PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1011}
6,6 31 246
ocen
6,6 10 1 31246
5,0 9
ocen krytyków
Johnny Mnemonic
powrót do forum filmu Johnny Mnemonic

FILM PRZECIĘTNY RACZEJ
*AKTORSTWO KEANU REEVESA NIE NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE..POWIEDZIAŁBYM NAWET, ŻE RACZJE SŁABE
*SCEANRIUSZ STRASZNIE NACIĄGANY, CHOĆ CIEKAWY
*STRASZNIE DENERWUJĄCY I NIEPOTRZEBNY WĄTEK IZAJASZA CZY JAK MU TAM BYŁO.. :P
*NIEKTÓRE SCENY TAKIE GŁUPIE, ŻE AŻ ŚMIESZNE...
*CZASEM BYŁO O.K. ALE NIESTETY NIE PRZEZ CAŁY CZAS...
*WYKONANIE TAKIE SOBIE..NIBY CAŁY CZAS SIĘ COŚ DZIEJE..ALE LOS BOHATERÓW JAKOŚ NIE WCIAG ZBYTNIO A HISOTRIA NIE PRZEKONUJE

MOZNA OGLĄDNĄC JAK NIE MA NIC INNEGO ALE SĄ WIELE LEPSZE FILMY

ocenił(a) film na 8
davemaster

A jesteś może fanem cyberpunka? Ja pamiętam jak ten film wszedł do kin w tym samym czasie mniej więcej na rynek weszła gra RPG (Role Playing Game) Cyberpunk 2020. Ja pamiętam, że uwielbiałem ten klimat...mroczna przyszłość, cyberwszczepy, wirtualna rzeczywistość itp. Jak zobaczyłęm wówczas zapowiedzi, w telwizji program o tym jak robią film, wywiad z Williamem Gibsonem, a potem zwiastun w kinie to bardzo się ucieszyłemm, że ukazał się film o tej tematyce. Czytając tutejsze komentarze stwierdzam, że to jest film skierowany wyłącznie do fanów gatunku cyberpunk, natomiast reszta może go sobie darować. Dla mnie nadal jest super.

ocenił(a) film na 5
largo_lagrande

nie wiem do końca co to jest cyberpunk, ale tematyka s.f. mi nie przeszkadza. lubie matrixa, star wars i wiele innych, ale ten genialny nie był :p

ocenił(a) film na 8
davemaster

Cyberpunk - nurt w literaturze science-fiction oraz filmie, który skupia się na zaawansowanej technologii jak komputery i technologia informacyjna zazwyczaj połączony z różnego rodzaju zamieszaniem w społeczeństwie np. stan wojenny.
To jest definicja z Wikipedii.
Ten film miał być własnie w takim klimacie. Tu chodziło o mroczny świat przyszłości, który jest kontrolowany przez wielkie korporacje, na ulicach jest brud, bandytyzm, choroby, narkotyki wszystko to w połączeniu z nowoczesną technologią: cyberprzestrzeń, implanty, wszczepy itp. Wiadomo, że jeżeli spodziewałeś się klasycznego s.f. w stylu Star Wars czy Żołnierze Kosmosu to możesz czuć się rozczarowany. Tak jak mówiłem, ten film jest przede wszystkim dla fanów gatunku cyberpunk. Zapoznaj się z tym terminem, wejdź w klimat, a zrozumiesz o co chodzi.

ocenił(a) film na 5
largo_lagrande

a Matrix ??



. za krótki post :/
:p

ocenił(a) film na 8
davemaster

Matrix po części napewno też chociaż jakoś nie czuje w nim klimatu jaki ma Johnny Mnemonic czy Blade Runner. Jest jakiś taki bardzo bajkowy (nie mówię, że zły), ale z drugiej strony motyw cyberprzestrzeni jest na pewno jakieś elementy gatunku ma.

davemaster

Johnny Mnemonic wedlug mnie to dosc nieudane sf i choc lubie mroczne klimaty brudej i robotyczbnej przyszlosci to ten film jakos mnie niepociaga.... choc dawno go niewidzialem to moge powiedzic ze "lowca androidow" niedosc ze dotyka wazniejszych problemow i jest owiele lepszym filmem (scenariusz aktorstwo) to owiele lepie pokazuje ta wyniszczona przyszlosc... mozna ja prawie ze powachac.. a mnemonic jest szczeze mowiac czasem poprostu dosc kiczowaty... a szkoda boo bardzo lubie keanu.. jednak w tym filmi nawalil

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones