PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1117}
7,8 38 782
oceny
7,8 10 1 38782
8,3 27
ocen krytyków
Kanał
powrót do forum filmu Kanał

Zastanawia mnie, czemu "Kanał" ma tak niskie miejsce w rankingu polskich filmów... Wg mnie to jeden z najważniejszych filmów w całej polskiej kinematografii!

ocenił(a) film na 9
Markusowy

Ja dałam najwięcej ile mogłam. Właśnie to oglądam na TV Kultura. Straszny i piękny film. A Korab i Stokrotka ... fenomenalne role.

ocenił(a) film na 10
Markusowy

Ja dałam najwyższą możliwą notę, bo to jest prawdziwe "arcydzieło". Dlaczego średnia jest niska? Może z tego samego powodu, dla którego film już na samym początku wzbudzał kontrowersje: Wajda pokazał, że powstańcy nie byli ludźmi bez skazy, nie gloryfikował ich na siłę. Ośmielił się pokazać, że walka w obronie kraju nie przeszkadza w zdradzaniu żony; że w skrajnych okolicznościach z ludzi wychodzą nie tylko ich najlepsze (jak u Stokrotki), ale także najgorsze strony.

Markusowy

Przeważnie tak jest,że filmy trudne,wybitne,pokazujące tragizm naszych dziejów muszą przegrać z produkcjami typu Sexmisja czy Killer.Wystarczy przejrzeć forum filmów typu "Tylko mnie kochaj" czy "Testosteron".Jakie emocje,jakie dyskusje ,jakie poruszenie mdławymi,tandetnymi i banalnymi komedyjkami klasy B robionymi dla kasy.Kino było zawsze rozrywką dla ludzi,którzy ogólnie mówiąc są mało zoriętowanymi w tym co jest wartościowe i piękne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones