej nie było, jednakże szacunkowo w USA i Irlandii ofiar przestępstw seksualnych Watykanu było tysiące, dziesiątki tysięcy (w Irlandii jest już nawet powszechne zjawisko społeczne, że nie trzeba już dodawać niczego do słowa "pedofil", bo wiadomo już, że chodzi o księdza). Z zeznań ofiar wynika, iż musiały one położyć rękę na biblii i w obecności biskupa składać przysięgę zachowania absolutnej tajemnicy, podczas gdy sprawca był po prostu odsyłany do innej, odległej parafii, co nakazywał też sam dekret, dostępny w internecie w języku polskim. Kto pozwalał GWAŁCIĆ ciała małych chłopców? Jan Paweł II - Papież Polak. Więcej na ten temat w filmie "Zbrodnie seksualne i Watykan".
- Kanonizacja człowieka o nazwisko Alojzy Wiktor Stepinac, prymasa Chorwacji, który był jednym z przywódców ustaszów chorwackich w jeszcze bardziej bestialski sposób niż Hitlerowcy mordujących Żydów, Serbów, Cyganów i Prawosławnych. Ten bandyta, zbrodniarz wojenny, ludobójca, został przez Wojtyłę kanonizowany jako święty. Z jakiego powodu? Nie mam pojęcia.
- Kanonizacja hiszpańskiego jezuity o nazwisku Józef Anchieta, który był koordynatorem "nawracania" rdzennych mieszkańców Ameryki: mordowania, torturowania, grabienia, niszczenia kultury i samych rdzennych mieszańców kontynentu. Oto jeden z jego cytatów: "Dla tych ludzi nie ma lepszego kaznodziejstwa niż miecz i żelazny pręt." Kto uczynił świętym tego bandytę, ludobójcę, zbrodniarza? Wojtyła - Papież Polak.
- Kanonizacja Josemarii Escrivy, założyciela Opus Dei działającej w faszystowskim rządzie Franco w Hiszpanii i totalitarnej juncie wojskowej Pinocheta w Chile, torturującej dziesiątki tysięcy poprzez gwałcenie, rażenie prądem, przypalanie cygarami, maltretowanie, a mordującej tysiące przeciwników politycznych - czyli zwykłych ludzi, nawet nie polityków - za poglądy. Kto Escrivę uczynił świętym? Wojtyła - Papież Polak.

Nawet z punktu widzenia Katolicyzmu, chociaż to nie moja sprawa bo jestem ateistą, Wojtyła jest zwykłym anty-papieżem. Oto kilka prostych faktów:
- Często gościł w Watykanie syjonistyczny Zakon Synów Przymierza, który w naukach talmudycznych nazywa Jezusa bękartem a Maryję prostytutką, a ponadto głoszących, że "eksterminacja chrześcijan jest konieczną ofiarą".
- Słynne "wspólne modlitwy wszystkich religii o pokój" w Asyżu, gdzie były obecne najprymitywniejsze i spirytystyczne kulty afrykańskie oddające cześć wężom i złym duchom, a Dalajlama z punktu widzenia Katolicyzmu dopuścił się najgorszego z bluźnierstw, stawiając na tabernakulum posążek Buddy i zapalając mu kadzidełko oddawał mu cześć pod aprobatą Papieża Polaka. Tysiące Chrześcijan w starożytnym Rzymie wolało śmierć poprzez rozszarpanie przez lwy i przypalanie rozżarzonym metalem niż wspólne modlitwy z poganami. Wojtyle to jednak nie przeszkadza. Św. Paweł (l Kor. 10, 20) mówi: "...co poganie ofiarują, czartom ofiarują, a nie Bogu". Według standardów również wszystkich przedsoborowych papieży Wojtyła został by wyklęty z ambony za coś takiego.

0600809730

Przestałem czytać na Franco jako 'faszyście' i mordującym tysiące Pinochecie. WYPIER@@@%J LEWAKU!

ocenił(a) film na 1
kubafilmoogladacz

Może mi powiesz, że Franco nie był pro-hitlerowski? I jak byś nie wiedział, popiera JKM-a, mimo że w wielu jego poglądach się zupełnie nie zgadzam. Zbrodni Pinocheta nic nie usprawiedliwia - nawet orientacja polityczna. Jak można mordować ludzi za POGLĄDY? W końcu kto wsadzał ludzi do obozów i strzelał w potylicę - komuniści czy on?

ocenił(a) film na 1
0600809730

O myślałem, że jestem jedynym skrajnym antyklerykałem popierającym JKM'a, to jest już nas dwóch.

0600809730

Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy zdrajcami, a ludźmi o odmiennej orientacji politycznej to pozdrawiam. Zdrajców się wiesza i koniec dyskusji, agenci sowieccy, komuchy, zwolennicy komunizmu to zwykli zdrajcy, tyle co do Pinocheta. Franco zaś prowadził zwyczajną grę polityczną, nie chciał się angażować w tą lewacką wojnę ale i nie chciał jej ściągać do siebie - dlatego też lawirował. Więcej bym tutaj zarzucił Chamberlainowi, który nawet nie sprzedał, a po prostu oddał Czechów i Słowaków w macki hitlerowskie, niż Franco. Idąc Twoim tokiem rozumowania nazwanie Chamberlaina faszystą jest bardziej uzasadnione niż gen. Franco, bo ten pierwszy bardziej się dogadywał z Hitlerem. Ba! Idąc Twoim tokiem rozumowania to Roosevelt zasługuję na miano I Sekretarza Komitetu Centralnego Komunistycznej Parti Stanów Zjednoczonych. Fakty jednak są inne, nie można nazywać swojej interpretacji faktami bo wtedy to się nazywa kłamstwo.

Co do anty-klerykalizmu uskuteczniasz go na śmiesznym, godnym pożałowania poziomie, mało różniącym się od prymitywów z Ruch Palikota. Chodzi mi oczywiście o ogromną przewagę opinii, nad faktami. Konstruktywne ataki na Kościół? Proszę bardzo. Pie&%*#nie głupot, żeby wyszło na moje? W$*%(#alaj.

Ps.
Mam nadzieję, że masz świadomość, że zwykle nie odpowiadam na takie posty, zawsze po prostu wyżyje się internetowo-anonimowo po przeczytaniu jakichś głupot i spokój, nie zawracam sobie głowy ale, że wspominasz o JKM to zrobiłem wyjątek i odpisałem. ;)

ocenił(a) film na 1
kubafilmoogladacz

"Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy zdrajcami, a ludźmi o odmiennej orientacji politycznej to pozdrawiam. Zdrajców się wiesza i koniec dyskusji, agenci sowieccy, komuchy, zwolennicy komunizmu to zwykli zdrajcy, tyle co do Pinocheta" - nie mówiłbyś tak, gdyby twoją matkę albo babcię tygodniami gwałcono, bito, przypalano cygarami, truto i rażono prądem w specjalnych pomieszczeniach wojskowych za POGLĄDY, a NIE za DZIAŁALNOŚĆ POLITYCZNĄ bo takowa była nielegalna, gimbazjalisto. To po pierwsze. Po drugie: na urzędach i w ambasadach za panowania Franco znajdowali się głównie Gestapowcy, zaś w 1941 r., Hiszpania zresztą sama przygotowała specjalną listę wszystkich 6000 Żydów znajdujących się na terytorium Hiszpanii i przekazała ją Himmlerowi z przeznaczeniem do pieca i gazu, absurdem jest więc stosowanie analogii do "współpracy" na poziomie Roosevelt-Stalin. Stosujesz więc podwójny standard: lewicowcy mordują - ŹLE, prawicowcy mordują - DOBRZE. Reszta to tylko i wyłącznie twoje osobiste inwektywy wypływające z poczucia naruszenia twojego wyolbrzymionego ego. NiePozdrawiam.

0600809730

Po prostu jesteś ignorantem i nie opierasz swojej wiedzy na faktach, a na pamfletach. Nie chce mi się na ciebie tracić czasu. Twoje wywody na temat Franco i Pinocheta są po prostu kłamliwe. Jacy Żydzi, jacy hilterowcy? Gdzie gwałcili u Franco albo u Pinocheta? Nazwiska, miejsca, daty, konteksty. Dawaj. Weź się opanuj człowieku, co ty wypisujesz za bzdury.

ocenił(a) film na 1
kubafilmoogladacz

W przypadku Pinocheta są oczywiście zeznania ofiar reżimu oraz z wizytacji przedstawicieli Kongresu USA, z których sprawozdania wynika to, o czym właśnie piszę (Ameryka silnie popierała Pinocheta więc nijak się tu nie można doszukiwać "kłamliwości"). W przypadku Pol Pota nie uznawałbyś ich za "kłamliwe" - ale w przypadku Pinocheta już tak, czyli stosujesz podwójne standardy. Fakt, że sam o tym nie wiesz nie oznacza, że tak nie jest. W przypadku Franco są konkretne dokumenty:
http://www.haaretz.com/print-edition/news/wwii-document-reveals-general-franco-h anded-nazis-list-of-spanish-jews-1.297546
http://www.telegraph.co.uk/history/world-war-two/7841759/Franco-drew-up-list-of- 6000-Jews-in-Spain-for-Hitler.html
Pewnie zaraz i tak powiesz, że to fałszerstwo lewicowców...człowieku - głupi jesteś jak but.

0600809730

Zobacz co robili wcześniej tam komuniści

ocenił(a) film na 1
0600809730

Bardzo dobry post, fajnie zebrane do kupy mase faktów o ktorych nie raz już czytałem (co prawda z dowodami, i źródłami ale jednak ;)) ale z tym "zakonem synów przymierza" to już ostrą teoria spiskową zalatuje. Choć zakończenie jest mocne - to prawda że pierwsi chrześcijanie (ba! średniowieczni chrześcijanie) dali by sie rozerwać na strzępy zanim pozwolili by na coś takiego, co tylko pokazuje całą grę pozorów jaką odstawia ta religia - czytaj - politykę i marketing.
Mówiąc wprost - głowa religii bezczelnie pluje i oddaje ekstrementy na własne świete pismo a ludzie cieszą się w podskokach że takie to postępowe i fajne, gdy w innych sytuacjach grają na tradycji i popierają epidemie HIV w afryce, czy zabijanie homoseksualistów w ugandzie.

ocenił(a) film na 1
Floyt

Zakon Synów Przymierza jest organizacją oficjalną:
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%27nai_B%27rith

Talmud też:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Talmud

Nie wiem też co to ma wspólnego z jakimikolwiek teoriami spiskowymi, nawet zdyskredytowanymi "Protokołami Mędrców Syjonu". To po prostu organizacja żydowska. To nie mnie zresztą w włącza się czerwona lampka pod nazwą "spisek" w reakcji na Żydów.

0600809730

przydatny link :

http://www.ateista.info.pl/s/cc_images/cache_2427728734.jpg?t=1349170295

Jakiś czas temu, podczas beatyfikacji JPII, nasza telewizja publiczna (czytaj: kościelna) zaserwowała nam cały blok promocyjno-reklamowy towaru zwanego kultem Jana Pawła II. Jest to klasyczny kult jednostki. Charakterystyczny dla systemów totalitarnych, ale nie tylko. Polskie społeczeństwo oficjalnie jest społeczeństwem demokratycznym. Ale mentalnie tkwimy, niestety, w poprzednim ustroju. I dlatego niektórzy Polacy owego kultu jednostki po prostu potrzebują.

Wielu polskich katolików z euforią podkreśla, że polski papież jest dla nich autorytetem. Ale mylą się. Autorytetem jest osoba, której poglądy i dokonania są znane. Polacy, w większości, znają jedynie powierzchowną, medialną twarz Karola Wojtyły, który był znakomitym showmanem. Jest więc czymś w rodzaju idola a nie autorytetu.

Podczas telewizyjnej relacji z Rzymu i z kraju, widać było powszechną radochę narodową z powodu tak długo i tak jednomyślnie wyczekiwanego wydarzenia. Cały wielomilionowy naród jednym rytmem wytupywał zniecierpliwienie z powodu konieczności wyczekiwania po śmierci Karola Wojtyły na upragnioną beatyfikację.




0600809730

w 100 % się z tobą zgadzam, jak w większości twoich postów. Gratulacje.

0600809730

"- Słynne "wspólne modlitwy wszystkich religii o pokój" w Asyżu, gdzie były obecne najprymitywniejsze i spirytystyczne kulty afrykańskie oddające cześć wężom i złym duchom, a Dalajlama z punktu widzenia Katolicyzmu dopuścił się najgorszego z bluźnierstw, stawiając na tabernakulum posążek Buddy i zapalając mu kadzidełko oddawał mu cześć pod aprobatą Papieża Polaka. Tysiące Chrześcijan w starożytnym Rzymie wolało śmierć poprzez rozszarpanie przez lwy i przypalanie rozżarzonym metalem niż wspólne modlitwy z poganami. Wojtyle to jednak nie przeszkadza. Św. Paweł (l Kor. 10, 20) mówi: "...co poganie ofiarują, czartom ofiarują, a nie Bogu". Według standardów również wszystkich przedsoborowych papieży Wojtyła został by wyklęty z ambony za coś takiego."

Nie no ten argument powala. Pokazuje on wręcz jak wybitnym Wojtyła był człowiekiem, a cytowanie Szawła i jakieś dziwne, zbyt dosłowne traktowanie nowego testamentu przez ciebie jako słów bożych jest śmieszne i wskazuje na jakieś związki ze świadkami jechowy. A co do kultów afrykańskich i buddyzmu to gościu - to są tradycje i religie naturalistyczne, dużo bliższe rzeczywistemu miejscu religie na świecie niż powiązane mocno z jednowładztwem systemy monoteistyczne i wiare w jednego jedynego jahwego czy allaha.

ocenił(a) film na 1
MysterMister

Świadkowie Jehowy nie mają tu nic do rzeczy. Naturalizm którego bezpośrednim skutkiem jest liberalizm i anty-klerykalizm potępiony już jako błędna doktryna w watykańskim Syllabus Errorum to pogląd masonerii anty-kościelnej, która była obecna na soborze watykańskim II: http://www.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/masoneria.html . Jeżeli jako katolik uważasz to za przejaw słuszności ze strony jana pawła II (TFU! - i celowo z małej), to co mówisz to po prostu herezja i nie trzeba być tradycjonalistą przedsoborowym żeby to widzieć. To się rozumie samo przez się.

0600809730

herezja :D może jeszcze wyrośniesz z tego fanatyzmu religijnego.

ocenił(a) film na 1
MysterMister

Mówiłem przecież, że jestem ateistą i to nie moja sprawa, czy to co głosi wojtyła jest zgodne z katolicyzmem, jednak jeżeli już się poruszać wewnątrz katolicyzmu to z tej perspektywy jest to oczywiście herezja.

0600809730

Jestes ateista i - jak widac - malo wiesz na temat katolicyzmu, wiec lepiej zazcznij wykazywac sie w tematach, w ktorych masz wieksza wiedze. Na pewno takie sa ;)

ocenił(a) film na 1
spelunca

Byłem katolikiem przez kilkanaście lat mojego życia, przeczytałem też katechizm i biblię.

spelunca

Twoja wypowiedź jest tak samo przepełniona treścią jak twoja religia.

MysterMister

Uwielbiam kiedy osoby wierzące zarzucają inny "zbyt dosłowne traktowanie Ewangelii". Katolicy są tacy zabawni :D

0600809730

Wspolna modlitwa wszystkich religii o pokoj to przeciez genialne,ale widze ze Tobie jednak teskno do starozytnego Rzymu ; )))

0600809730

Nie denerwuj się na mnie za to,że to mówię...
ale odpowiedz mi na to pytanie.

Czy ty naprawdę wierzysz to co piszesz ?

Ogólnie punkty tu postawione są ciekawe...


Jan Paweł miał swoje wady...ale przecież chciał by w Polsce było lepiej...

Każdy wierzy w to co chce. Na tym poprzestańmy.

Ja może i jestem katolikiem,ale do kościoła rzadko chodzę.

ocenił(a) film na 1
shiva_171

"Jan Paweł miał swoje wady...ale przecież chciał by w Polsce było lepiej..."
- Na tej linijce musiałem zasłonić usta, żeby ze śmiechu nie opluć monitora jedzeniem. Znam kogoś pasującego do powyższego cytatu - nazywa się Donald Tusk.

ocenił(a) film na 1
0600809730

A swoją drogą - nie potrafię sobie wyobrazić czegoś bardziej idiotycznego niż racjonalizacji u usprawiedliwiania tak straszliwych bestialstw i to jeszcze przykrywanych przez tak wstrętnie ohydną i paskudną jeśli chodzi o zakłamanie propagandę watykańską (który w sposób najoczywistszy jest międzynarodową organizacją przestępczą) pt. "Papież Polak" zwykłym jak gdyby nic twierdzeniem: "On tylko chciał dobrze" - cóż...Hitler też "chciał dobrze".

0600809730

Normalnie jak Orzhov w MTG Ravnice...tylko kasa i zysk ?

0600809730

Przynajmniej jesteś szczery.

0600809730

powinieneś zacząć pisać książki! satanistyczne

nillvo

Kto ?

0600809730 czy ja ?

shiva_171

ten cały 666080973 ;D

użytkownik usunięty
0600809730

Ciekawe rzeczy. slyszalem o tym, ale jakos za mlo sie interesuje katolicyzmem, zeby sprawdzac. oczywiscie kult JPII jest straszny a co gorsza zinstytucjonalizowany. Czasami wrecz apsrudalny i popadajacy powoli w autoironie. Jednak najgorsi sa ludzie, ktorzy nigdy nie czytali zadnego pisma swojego idola i nawet nie wiedza jakie wartosci promowal, a traktuja go jako autorytet i swojego mentora, jednoczesnie w ogole nie postepujac w zgodzie z tymi nukami (nie mowic juz o Biblii). Jeszcze lepsze, ze JPII ma u wiekszosci wierzacych w katolicyzm Polakow, wieksze powazanie niz Chrystus. No ale wiadomo z JPII sie lepiej sprzedaje i tylko patrzec jak zrobia z nim platki sniadaniowe i zestawy happy meal.
Swoja droga to moja znajoma doktoryzujaca sie z katechezy (czy czegos takiego) zawsze mowila, ze lepszym papiezem byl Ratzinger, tzn z teologicznego punktu widzenia, bo podobno JPII nic ciekawego nie wymyslil tylko mial swietny PR. Ogolnie jedyne do czego sprowadza sie rola JPII to wykorzystanie go jako narzedzia do walki z komuna, pozniej juz nic nie osiagnal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones